Az IOI Tudományos Bizottságának tagjává választották az ELTE oktatóját
Németh Zsoltot, az ELTE Informatikai Karának oktatóját a Nemzetközi Informatikai Diákolimpia Tudományos Bizottságába választották 5 éves időtartamra.
Az IOI (Nemzetközi Informatikai Diákolimpia) International Scientific Committee tagja lett Németh Zsolt (ELTE IK Numerikus Analízis Tanszék adjunktusa) öt éves időtartamra. A Tudományos Bizottság egy 7-8 fős folyamatosan változó testület, ami az olimpiai feladatok kiválasztásáért, előkészítéséért, kitűzéséért felel. A Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát, amely az egyik legrangosabb tudományos diákverseny egyike, 1989-ben rendezték meg első alkalommal. Az esemény mára világméretűvé nőtte ki magát, amelyen mintegy 80 ország vesz részt rendszeresen (egy ország maximum 4 versenyzőt indíthat).
2023-ban Magyarországon, Szegeden rendezik meg a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát, magyarországi rendezésének külön apropóját adja, hogy 2023-ban lesz a modern számítógép atyja, Neumann János matematikus születésének 120. évfordulója. Hazánk eddig egy alkalommal, 1996-ban, Veszprémben adott otthont a versenynek.
Kapcsolódó cikkek
- Idén online rendezik meg az ELTEfesztet
- Mind a négy magyar csapattag ezüstérmet szerzett a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
- Európai összefogás a biztonságos ember-gép kapcsolatért
- A Wolfram Research minősített oktatója lett az ELTE docense
- Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban
- Tématerületi Kiválósági Program online Workshopja az ELTE-n
- Az ELTE és a BME egy-egy oktatója kapott idén Gács András-díjat
- Az NJSZT közreműködésével valósul meg a 2023-as Nemzetközi Informatikai Diákolimpia
- Felkészültek az egyetemek: új IT rendszerrel várják a tanév indulását
- Az ELTE oktatója kapta a Gács András-díjat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A tesztelve tanulás a leghatékonyabb, ha matekérettségire készülsz
A koronavírus-járvány terjedése miatt online oktatásra kellett átállni az iskolákban, ami egy teljesen szokatlan helyzet elé állította a diákokat, a szülőket és a pedagógusokat egyaránt. A gyerekeknek az egyik legnagyobb nehézséget a matematika elsajátítása jelenti, hiszen egy olyan speciális tantárgyról van szó, ahol szorosan egymásra épül a tudásanyag, de digitálisan még nehezebb tartani a lépést óráról órára. Akinek szüksége van külön matekra, annak érdemes olyan interaktív oktató programot keresnie a neten, amivel be tudja pótolni a hiányosságait. A Matek Oázis időkímélő, barátságos és élvezhető korrepetálást nyújt mindenkinek interaktív videókkal, játékokkal és feladatsorokkal.
Frissítést érkezik három Panasonic fülhallgatóhoz
A Panasonic firmware-frissítést és egy funkciókat és felhasználói élményt növelő alkalmazást ad ki az EAH-AZ70W, az RZ-S500W JMS1ZY 02.50 és az RZ-S300W JMS1ZX 02.00 valódi vezeték nélküli fülhallgatókhoz. A szoftverek már elérhetők.
Az ÖBB és a Siemens Mobility bemutatták az új Nightjet külső formatervét
Az ÖBB és a Siemens Mobility 2021. február 23-án Bécsben bemutatta az újgenerációs Nightjet első festett kocsiszekrényét és külső formatervét. Az új, ultramodern vonatok 2022 vége felé lépnek üzembe és először Ausztriából és Németországból Olaszország felé közlekednek majd. A Siemens Mobility-vel kötött keretmegállapodásából az ÖBB már lehívta az első 13 szerelvényt melyet várhatóan az év folyamán még további 20 garnitúra követi.
Mutatjuk a világ legnagyobb teljesítményű elektromos vákuumos gripperét
Az OnRobot új VGP20 elektromos vákuumos grippere dinamikus és sokoldalú megoldást nyújt a nagy kihívásokkal járó, nehéz, ormótlan vagy lyukacsos felületű tárgyakkal dolgozó raklapozó műveletekhez.