Kezesbárány-felhő: OpenStack megoldások bevezetése egyszerűbben

forrás: Prím Online, 2017. június 9. 07:40

A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a nyílt forráskódú SUSE OpenStack Cloud Monitoring megoldás, amelynek segítségével könnyebben monitorozható és felügyelhető a nagyvállalati OpenStack felhőkörnyezetek és -szolgáltatások műszaki állapota, illetve teljesítménye. 

Az OpenStack Monasca projektre épülő eszköz fokozott megbízhatóságot, teljesítményt és magas szolgáltatási szintet nyújt az OpenStack szoftverekhez, továbbá a felhőmegoldások megfigyelésének és elemzésének automatizálásával, illetve előkonfigurálásával a költségeket is csökkenti. 

 

Amint azt Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője ismertette a tegnap megrendezett OpenStack Days Budapest konferencián, a SUSE felmérése szerint a vállalatok komolyan érdeklődnek a nyílt forráskódú privátfelhő-megoldások iránt: 90 százalékuk már legalább egy ilyen platformot alkalmaz, és 96 százalékuk belátja, hogy üzleti előnnyel jár a nyílt forráskódú privát felhők használata. A bevezetés során ugyanakkor többen problémákba ütköznek, 65 százalékuk egyenesen nehézkesnek találja a telepítési folyamatot. A SUSE egyik legfontosabb célja, hogy szakértői támogatással és dedikált megoldásokkal megkönnyítse a nyílt forráskódú megoldások használatát a vállalatok számára. Ennek a törekvésnek egy újabb terméke a SUSE OpenStack Cloud Monitoring.

 

„Ha az ügyfelek elkezdik összetett termelési folyamatokra is igénybe venni a privátfelhő-környezeteket, rengeteg komplex, ám hasznos monitoring- és naplóadat keletkezik az OpenStack rendszerekben, ezért szükségük lesz megfelelő üzemeltetési eszközökre.  A nyílt forráskódú, teljes körűen skálázható Monasca projektnek köszönhetően a nagyvállalati felhasználók egyszerűbben kezelhetik ezeket az adatokat, ezáltal hatékonyabban működtethetik rendszereiket” – foglalta össze Hargitai Zsolt.

 

A SUSE OpenStack Cloud Monitoring főbb jellemzői:

  • Egyetlen, nagy teljesítményű irányítópultot kínál a komplex, osztott OpenStack privátfelhő-környezetek összes felügyeleti folyamatához, beleértve a monitorozást, nyomon követést és optimalizálást. 
  • Segít a problémák korai azonosításában az OpenStack események, naplók és mérőszámok feldolgozásával, fejlett grafikus kereséssel, valamint a korábbi adatok elemzésével. 
  • Gazdaságos, teljesen nyílt forráskódú megoldás, amellyel elkerülhető a gyártóktól való függés, így még nagyobb rugalmasság érhető el

További információ a SUSE OpenStack Cloud Monitoring megoldásról: www.suse.com/cloud.

Kulcsszavak: megoldás OpenStack SuSE

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új szintet léphet az MI-forradalom az adatközpontokban

Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és az NVIDIA, a két cég összefogásának köszönhetően megnyílik az út a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokat még jobban támogató, ugyanakkor energiahatékonyan működő adatközpontok kialakítása előtt. A megállapodás részeként a Schneider Electric leányvállalata, az AVEVA digitális iker platformját összekapcsolják az NVIDIA Omniverse megoldásával, egységes környezetet biztosítva a virtuális szimulációhoz és az együttműködéshez.

2024. április 19. 13:24

Informatikai pályaorientációs napon segítik női szakértők az iskolás lányok elhelyezkedését

Lányoknak szóló informatikai pályaorientációs napot szervez a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatika Történeti Kiállítása és a Women4Cyber Hungary a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában. A Girls in ICT Day rendezvényen gondolatébresztő interjúk és inspiráló előadások segítenek a jövő reménybeli női informatikusainak a tájékozódásban és elhelyezkedésben. Az érdeklődőknek az eseményre nemcsak személyesen, hanem online is lehetőségük van csatlakozni.

2024. április 18. 16:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09