A Fujitsu mesterséges intelligencia az EU új bankbiztonsági projektjében

forrás: Prím Online, 2018. május 15. 17:07

A Fujitsu ma bejelentette, hogy a mesterséges intelligencia terén felhalmozott szakértelmével támogatja az Európai Unió Horizon 2020 programjának együttműködésre épülő, új FinSec projektjét. A GFT Italy által koordinált projekt célja, hogy felkészítse a pénzintézeteket a komplex biztonsági támadások előrejelzésére és elhárítására, valamint a mind komolyabb biztonsági előírásoknak való megfelelésre.

A FinSec projekt egyik alapelve az adatvezérelt mesterséges intelligencia alkalmazása a biztonsági incidensek előrejelzésére és azonosítására az online és a fizikai banki működésben. A projekt hasonlóan nagy hangsúlyt fektet a pénzügyi szolgáltatási értékláncban érintettek közötti együttműködésre a biztonsági fenyegetések hatékonyabb észlelése és enyhítése érdekében. 

 

A FinSec projekthez nyújtott támogatás részeként a Fujitsu mesterséges intelligencia alkalmazásával egyedülálló észlelési képességeket fejleszt a zárt láncú térfigyelő kamerák felvételeinek elemzéséhez. Az elemzéssel azonosítható a védett területekre (pl. bankokba vagy az ATM-ek környezetébe) belépő emberek potenciálisan rendellenes viselkedése. Az uniós projektben végzett munkát a Fujitsu Paris-Saclay-i Ecole Poliytechnique telephelyén működő AI-kiválóságközpontja* irányítja, amely világszínvonalú szakértelemmel rendelkezik a kamerafelvételek AI-alapú elemzése terén. A Fujitsu FinSec-részvételéből születő új AI-algoritmust az egyik projektpartner által fejlesztett ATM-eknél fogják bevezetni, de használni lehet majd más térfigyelőrendszer-alapú alkalmazásoknál is, például a rend- és határvédelemnél a közbiztonságot javító automatikus képelemzésre és privát biztonsági célokra is.

 

A projektben együttműködő, 11 EU-tagállamból származó 23 partner a pénzügyi szolgáltatószektor legfontosabb szereplőit, valamint a fizikai és IT-biztonság vezető globális vállalatait képviseli. A Fujitsu a pénzügyi szolgáltatószektorban használt technológia fejlesztésében szerzett kiterjedt tapasztalataival, a mesterséges intelligencia térfigyelő alkalmazásokban történő használatával kapcsolatos szakértelmével, valamint az együttműködő „co-creation” programok mélyreható kultúrájával járul hozzá a közös munkához. 

 

A 2018 májusában indult és 2020 decemberéig tartó FinSec projektet az EU Horizon 2020 kutatási innovációs programja finanszírozza, a 786727. számú támogatási megállapodás keretében. A Fujitsu rendszeresen részt vesz a Horizon 2020 európai innovációs keretrendszer tevékenységében, jelenleg egy EU által finanszírozott biztonsági tárgyú IoT innovációs projekt műszaki vezetője**.

 

_________________ 

* A Fujitsu 2017 szeptemberében nyitotta meg a AI-kiválóságközpontját az Ecole Polytechnique inkubátorházában, a Párizs mellett (Paris-Saclay) található Drahi X-Novation Centerben. 

** A „Prediktív biztonság az intelligens objektumok IoT-platformjaihoz és hálózataihoz (SecureIoT)” címmel indított projekt célja, hogy biztonságosabbá tegye a digitális világot a gépkocsigyártásban, a feldolgozóiparban, az egészségügyben és a kritikus infrastruktúrákban működő IoT-rendszerek kockázatkezelési folyamatainak automatizálásával. A SecureIoT projektet az EU Horizon 2020 kutatási innovációs programja finanszírozza, a 779899. számú támogatási megállapodás keretében. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05