A Fujitsu diktálja a tempót a virtualizált scale-out SAP HANA rendszereknél
A nagyméretű rendszereiket SAP HANA platformon futtató vállalatok hitelesített scale-out teljesítménnyel optimalizálhatják kritikus virtualizált infrastruktúrájukat az adatközpontban. A Fujitsu PRIMEQUEST nagyvállalati szerverek új SAP által hitelesített teszteredményei igazolják, hogy a kiszolgálók lépést tudnak tartani az SAP HANA-n futó rendszerek által használt adattömeg gyors ütemű növekedésével – hozzájárulva ezzel a digitális átalakulás sikeréhez.
Az adatáteresztő kapacitás, a sebesség és a skálázhatóság terén szigorú követelményeket támasztó SAP Standard Application Benchmark tesztek segítségével az ügyfelek és a partnerek kiválaszthatják az IT-megoldásaikhoz legmegfelelőbb hardverkonfigurációt. Az SAP HANA-hoz kidolgozott tesztverzió, az „SAP Standard Application Benchmark Version 2 for SAP Business Warehouse (SAP BW)” teljes körűen felméri, mennyire képes a rendszer feldolgozni az SAP HANA-n futó feladatokat és támogatni az SAPA HANA környezetek optimális működését. A Fujitsu nemrég sikeresen teljesítette a benchmark követelményeit az SAP HANA-t virtualizált VMware vSphere 6.5 platformon és nem virtualizált formában is futtató PRIMEQUEST 2800B3 szerverekkel. A 4 és 8 SAP HANA node-os rendszerek eredményeit az SAP hitelesítette.
Az SAP később bejelentette, hogy 16 node-ig támogatja a VMware vSphere 6.5 legújabb verziójának használatát SAP HANA scale-out környezetekben. Ez magas teljesítményszinteket biztosít az SAP HANA-hoz, 64 (16x4) TB RAM rendszermemória mellett. A VMware vSphere megoldás a Fujitsu PRIMEFLEX for SAP HANA integrált rendszerének része.
A Fujitsu által támogatott SAP BW alkalmazás SAP HANA-hoz szánt kiadása segít maximális beruházásmegtérülést elérni, és dinamikus üzletmenet-folytonosságot biztosít a rendszererőforrások rugalmas kiosztásával az SAP HANA scale-out rendszerek között. A Fujitsu integrált megoldása a maximális skálázhatóság érdekében négy- vagy nyolcfoglalatos felső kategóriás Fujitsu PRIMERGY vagy PRIMEQUEST rendszereket használ.
Az ügyfelek így olyan, teljes körűen skálázható, megbízható infrastruktúrát vehetnek igénybe, amely készen áll a digitalizálással járó igények támogatására, gyorsan üzembe állítható, könnyen üzemeltethető, ugyanakkor a beruházást is értékállóvá teszi. Az adattömeg növekedése egyszerűen kiszolgálható a kapacitás és a teljesítmény igény szerinti növelésével anélkül, hogy ehhez meg kellene változtatni a meglévő hardvert vagy virtualizációs platformot.
Ár és piaci bevezetés
A Fujitsu PRIMERGY és PRIMEQUEST szerverekre és VMware vSphere 6.5 platformra épülő Fujitsu PRIMEFLEX for SAP HANA integrált rendszer már ma is megvásárolható közvetlenül a Fujitsutól és SELECT viszonteladó partnereitől. Ára rendszerkonfigurációtól függően változik.
Kapcsolódó cikkek
- Rendelhető a Fujitsu és a NetApp közös NFLEX-megoldása
- A Fujitsu IoT-infrastruktúra megoldása az ingatlankezelőknek is jól jön
- A Fujitsu új PRIMEQUEST szerverekkel segíti az adatközpontok gazdaságos működését
- A Fujitsu a PRIMEFLEX for VMware Cloud Foundation megoldással támogatja a szoftveralapú adatközpontok kiépítését
- Az elavult technológia a digitális átalakulás legfőbb akadálya
- Biometrikus azonosítás már SAP rendszerekhez is
- A Fujitsu válasza a kibertámadásokra: a megelőzés
- A Fujitsu új SURIENT megoldása kiberbiztonságot kínál felsőfokon
- A Fujitsu szupergyorssá teszi a szoftveresen definiált adatközpontok kiépítését
- A Fujitsu PRIMERGY M2 szerverekkel turbózza a PRIMEFLEX vShape teljesítményét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tőzsdére készül a zöld Bitcoin bányászatot forradalmasító magyar techcég
Ritka az az együttállás, amikor a technológia és az energiatudatosság tökéletes szinergiában működik, ezt sikerült megvalósítania az utóbbi évek egyik legsikeresebb energetikai startupjának, az Enerhash Technologies Zrt-nek. A cég innovatív megoldása a megújuló erőművek többletkapacitásait használja kriptobányászatra, méghozzá károsanyagkibocsátás nélkül. A magyar techcég eddig közel 3 milliárd forint értékű magánbefektetést kapott infrastruktúra-fejlesztésre és adatközpont-beruházásra, tavalyi árbevételük meghaladta az 510 millió forintot, de idén már ennek a megduplázása a cél. Következő lépésként pedig gőzerővel készülnek a részvénykibocsátásra – első körben a BÉT XTEND tőzsdén.
Magyarországon 25 év alatt közel 80 ezren vettek részt a Cisco Hálózati Akadémia képzésein
Világszerte 3,2 millió, Magyarországon jelenleg 15 ezer hallgatója van a Cisco Hálózati Akadémia képzéseinek, míg a kezdetektől összesen 17 millióan kaptak a világon piacképes tudást a kezdeményezésnek köszönhetően. Szükség is van rá: felmérések szerint Magyarországon néhány éven belül akár 44 ezer informatikus hiányozhat a munkaerőpiacról. A Cisco célja: a következő 10 évben újabb 10 millió diák digitális képzése az EMEA régióban.
SAP-vel pörgetik fel a körforgásos gazdaságot is
2023 júliusától teljesen átalakul a magyarországi hulladékgazdálkodási rendszer. A MOL illetékes leányvállalata az SAP rendszerét választotta a komplex szervezési, irányítási és elszámolási feladatok informatikai támogatására.