Jövő héten startol a think.BDPST

forrás: Prím Online, 2020. szeptember 27. 12:29

Věra Jourovának, az Európai Bizottság alelnökének részvételével zajló beszélgetéssel nyílik meg jövő pénteken az egyik legfontosabb regionális innovációs konferencia Budapesten. A transzparenciáért és értékekért felelős biztos először vesz részt magyar szervezésű konferencián. Az Antall József Tudásközpont által szervezett think.BDPST ingyenesen követhető eseményén többek között szó esik a transzparencia és a demokrácia biztosításának lehetőségeiről a digitális innováció jelentette kihívások keretei közt, valamint az európai értékek védelméről is beszél majd a cseh biztos. 

Vajon hogyan alakul az adatvédelem a COVID után és hogyan biztosítható az adataink megfelelő kezelése a jelenlegi helyzetben? Mit várhatunk a tech óriásoktól, a social media felületeket birtokló vállalatoktól az adatkezelés, a cenzúra, a transzparencia vagy akár az adófizetés terén? Tényleg forradalmasíthatja az okos városok fejlődését és az önvezető autók mindennapivá válását az 5G terjedése? Többek között ezekre a kérdésekre is választ ad majd a think.BDPST konferencia, amely október 2-án hozza el a jövő innovációs kérdéseit Budapestre, virtuálisan pedig minden érdeklődő otthonába. 

 

Transzparencia és demokrácia – mit adhat az innováció? 

Az Antall József Tudásközpont ötödik alkalommal szervezi meg együttműködésben a Külgazdasági és Külügyminisztériummal a régió legjelentősebb innovációs konferenciáját, amely a legégetőbb, jövőnket érintő kérdésekkel foglalkozik évről évre. Az eseményen számos nemzetközi és hazai szakértő mellett kiemelt előadóként ezúttal az Európai Bizottság alelnöke, Věra Jourová is részt vesz, aki az innovációnak a jogállamiságot és az európai értékeket érintő kérdéseit is tárgyalja majd. Többek között beszél majd arról, hogy a transzparencia biztosításában, a demokrácia és a demokratikus értékek megvédésében, a társadalmi rendszerek javításában milyen szerepe lehet a technológiai fejlődésnek.

 

 

Tényleg mindent tudnak rólunk az online rendszerek? 

Ugyancsak aktuális témát bont majd ki a jelenlegi és a vírushelyzetet követő adatvédelmi lehetőségekről szóló panelbeszélgetés is az idei think.BDPST-en. Az adataink megosztása mindennapjaink részévé váltak, sokan pedig nem is gondolják, hogy az online rendszerek mennyit tudnak rólunk. A COVID miatt pedig újabb dilemmák láttak napvilágot az adataink védelmével kapcsolatban: például a járvány első hulláma során számos mobilalkalmazás jelent meg, melyek célja a kontaktkutatás támogatása volt, ugyanakkor olyan személyes információkhoz is hozzáférést adtak ezek a rendszerek, mint, hogy hol és kivel tartózkodunk éppen. Vajon meddig lehet elmenni ebben a kérdésben? Mi a helyes és mi a helytelen? És ezt ki dönti el? A beszélgetés során többek között az EU adatvédelmi biztosa, Wojciech Wiewiorowski, Dr. Péterfalvi Attila, a NAIH elnöke, és más szakemberek vitatják meg ennek a sok ponton még ingoványos területnek a kérdéseit.

 

Fake news és cenzúra – sok kérdést vet fel a Facebook

A konferencián mindemellett szó lesz még a tech óriások, mint a Facebook vagy a Google szabályozási kérdéseiről. Varga Judit igazságügyi miniszter választ ad arra például, hogy egyáltalán EU-s vagy lokális szinten érdemes-e a tech vállalatok működését szabályozni, mit várhatunk el a Facebooktól a cenzúra terén, illetve az adatvédelemben. Milyen adózási lehetőségek merülhetnek fel helyi szinten a tech vállalatok kapcsán és hogyan harcolhatunk a fake news terjedése ellen.

 

Külföldi szakemberek a jövő kérdéseiért

A virtuálisan ingyenesen nyomon követhető eseményen többek között olyan neves szakemberek vesznek részt, mint H.E. Ronan Gargan, magyarországi ír nagykövet, Jakub Boratyński, az EU Bizottság cyberbiztonságért és digitális magánélet védelméért felelős csoportjának vezetője, Andrej Bederka, a Szlovák Nemzeti Koalíció digitális készségekért és munkákért felelős képviselője, valamint Eva Škorničková, cseh nemzetiségű adatvédelmi és IT biztonsági szakértő.

 

A konferencia folyamatosan frissülő programja és az online regisztráció az alábbi linken érhető el: https://think.bdpst.org

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

A telefonálástól a nagyképernyős streamelésig – így alakította át az életünket 3 évtized alatt a mobiltechnológia

1994. március 26-án, 30 évvel ezelőtt indította a Yettel az első kereskedelmi GSM szolgáltatást Magyarországon, akkor még Pannon GSM néven. Nem csak a márka, a mobiltechnológia is számos újításon ment keresztül a három évtized alatt. Az akkoriban még csak hangszolgáltatást nyújtó méregdrága belépési díjtól indulva mára korlátlan hang- és adatcsomagok, szélsebes mobilinternet érhető el megfizethető áron, mind mobilon, mind az otthonokban, mobilhálózati alapokon. 30 év fejlődése, aminek mára a lakosság és az üzleti felhasználók is a nyertesei lettek.

2024. március 27. 16:55

Kreatív megoldásokkal építenének fenntartható jövőt a Zöld kód pályázat döntősei

Március 23-án rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! pályázat döntőjét. A legjobb ötletekkel érkezett csapatok közül a fiatalabb korosztályt egy Scratch-meccs várta, míg a nagyobbak szakmai mentorok segítségével valósíthatták meg a fenntarthatósági problémákra reflektáló robotötleteiket. A 6 millió forint összdíjazású pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy a fiatalokat arra buzdítsa, gondolkodjanak és tegyenek azért, hogy a digitalizációt a fenntartható jövő szolgálatába állítsák.

2024. március 27. 15:08

A márkák megítélése szenvedhet kárt a visszaeső életszínvonal miatt

Az összes vizsgált szempont szerint romlott a fogyasztói elégedettség az elmúlt egy évben a KPMG Customer Experience Excellence globális kutatása szerint. A jelenség mögött első sorban a globális megélhetési válság áll. Ugyanakkor a pandémia idején a márkák részéről tapasztalt odaadó hozzáálláshoz képest a mostani krízisjelenségek kezelésében nem érzik a fogyasztók a cégek részéről a partneri hozzáállást. Míg például a covid okozta fogyasztói nehézségeket közös összefogással lehetett megfelelően kezelni, a mesterséges intelligencia kérdésében akár a front ellentétes oldalára is rendeződhetnek a szolgáltatók és a fogyasztók – hívja fel a figyelmet jelentésében a KPMG.

2024. március 27. 13:17

Energiatakarékosság az ASUSTOR-ral!

Az áramszámlák világszerte meredeken nőnek, ASUSTOR NAS viszont segít abban, hogy adataid elérhetők legyenek és pénzt takaríts meg.

2024. március 27. 11:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05