Az ABB díjnyertes szolár invertere akár 65%-kal is csökkentheti a logisztikai és a telepítési költségeket
Az Intersolar Europe szakkiállításon az iparág szakemberei az ABB új, maximum 185 kW hatásos teljesítményű PVS-175-TL string inverterét a 2018 Intersolar nagydíjjal tüntették ki, mint az iparág vezető fotovoltaikus termékinnovációja.
Az ABB földre telepíthető, valamint közüzemi méretű napenergia-hasznosító alkalmazásokhoz kifejlesztett, a telepítési és logisztikai költségek terén akár 65 %-os megtakarítást biztosító PVS-175-TL invertere a piacon most kapható 1500VDC string inverterek kategóriájában a legnagyobb teljesítménnyel rendelkezik.
Az ABB új PVS-175-TL string invertere egyedi képességeit részben annak köszönheti, hogy 185 kW hatásos teljesítmény előállítására képes. A díj odaítéléséről döntő zsűri értékelte a termék nagyfokú modularitását is, amely javítja az energiatermelést, és csökkenti az üzemi karbantartási költségeket. A zsűri szerint az ABB string invertere már a fotovoltaikus rendszerek összhatásfokát javító megoldások új szintjét képviseli, és méltatta annak magas fajlagos teljesítményét (“energiasűrűségét”), valamint az üzemi hőmérséklet kedvező, -20-tól +60°C-ig terjedő tartományát is.
A hagyományos string inverterek előnyeit is biztosító új termék innovatív moduláris kialakításának köszönhetően 65%-kal kevesebb inverterre van szükség az optimális energiatermelési blokk kialakításához úgy, hogy AC oldali csatlakozó doboz kialakítására nincsen szükség. Ennek köszönhetően az új termék akár 65%-kal csökkentheti a telepítési és logisztikai költségeket, a közüzemi méretű rendszerek esetében pedig javítja az energiatermelés teljes élettartamra vetített költségét (LCOE).
A háromfázisú, rendkívül magas, 1,3 kW/kg teljesítménysűrűséggel jellemzett PVS-175-TL, amely az ABB divíziókon átívelő digitális kínálatát tartalmazó ABB Ability platformnak köszönhetően fejlett digitális képességekkel bír, teljesítménye maximum 185 kVA 800 VAC feszültségen. A kiváló teljesítménymutatóinak köszönhetően nem csak a terepszintre telepített közüzemi méretű alkalmazások befektetési megtérülését maximalizálja, de a kis- és nagyméretű, nyílt terepi, talajra telepített fotovoltaikus rendszerek esetében is csökkenteni tudja a kiegészítő rendszerelemek (Balance of System) költségeit.
„Tekintettel arra, hogy nő a kereslet a nagyobb névleges feszültségű és nagyobb teljesítményű berendezések iránt, nagy örömünkre szolgál, hogy egy skálázható és sokoldalú megoldást kínálhatunk a napenergia-ágazat számára. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy most, amikor a piac a napenergia-termelést megbízható, biztonságos és költséghatékony módon növelő új technológiák felé fordul, az eredményeinket a lehető legmagasabb szinten ismeri el az ágazat,” – nyilatkozta Giovanni Frassineti, az ABB Szolár megoldások üzletág vezetője. „A legújabb termékünk nemcsak a magasabb energiasűrűséget támogatja, de az ahhoz szükséges rövidebb üzembe helyezési idővel a telepítést is segíti. A terméknek további előnyöket biztosít a fejlett kommunikáció és a digitalizálás is, amelyek az állapot alapú monitoring és a proaktív karbantartás megvalósítását teszik lehetővé az üzemeltetők számára.”
A gyors és könnyű telepíthetőség, a jobb elérhetőség és láthatóság, az ABB Ability-n át megvalósuló fejlett digitális monitoring, a nagyobb fotovoltaikus mezők, a moduláris (a stringek párhuzamos kapcsolását biztosító csatlakozódobozoktól mentes) kialakítás csupán néhány azon előnyök közül, amelyeket a PVS-175-TL kínál ügyfeleink számára.
Az “Intersolar Europe” szakkiállításon először bemutatott PVS-175-TL olyan plug-and-play inverter, amelyet egyszerűen (akár egy DC csatlakozó doboz) felhelyezhetünk a napelemes rendszer tartószerkezetére.
A dedikált „Installer App” egyszerű és gyors üzemtelepítési utasításokat kínál, melynek eredményeképpen elérhető, hogy akár több MW-os rendszernél egy beállítás minden inverteren alkalmazásra kerüljön, az üzembe helyezés pedig ne vegyen több időt igénybe 20 percnél.
