A Microsoft Magyarország is képviselteti magát a Startup Hungary tanácsadó testületében
Szabó Péter, a Microsoft Magyarország vállalati és partnerkapcsolati üzletágigazgatója is tagja lett a Startup Hungary tanácsadó testületének. A felhőtechnológia és a mesterséges intelligencia, valamint vállalkozások digitális átalakulásának elkötelezett támogatójaként a Microsoft is aktívan részt vesz a startupok érdekképviseletét ellátó alapítvány munkájában. A Microsoft Magyarország nemcsak szakértői és technológiai támogatást nyújt a vállalkozásoknak, hanem az üzletszerzésben is kész segíteni őket.
Február eleje óta Szabó Péter, Partnerfejlesztési Igazgató személyében a Microsoft Magyarország is képviselteti magát a Startup Hungary tanácsadó testületében. A tagságot és az ezzel járó munkát Szabó Péter arra szeretné felhasználni, hogy a Microsoft erőforrásait mozgósítva segítse a hazai startupokat a legjobb nemzetközi módszerek átvételében és az üzletszerzésben.Szabó Péter
„Folyamatosan keressük lehetőségeit annak, miként tudnánk még inkább támogatni a magyarországi startup-közösséget. A Startup Hungary-hoz való csatlakozásunk számomra azt jelenti, hogy vissza tudunk valamit adni a közösségeinknek abból, amit tőlük kaptunk; hogy meg tudjunk osztani a tapasztalatainkat és tudásunkat, amelyek révén újabb hazai startup unikornisok születhetnek. Nagy örömmel tekintek a magyar startup-közösség legjelesebb képviselőivel való közös munka elé. Biztosíthatom őket arról, hogy a Microsoft Magyarország az együttműködés révén minden rendelkezésére álló eszközzel támogatni fogja a vállalkozások új generációját az elindulásban” – mondta Szabó Péter.
A támogatásra a kezdő vállalkozások a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben szorulnak rá csak igazán, ám egy olyan technológiai világcéget a támogatóik között tudva, mint a Microsoft, nem kell mindent az alapoktól kezdeniük. A Microsoft megbízható partnerként áll mellettük és most akár az üzletszerzésben is hathatós segítséget tud nyújtani nekik. Azon túl, hogy számítási kapacitásokat bocsát a rendelkezésükre a felhőben, a startupokat összeköti a mintegy 40 ezer kereskedőt és több százezer viszonteladót magába foglaló Microsoft partnerhálózattal is.
A Microsoft mind Magyarországon, mind nemzetközi téren lelkes támogatója a startup ökoszisztémának. A BizSpark és BizSpark+ programokat felváltó Microsoft for Startups program a világcég szakértői bázisát és legmodernebb technológiáit teszi hozzáférhetővé az eredeti ötletekkel induló kezdővállalkozásoknak. A program keretében a magyar startupok ingyen üzletfejlesztési, technológiai, marketing és sales tanácsokhoz juthatnak és ingyenesen érhetik el a társaság felhőszolgáltatását is. A mintegy 4000 üzleti megoldást tartalmazó Azure Marketplace például komoly támogatást nyújthat akár ahhoz is, hogy a hazai startupok külföldi piacokra is betörhessenek.
További információ a Microsoft startupokat megcélzó programjairól a cég angol nyelvű oldalán és a Microsoft for Startups LinkedIn felületen olvasható.
Kapcsolódó cikkek
- Türelmesebbé tette az embereket a kibertérben a járvány
- Öt egészségügyi fejlesztés, amelyre érdemes figyelni 2021-ben
- A magyar startup felhasználói 100 milliót kerestek az elmúlt évben
- Családbarát vállalatként ismerték el a Microsoft Magyarországot
- A virtuális térben is nagyszabású startup találkozót szervezett a Hiventures
- PWC 2020: A tech szektor legvonzóbb munkahelye a Microsoft Magyarország
- Bírságoktól menti meg a cégeket az új magyar startup
- Automatizált Facebook indul startupoknak
- Két magyar startup nyert az EIT Health InnoStars kiemelt versenyeiben
- Kreativitás, bátorság és kitartás: ezek nélkülözhetetlenek egy startup indításához
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A tesztelve tanulás a leghatékonyabb, ha matekérettségire készülsz
A koronavírus-járvány terjedése miatt online oktatásra kellett átállni az iskolákban, ami egy teljesen szokatlan helyzet elé állította a diákokat, a szülőket és a pedagógusokat egyaránt. A gyerekeknek az egyik legnagyobb nehézséget a matematika elsajátítása jelenti, hiszen egy olyan speciális tantárgyról van szó, ahol szorosan egymásra épül a tudásanyag, de digitálisan még nehezebb tartani a lépést óráról órára. Akinek szüksége van külön matekra, annak érdemes olyan interaktív oktató programot keresnie a neten, amivel be tudja pótolni a hiányosságait. A Matek Oázis időkímélő, barátságos és élvezhető korrepetálást nyújt mindenkinek interaktív videókkal, játékokkal és feladatsorokkal.
Frissítést érkezik három Panasonic fülhallgatóhoz
A Panasonic firmware-frissítést és egy funkciókat és felhasználói élményt növelő alkalmazást ad ki az EAH-AZ70W, az RZ-S500W JMS1ZY 02.50 és az RZ-S300W JMS1ZX 02.00 valódi vezeték nélküli fülhallgatókhoz. A szoftverek már elérhetők.
Az ÖBB és a Siemens Mobility bemutatták az új Nightjet külső formatervét
Az ÖBB és a Siemens Mobility 2021. február 23-án Bécsben bemutatta az újgenerációs Nightjet első festett kocsiszekrényét és külső formatervét. Az új, ultramodern vonatok 2022 vége felé lépnek üzembe és először Ausztriából és Németországból Olaszország felé közlekednek majd. A Siemens Mobility-vel kötött keretmegállapodásából az ÖBB már lehívta az első 13 szerelvényt melyet várhatóan az év folyamán még további 20 garnitúra követi.
Mutatjuk a világ legnagyobb teljesítményű elektromos vákuumos gripperét
Az OnRobot új VGP20 elektromos vákuumos grippere dinamikus és sokoldalú megoldást nyújt a nagy kihívásokkal járó, nehéz, ormótlan vagy lyukacsos felületű tárgyakkal dolgozó raklapozó műveletekhez.