Az ABB az új string inverterrel bővíti a napelemes invertereinek választékát
Az ABB költséghatékony, decentralizált napelemes rendszerekhez tervezett PVS-100/120 típusú, felhőre csatlakozó, háromfázisú string inverter megoldásai mától kereskedelmi forgalomban is megvásárolhatóak.
Összhangban azzal a trenddel, hogy a napenergia-hasznosítás piacán egyre nagyobb az igény az olyan új, költséghatékony platformok iránt, amelyek kiemelkedően magas, 1000 – 1500 VDC teljesítményű string invertereket kínálnak, az ABB PVS-100/120 platformja a rendszerek telepítőinek és a fejlesztők számára is maximális befektetés-arányos megtérülést (ROI) kínál, illetve csökkenti a beruházási és az üzemeltetési költségeket is.
A PVS-100/120, amely nagyméretű, kereskedelmi és ipari, talajszintre vagy tetőre szerelt rendszerek számára egyaránt alkalmas, „hat-az-egyben”, teljes körű „sun-to-socket” megoldás, amely bizonyítottan garantálja a skálázhatóságot, a rugalmasságot, a proaktív naperőmű-üzemeltetés és a könnyű telepíthetőséget.
Marco Trova, az ABB közüzemi méretű fotovoltaikus rendszerekhez gyártott inverterek globális termékmenedzsere így nyilatkozott: „Az új PVS-100/120 string invertercsalád a nagy teljesítményű fizikai alkotórészek és termékek integrálásának, valamint a digitalizálásnak köszönhetően semmilyen más inverterhez nem hasonlítható mértékben tud együttműködni a teljes naperőművel.”
A PVS-100/120 napelemes invertercsalád optimalizálja a teljes beruházási költséget, és az alábbi kedvező tulajdonságokkal rendelkezik:
- 50%-kal csökkenti a telepítési és a logisztikai költségeket, mivel kevesebb inverter szükséges az optimális energiatermelési blokk kialakításához, illetve a PVS-100/120 jelű inverterekkel olyan megoldás jelenik meg a piacon, amely a legnagyobb beépített teljesítményt garantálja a 1000 VDC feszültségszintű string inverterek között.
- Gyorsaság és jobb felhasználói élmény, valamint a meglévő modul szerelési struktúráját kihasználó gyors telepítés, ami idő- és költségmegtakarítást biztosít a logisztika, a képzés és a helyszíni előkészítő munkálatok terén. A sokrétű beüzemelési segédleteknek (például applikációval a beépített wifin keresztül) köszönhetően a beüzemelés jól szabályozott, jól irányítható folyamat során valósítható meg, ami biztosítja a telepítési idő csökkentését, és javítja a felhasználói élményt.
Az intelligens terméktervezési jellemzők között ki kell emelni a biztonságos hozzáférést biztosító, kulccsal zárható fedelet, a gyors PV-csatlakozókat, továbbá a Wi-Fi-n történő konfigurálást, amelyeknek köszönhetően kizárható a vízbejutás kockázata, tovább csökkenthető a kábelezéshez, valamint a biztosítékok és a túlfeszültség-levezetők (SPD-k) ellenőrzésekhez szükséges idő.
- Nagyobb kapacitás a sokoldalúság megőrzése mellett. Ezt a piacon egyedülálló hat darab MPPT biztosítja, amely növeli a fotovoltaikus (PV) erőmű kialakításának rugalmasságát, de ezzel párhuzamosan megőrzi a komplex rendszerekben elérhető teljesítményt is. A könnyen tervezhető invertermegoldások könnyen adaptálhatók a nagy kereskedelmi épületek tetejére vagy a talajra telepítendő rendszerek igényeihez is, így biztosítva, hogy a telepítők és a fejlesztők kezét ne kössék meg a korábbi kiépített rendszerek.