A nagy teljesítményű PVS-175-TL előnyei:
- Nagy energiasűrűség – a piacon kapható, 1500 VDC feszültségű inverterek között a legnagyobb energiasűrűséggel rendelkezik, és akár 65%-kal is képes csökkenteni a telepítési és a logisztikai költségeket.
- Telepítőbarát, a működési költségeket 30-40%-kal csökkenti, mivel az inverterek egyszerűen telepíthetők a napelemek tartószerkezetére, valamint nincs szükség külön DC és AC kötődobozokra, így időt és pénzt takarít meg a helyszíni előkészítés, valamint a gépek bérlése terén is.
- Nagyobb kapacitás anélkül, hogy ez a sokoldalúságát hátrányosan érintené: a 12 munkapont-követő (MPPT) bemeneti csatornájának köszönhetően a komplex rendszerekben javul a PV erőmű/rendszer kialakításának rugalmassága és az energiatermelés. A tervezésbarát inverter-megoldások könnyen adaptálhatók a szabad terepen létesített, talajszintre telepített rendszerek igényeire, így biztosítva, hogy a telepítők és a fejlesztők kezét ne kössék meg a meglévő rendszerek paraméterei.
- Moduláris, csatlakozódobozoktól mentes kialakítás: maximálisan 24 string csatlakoztatható közvetlenül a csatlakozó dobozhoz, amely – köszönhetően a beépített DC szakaszolónak és az opcionális AC szakaszolóval szerelt csatlakozó doboznak – feleslegessé teszi a külön DC és az AC csatlakozódobozok alkalmazását.
- Hatékonyabb üzemelés és karbantartás: az egyedülálló hűtési megoldásnak, az Advanced Cooling Concept-nek köszönhetően a rendszer teljes üzemi élettartama alatt hatékonyabb üzemelés és karbantartás valósítható meg. A belső ventilátorok (amelyek nem erős igénybevételre tervezett inverterhűtő ventilátorok) a tervezett karbantartási ciklusok során könnyen kiszerelhetők, míg a teljesítményelektronikai modul („power module”) a csatlakozódoboz leszerelése nélkül is könnyen kicserélhető. Ez a megoldás meghosszabbítja a termék élettartamát, és javítja megbízhatóságát, illetve minimálisra csökkenti az üzemeltetési és karbantartási költségeit.
- Digitalizálás az ABB Ability platform támogatásával: a digitális képességek javítják a felhasználói élményt, a távoli felügyelet és az állapotfüggő karbantartás csökkenti a helyszínen eltöltendő időt, míg az automatikus frissítések, valamint az új IP protokollok szerinti megfelelés és integrálás jövőbiztossá teszi a rendszert. Több adatáramlás és szolgáltatás futtatható párhuzamosan.
Az ABB folyamatos beruházásokkal erősíti a portfóliója széles körű tesztelését és fejlesztését szolgáló kutatás-fejlesztést, hogy ezáltal olyan integrált technológiát és szolgáltatási megoldásokat tudjon szállítani, amelyek bármely napenergia-hasznosító rendszer esetében optimalizálják a teljesítményt, a megbízhatóságot, és megfelelnek a helyi piaci követelményeknek.
Kapcsolódó cikkek
- A cseh burgonyakeményítő-gyár az ABB Ability alkalmazásával korszerűsíti termelését
- Idén ismét Business Superbrands díjat nyert az ABB Kft.
- Az ABB befejezte a GE Industrial Solutions akvizícióját
- Az ABB értékes műszerekkel támogatja a BME szakmai oktatási tevékenységét
- Legyél te is energiamogul!
- Az ABB együttműködésre lépett a Tigoval
- Az ABB a legátfogóbb napenergia-hasznosítási portfólióját mutatja be
- Az ABB szállítja a cseh országos villámtöltő-hálózat berendezéseit
- Az ABB új napenergia-tárolási megoldása 90%-os energetikai önellátást garantál
- Az ABB szoftvermegoldása tovább erősíti Lengyelország nemzeti villamosenergia-piacát
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival
Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!
Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro
Közel négy hónapja mutatkozott be az Apple Vision Pro, és egyelőre nincs új hír a fejlesztés háza tájáról az akkor megismert paramétereken túl. A kiterjesztett és a virtuális valóság szemünk előtt való keverésére képes, fejen hordható eszköz szórakoztatóipari és irodai környezetben való felhasználásáról már sok szó esett, ugyanakkor az eszközben rejlő üzleti és ipari lehetőségekről egyelőre alig lehetett hallani. A Delta Systems Kft. fejlesztői összegyűjtöttek néhány olyan szemléletes példát, ahol nem csak látványosságként, hanem üzleti előnyt teremtő termelőeszközként is funkcionálhat a jövőben az Apple csodaszemüvege.
Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB
A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.