Sikeresen zárta informatikai befektetését az SZTA

forrás: Prím Online, 2019. január 10. 10:42

Sikeresen kiszállt a Széchenyi Tőkebefektetési Alap a nyíregyházi SYSX informatikai cégből. A tőkealap forrásaiból 2016 januárjában 210 millió forintos tőkeemelést hajtott végre a nyíregyházi vállalat, amely az acéliparban használatos hegesztőgépek hatékonyságát növelő rendszer fejlesztésével foglalkozik.

A SYSX informatikai cég Nagy Péter által létrehozott spin-off vállalat, amely elsősorban a szintén Nagy Péter tulajdonában lévő GÉMTECH Kft. termékének, a Gémtech Energia Megtakarító és Munkaidő Optimalizáló Rendszer (GEMMOR) fejlesztésével foglalkozik. Az adatgyűjtő, tároló, kiértékelő és közbeavatkozó GEMMOR lehetővé teszi a technológiai vezetők és termelésirányítók számára, hogy pontos információkhoz jussanak a hegesztési munkafolyamatokról. A rendszer ugyanis a munkavégzés során méri és egy számítógépes hálózat segítségével egy szerveren tárolja a hegesztés paramétereit. Szoftverének segítségével valós időben, illetve akár utólag is meg lehet tekinteni és értékelni lehet a paramétereket.

 

A technológia alkalmazása nem csak a hegesztés magas minőségét biztosítja, hanem az utómunkák mennyiségének csökkenésével, az ezzel járó energiamegtakarítással jelentős hatékonyságnövelést is jelent. A termék iránt – amelynek fejlesztése folyamatos – igazán jelentős a piaci igény, különösen azon hegesztési műveletek esetében, amelyek extrém terhelésnek vagy időjárási körülményeknek vannak kitéve. A cég ideiglenes oltalommal rendelkezik szabadalmi bejegyzés tekintetében.

 

Mivel a rendszer fejlesztése és piacra vitele alapvetően eltért a GÉMTECH Kft. üzleti profiljától (amely fejlesztését korábban szintén finanszírozta az SZTA, majd 2015 októberében eredményes exitet hajtott végre), ezért a társaság tulajdonosa annak a SYSX-be történő kiszervezése, azaz spin-off cég létrehozása mellett döntött. A SYSX elsődleges profilja a GÉMTECH Kft. által kifejlesztett GEMMOR rendszerrel felszerelt hegesztő egységek gyártása, értékesítése, valamint további kutatás-fejlesztési tevékenység végzése. A projektcég ezen tevékenységeinek megvalósítását a saját erőn kívül a Széchenyi Tőkebefektetési Alap tőkebefektetése segítette mind a humánerőforrás terén, mind tárgyi eszközök beszerzésében. 

 

„A Széchenyi Tőkebefektetési Alapon keresztül 2011 óta igyekszünk a hagyományos iparágakban tevékenykedő, de innovatív, növekedésre képes vállalkozások működését támogatni. Tőkeinjekciónk, valamint stratégiai szintű tanácsadásunk révén egyes vállalkozások növekedése mellett elősegíthetjük a kkv-szektor fellendülését is, ösztönözve ezzel a gazdasági növekedést.” – tette hozzá Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. elnök-vezérigazgatója.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Informatikai pályaorientációs napon segítik női szakértők az iskolás lányok elhelyezkedését

Lányoknak szóló informatikai pályaorientációs napot szervez a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Informatika Történeti Kiállítása és a Women4Cyber Hungary a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában. A Girls in ICT Day rendezvényen gondolatébresztő interjúk és inspiráló előadások segítenek a jövő reménybeli női informatikusainak a tájékozódásban és elhelyezkedésben. Az érdeklődőknek az eseményre nemcsak személyesen, hanem online is lehetőségük van csatlakozni.

2024. április 18. 16:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09