Az OnRobot puha gripperével egyszerűbbé válhat az élelmiszeripari alkalmazások automatizálása
Az új, élelmiszeripari szabványoknak megfelelő OnRobot puha gripper szabálytalan formák és érzékeny élelmiszerek széles választékát képes mozgatni az élelmiszeripari, kozmetikai és gyógyszeripari gyártás, valamint további gyártási és csomagoló folyamatok során.
Egy csapásra egyszerűbbé vált az élelmiszeripar és egyéb, például a kozmetika- vagy gyógyszeripar során jellemző „tiszta” alkalmazások automatizálása, melyek a tojástól kezdve a gyümölcsökön át, az üvegekig és szabálytalan méretű tartályokig különféle tárgyakat kell, hogy kezeljenek. A rugalmas OnRobot puha gripper három cserélhető szilikonból készült ún. szoknyát használ csillag alakú és négyujjas konfigurációban, melyekkel szinte bármilyen 2,2 kg alatti, kisméretű tárgyat képes felemelni óvatos és pontos érintéssel. Az elektromos puha gripper megfelel az élelmiszeripari szabványoknak (FDA 21 CFR a nem zsíros élelmiszerekhez és az EC 1935/2004), és a hagyományos vákuumos gripperekkel ellentétben egy beépített elektromos motorral rendelkezik.
„Új puha gripperünk lehetővé teszi a meglévő megoldások számára, hogy nehezen megfogható, törékeny, vagy változatos alakú tárgyakat mozgassanak.” – mondja Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója. „Az egyedileg kialakított megoldásoktól eltérően az egyrendszeres megoldásnak köszönhetően a puha gripper zökkenőmentes integrációt kínál a legtöbb együttműködő és könnyűipari robottal.”
Az OnRobot díjnyertes egyrendszeres megoldása egy olyan platform, ami egy egységesített mechanikus és elektronikus interfészt biztosít a vezető robotkarok és az összes OnRobot End-of-Arm tooling (EoAT) között. Az egyrendszeres megoldás most tovább bővült és már az ABB Robotics és a Hanwha Precision Machinery robotjaival való integrációra is kiterjed. Így ezen robotok felhasználói az egységesített mechanikus és elektronikus interfész segítségével az OnRobot termékek összes előnyét élvezhetik, az egyszerűbb telepítés és a gyorsabb megtérülés érdekében.
Amellett, hogy a puha gripper ideális megoldást nyújt az élelmiszergyártás alkalmazásai számára, a gyártó- és csomagoló folyamatok során is rugalmas és óvatos fogást biztosít.
A puha gripper jellemzői:
- A maximális 2,2 kg-os teherbírás a kezelendő tárgyak alakjától, puhaságától és súrlódásától függ
- A fogás mérete 10 mm-től 118 mm-ig terjed, az alkalmazott korongtól függően
- FDA által hitelesítve
- Rugalmas, cserélhető szilikonos korongok
- Ideális kezelés a törékeny tárgyakhoz és szabálytalan formákhoz
- Nincs szükség levegőellátásra
- Gyors, rugalmas telepítés, és zökkenőmentes integráció az összes vezető robotmárkával
Kapcsolódó cikkek
- Biztonságos megoldás vírustesztelésre az OnRobot grippereivel
- Új lízing programot indít és bővíti partnereinek számát Magyarországon a Universal Robots
- Az automatizált csomagolás hasznos a KKV-k számára
- Miért van szüksége az FMCG szektornak automatizált belső logisztikára?
- Az ABB és a Covariant MI-vel támogatott robotikai megoldásokat fejleszt
- Nagy átfogású, háromujjas grippert dob piacra az OnRobot
- Az OnRobot bővíti termékcsaládját!
- Bemutatkozik az autonóm fúrórobot
- Az ABB robotjai segítenek ünnepi hangulatot varázsolni New Yorkban
- Virágzik az AMR-eket alkalmazó logisztikai rendszerek piaca!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Túl a százezren az okoseszközzel fizetők száma a K&H-nál
Átléptek egy határt a K&H-sok: májusban már 100 ezer felett volt az okoseszközzel fizetők száma, ami majdnem háromszorosa az egy évvel korábbinak. A vásárlások száma ennek köszönhetően masszív emelkedést mutat, az Apple Pay-hez, Google Pay-hez, Xiaomi Pay-hez és Garmin Pay-hez köthető tranzakciók száma 18 százalékkal nőtt áprilishoz képest. Az Apple Pay- és Google Pay-forgalom pedig éves szinten 150, illetve 883 százalékkal nőtt. A K&H-sok az országos bővülést is felülmúlták, az első negyedévben 302 százalékkal több alkalommal 292 százalékkal nagyobb összeget költöttek, mint egy évvel korábban, ehhez képest a teljes piac 158 és 177 százalékkal bővül.
Itt a válasz a növekedő energiaárakra: három jövőálló eszköz
A megújuló energiaforrások, illetve a digitális megoldásokkal elérhető energiamegtakarítás jelentik a legkézenfekvőbb megoldást a világpiacon tapasztalható áremelkedésre. Egyre többen feszegetik azt a kérdést is, hogy vajon a földgázt és az atomenergiát lehet-e, kell-e fenntartható energiahordozóként kezelni. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric magyar szakértői harmadikként azt javasolják a vállalati felhasználóknak, hogy egyre inkább térjenek át az elektromosságon alapuló energiaellátásra a fosszilis energiahordozók helyett.