Az e-kereskedelmi cégek is megérezték az ukrajnai háború kitörését
Az orosz-ukrán háború egy héttel ezelőtti kitörése óta az e-kereskedelmi cégek 58 százaléka tapasztalt visszaesést a forgalmában, 42 százalékuk esetében ennek mértéke elérte a 20 százalékot is – derül ki az Olcsóbbat.hu ár-összehasonlító portál gyorsfelmérésében részt vevő közel száz internetes áruház válaszaiból.
A kereskedők 76 százaléka az ellátási láncban semmilyen fennakadást nem tapasztalt. 42 százalékuk azonban úgy nyilatkozott, hogy amennyiben a válság elhúzódik, felmerülhetnek fennakadások egyes termékek beszerzésekben. Az egyik fő közvetlen probléma jelenleg a forint árfolyamának gyengülése az euróhoz és a dollárhoz képest: 83 százaléknyian úgy nyilatkoztak, hogy ez a hirtelen elmozdulás negatívan érinti a működésüket, 57 százalékuk ezt a hatást jelentősnek értékelte.
A válaszadók szerint a visszaesés fő oka a vásárlók óvatosabbá válása. Bár a hónapvégi időszakokban mindig észlelhető valamekkora visszaesés, a kereskedők szerint most inkább a kivárás, illetve a takarékoskodás iránt igény tartja vissza a vásárlók egy részét.
„A közeljövő gazdasági fejleményeit tekintve igen eltérők az e-kereskedelmi cégek várakozásai – mondta Dévavári Dezső, az Olcsóbbat.hu vezetője. – 51 százalékuk további visszaesésre számít, 49 százalékuk pedig a jelenlegi helyzet stagnálására, amelyből a konfliktus valamilyen rendeződését követően várható visszatérés a korábbi szintekre.”
Kapcsolódó cikkek
- Glami.hu: Magyarországon a divatcikkek ötödét webáruházak értékesítik
- ORFK-val közös edukációs kampány indult a felhasználók adatainak védelmében
- Öt magyar a régió meghatározó e-kereskedői között
- Új kihívást talált a TV2 és a Book24 korábbi vezérigazgatója
- Az e-kereskedelem piacának nyitott kérdéseire és kihívásaira válaszol a DHL Supply Chain
- Nő az online vásárlás iránti bizalom
- 2022 is az e-kereskedelem éve lesz
- Jön Magyarország legnagyobb e-kereskedelmi konferenciája
- Támogatói szerepkörbe került az e-kereskedelem egyik fő képviselője
- Az online gyógyszerforgalmazás mellett szállt síkra az Ecommerce Hungary
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Elérhetővé tette a Profession.hu a cégekről szóló munkavállalói értékeléseket
Az elmúlt hónapok során az álláskeresőknek lehetőségük nyílt jelenlegi vagy korábbi munkahelyük minősítésére a Profession.hu felületén, amelynek eredményeként összeállt egy olyan céges értékeléseket tartalmazó oldal, ahol a legtöbb magyar vállalat megtalálható. Már 2 600 olyan munkahely szerepel az adatbázisban, amely legalább 3 különböző felhasználótól kapott visszajelzést. Az álláskeresési portál célja olyan, munkaadói moderálás nélkül közvetített értékelések közzététele, amelyek valós munkavállalóktól származnak; a véleményezők kilétét megőrzik – a felületen név nélkül lehet pontozni.
Túl a százezren az okoseszközzel fizetők száma a K&H-nál
Átléptek egy határt a K&H-sok: májusban már 100 ezer felett volt az okoseszközzel fizetők száma, ami majdnem háromszorosa az egy évvel korábbinak. A vásárlások száma ennek köszönhetően masszív emelkedést mutat, az Apple Pay-hez, Google Pay-hez, Xiaomi Pay-hez és Garmin Pay-hez köthető tranzakciók száma 18 százalékkal nőtt áprilishoz képest. Az Apple Pay- és Google Pay-forgalom pedig éves szinten 150, illetve 883 százalékkal nőtt. A K&H-sok az országos bővülést is felülmúlták, az első negyedévben 302 százalékkal több alkalommal 292 százalékkal nagyobb összeget költöttek, mint egy évvel korábban, ehhez képest a teljes piac 158 és 177 százalékkal bővül.
Itt a válasz a növekedő energiaárakra: három jövőálló eszköz
A megújuló energiaforrások, illetve a digitális megoldásokkal elérhető energiamegtakarítás jelentik a legkézenfekvőbb megoldást a világpiacon tapasztalható áremelkedésre. Egyre többen feszegetik azt a kérdést is, hogy vajon a földgázt és az atomenergiát lehet-e, kell-e fenntartható energiahordozóként kezelni. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric magyar szakértői harmadikként azt javasolják a vállalati felhasználóknak, hogy egyre inkább térjenek át az elektromosságon alapuló energiaellátásra a fosszilis energiahordozók helyett.