A Schneider Electric találmánya dobogós helyezést ért el a Google pályázatán
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője második helyezést ért el a Google és az IEEE Little Box Challenge nevű pályázatán. A feladat a jelenleg forgalomban lévő, hűtőláda méretű invertereknél tízszer kisebb prototípus megtervezése és megépítése volt, amely a különböző eszközök, például napelemek vagy akkumulátorok által termelt áramot a háztartásokban és a vállalati környezetekben egyaránt használható váltóárammá alakítja.
A szokatlanul kisméretű inverter megalkotásához a Schneider Electric egy nemzetközi műszaki-informatikai szakértőkből és a vállalat Edison programjának tagjaiból álló csapatot hívott össze. Az iparági igényeket figyelembe véve, a méret helyett elsősorban a megbízhatóságot és a hatékonyságot szem előtt tartva láttak munkához. A cél egy olyan nagy teljesítményű,
2 kW-os átalakító megalkotása volt, amely versenyképes áron, egyszerűen legyártható. Egy egész éven át tartó kutatómunkát követően a vállalat 2015 júliusában négy szabadalmi kérelemmel együtt nyújtotta be a prototípust, amely akkora, mint egy kompakt fényképezőgép, a térfogata pedig mindössze 340 köbcentiméter (10 cm x 8,5 cm x 4 cm), ami a kitűzött maximális méretnek alig több mint a fele.
Az inverterek a fotovoltaikus rendszerek, akkumulátorok és egyéb erőforrások gyors elterjedése következtében egyre fontosabb szerephez jutnak a gazdaságban, valamint a fogyasztók kényelmének biztosításában. A kisebb helyigényű, alacsonyabb gyártási és beszerelési költségű átalakítóknak köszönhetően növekedhet a napenergiával működtetett háztartások száma, hatékonyabbá válhat a villamos hálózatok energiaelosztása, valamint az energiaszegény területek áramellátása is egyszerűsödhet.
Az áramátalakítás a Schneider Electric egyik stratégiai fontosságú technológiai szakterülete, ezért az egyenáram–váltóáram átalakítók megtalálhatók a vállalat jobb teljesítménysűrűséget és energiahatékonyságot kínáló termékeiben, például a szünetmentes tápegységekben, a napenergia-átalakítókban és a motoros hajtásokban. Az ezen a területen felhalmozott tapasztalatok és szakértelem kulcsszerepet játszanak a vállalat számára kiemelt piacok kiszolgálásában, melyek az épületkezeléstől és az adatközpontoktól kezdve a közműszolgáltatásokon és az infrastruktúrán át az iparági szervezetekig számos területet magukba foglalnak.
„A Google versenyén való részvétellel és a megtisztelő második helyezés elnyerésével úgy gondoljuk, hogy a Schneider Electric bizonyította világszínvonalú műszaki szakértelmét és a formabontó megoldásokhoz szükséges, összehangolt csapatmunkát igénylő rátermettségét. A prototípus sikere után azon dolgozunk, hogy ügyfeleink számára is elérhetővé tegyük ezt az innovatív technológiát, és ezzel segítsük belépésüket az energiaellátás új korszakába” – mondta Prith Banerjee, a Schneider Electric műszaki vezérigazgatója és ügyvezető alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- AMP: Gyorsabb a mobilos netezés
- Nyerj robotot az Universal Robots-tól!
- Iskolai 3D nyomtató pályázat indult
- A világ legnagyobb modellvasútján nézhet szét a Street View-val
- Újra DELFIN Díj a felelősen működő magyar vállalatokért!
- Jubileumi évet nyit 'Az Év Honlapja' pályázat!
- Samsung Add Magad! Pályázat - váltsd csúcskategóriás mosógépre a tippjeidet!
- Az ABB rendszere irányítja és látja el villamos energiával Velence innovatív védőgátrendszerét
- A Schneider Electric már lítium-ion akkumulátorokkal is szállítja háromfázisú UPS-eit
- NMHH: Árverési kiírás a 3400-3800 MHz frekvenciasávban
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: