Ultragyors e-töltő hálózatba ruház be a Siemens és a Volkswagen
A hálózatot építő és működtető Electrify America beruházó partnereivel együtt azt tervezi, hogy az Egyesült Államokban és Kanadában 1800 helyszínen 10 ezer gyorstöltő állomást telepít 2026-ra. A vállalat nemcsak töltő-infrastruktúrájának földrajzi lefedettségét fogja ezzel megduplázni, hanem a szolgáltatás kényelmét és színvonalát is jelentősen továbbfejleszti.
Első, külső befektetőjét és az ambiciózus tervek megvalósítását segítő, stratégiai technológiai partnerét üdvözölheti a Siemensben az Electrify America. A Volkswagen pedig New Auto stratégiájával összhangban fektet a vállalatba, amelynek értelmében minden más autógyártónál nagyobb lendülettel ruház be a nyílt gyorstöltő hálózatok fejlesztésébe világszerte.
Az e-mobilitás teljes spektruma
A Siemens ezzel eddigi egyik legnagyobb külső beruházását valósítja meg a közlekedés villamosítása terén, és az e-mobilitási töltő-infrastruktúra teljes körű szolgáltatójaként fogja támogatni az Electrify Americát hálózatának bővítésében. A Siemens a csúcstechnológiás töltőkkel és szoftvermegoldásokkal szolgáltatások teljes spektrumát kínálja nemcsak nyilvános, hanem otthoni és pályaudvari töltő-infrastruktúrák kialakításához és működtetéséhez is.
A következő tíz évben az Electrify America összesen 2 milliárd dollárt fordít majd a kibocsátásmentes járműveket kiszolgáló országos hálózat kiépítésére és népszerűsítésére, így amerikaiak milliói fogják megismerni az elektromos közlekedés előnyeit.
Világszerte hasonló trend bontakozik ki, a Volkswagen európai, kínai és egyesült államokbeli partnereivel közösen 2025-re mintegy 45 ezer nagy teljesítményű töltőpont kiépítését tervezi.
A Siemens aktív szereplő az e-töltés piacán, nemrég jelentette be például, hogy részesedést szerzett a vezetéknélküli töltési technológiát fejlesztő WiTricity vállalatban.
Kapcsolódó cikkek
- