Együttműködés a hazai informatikushiány enyhítésére
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara 2018 szeptemberében hazánkban elsőként indította el a BProf üzemmérnök-informatikus alapképzést, melynek képzési időtartama 6 szemeszter.
Az új képzés célja a magyarországi informatikus szakemberhiány csökkentése, a gazdaság számára megfelelő mennyiségű és minőségű informatikus szakember képzése. 2020 szeptemberében több mint 100 diák kezdi meg a képzés utolsó 2 félévét, amelynek jelentős részét a hallgatók vállalatoknál töltik. Ez biztosítja az erős elméleti alapokkal felvértezett diákok számára a közvetlen gyakorlati tapasztalat megszerzését és lehetőséget ad arra is, hogy – kölcsönös elégedettség esetén – a hallgató a végzése után a vállalatnál helyezkedjen el.
A hallgatók kooperatív képzéséhez szükséges vállalati partnerek szakmai gyakorlóhelyként való bevonásáról a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara együttműködési megállapodást kötött a Schönherz Iskolaszövetkezettel, melyet a felek ünnepélyes körülmények között a 2020. évi Educatio kiállítás megnyitója keretében írtak alá 2020. január 9-én.
A megállapodást a BME részéről Józsa János rektor, Kotán Attila kancellár, Charaf Hassan dékán, az iskolaszövetkezet részéről Baross Levente elnök látták el kézjegyükkel.
A vállalatoknál töltendő 10 hónapos , intenzív szakmai gyakorlat feltételeiről január 14-én tart a BME VIK tájékoztatót.
Kapcsolódó cikkek
- Új megoldás a senior szűkében lévő szoftverfejlesztő cégeknek
- Túllépnének a pedagógusok az iskolai kereteken a műszaki pályaorientációban
- Karrierváltás fél év alatt? – Szakértői tippek, hogy ne fussunk zátonyra!
- Középiskolás lányokat tanít matematikára és programozásra a Morgan Stanley
- A motivált karrierváltók előtt áll nyitva az IT szakma
- Karrierváltás: a vendéglátós, a marketinges és a katona is programozóként kezdett új életet
- Több tízezer informatikus mehet külföldre a következő években
- Munkába állnak a programozó anyukák - végzett az első évfolyam
- Piaci körkép: 5 hónap tanulás után garantált a programozói karrier
- Fizetést ad a szoftverakadémiáján tanulóknak az NNG
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vodafone Csoport 20 millió eurót fektet a digitális készségek és oktatás fejlesztésébe világszerte
Az oktatás világnapja alkalmából a Vodafone Csoport bejelentette, hogy a Vodafone Alapítvány a következő 5 évben 20 millió euróval támogatja a helyi Alapítványok digitális készségeket fejlesztő és oktatási programjait. A támogatás így a hazai oktatás mellett az Albániában, Csehországban, Németországban, Görögországban, Írországban, Olaszországban, Luxemburgban, Hollandiában, Portugáliában, Romániában, Spanyolországban, Törökországban és az Egyesült Királyságban tanuló diákokat fogja segíteni. A befektetés 2025-re várhatóan 16 millió tanulót fog elérni.*
Online nyílt nap az ELTE Informatikai Karán
Január 28-án a felvételi döntés előtt álló középiskolások illetve az informatika területén továbbtanulni szándékozók az ELTE Informatikai Kar Nyílt Napján tájékozódhatnak a választható képzésekről, az ipari együttműködő partnerekről, kutatásokról, a nemzetközi ösztöndíj-lehetőségekről, megismerkedhetnek az oktatókkal, érdekes előadásokon vehetnek részt.