- A naperőmű proaktív vezérlése és irányítása az ABB Ability segítségével, távfelügyeleti képességekkel, paraméter-beállítással és firmware (FW) frissítésekkel, amelyeknek köszönhetően az erőmű alacsonyabb komplexitási szintje mellett is javítható a megbízhatóság és az üzemi költséghatékonyság.
Az új invertereket az ABB Ability platform adottságai támogatják, amelyek további felügyeleti frissítéseket, kiváló eszközgazdálkodást tesznek lehetővé, és a skálázhatóságnak köszönhetően az üzem teljes élettartama alatt védik az ügyfelek beruházását. Teljes körű Sunspec-kompatibilitásuk garantálja, hogy könnyen integrálhatók harmadik fél által gyártott rendszerekkel, így például adatgyűjtőkkel és/vagy SCADA rendszerekkel.
- Jobb hatásfokú üzemeltetés és karbantartás valósítható meg az erőmű élettartama alatt a főbb alkotóelemeknek, így például a belső, nagy igénybevételre tervezett hűtőventilátoroknak köszönhetően, amelyek a tervezett karbantartási ciklusok során könnyen kiszerelhetők.
A fejlett hőmérséklet-menedzsment, amit a vízszintes vagy függőleges felszerelési lehetőség és szabályozott sebességű hűtőventilátor egészít ki, megnöveli az inverterek élettartamát, és csökkenti a hűtőventilátor energiafogyasztását melynek eredményeképp nagyobb hatásfok érhető el.
- „All-in-One” kialakítás
Az inverter alapfelszereltségben rendelkezik AC és DC szakaszolókapcsolóval, DC oldali olvadóbiztosítékokkal, AC és DC oldali túlfeszültséglevezetővel valamint a stringek közvetlenül MC4 csatlakozóval csatlakoztathatóak inverterhez. Ezáltal megszűnik a további AC és DC csatlakozó szekrény alkalmazása az inverter mellett, mellyel jelentős költségmegtakarítás érhető el.
Marco ezekkel a szavakkal zárta a termék bemutatását: „Az ABB PVS-100/120 invertercsaládjához tartozó termékeket a világ különböző pontjain már számos projekt keretében telepítik, mivel egyre több naperőmű tűzi ki a célt, hogy a hardver és a szoftver kombinálásával kiaknázza a nagy teljesítményű inverterek kínálta költségmegtakarítási lehetőséget és rugalmasságot.”
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB villámtöltői látják el energiával a szingapúri önvezető elektromos buszokat
- Kedvező a helyzet a nyereséges növekedés eléréséhez
- Az elektromos autók visszatértek a versenypályára
- Az ABB és Davos városa innovatív e-járművekkel járul hozzá a fenntartható közlekedéshez
- Az ABB az elsőszámú piaci szereplő az osztott intelligenciájú folyamatirányítási rendszerek globális piacán
- Újabb jelentős napelemgyártó lép a magyar és lengyel piacra
- Az ABB kulcsrakész inverteres megoldásait építették be Kolumbia legnagyobb fotovoltaikus erőművébe
- Az ABB és a Formula-E összefog, hogy együtt alakítsák az e-mobilitás jövőjét
- Teljesítmény a csúcson: az ABB technológiájával működik a Zugspitze új drótkötélpályás felvonója
- Az ABB szállítja Bulgária országos gyorstöltőhálózatát
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival
Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!
Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro
Közel négy hónapja mutatkozott be az Apple Vision Pro, és egyelőre nincs új hír a fejlesztés háza tájáról az akkor megismert paramétereken túl. A kiterjesztett és a virtuális valóság szemünk előtt való keverésére képes, fejen hordható eszköz szórakoztatóipari és irodai környezetben való felhasználásáról már sok szó esett, ugyanakkor az eszközben rejlő üzleti és ipari lehetőségekről egyelőre alig lehetett hallani. A Delta Systems Kft. fejlesztői összegyűjtöttek néhány olyan szemléletes példát, ahol nem csak látványosságként, hanem üzleti előnyt teremtő termelőeszközként is funkcionálhat a jövőben az Apple csodaszemüvege.
Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB
A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.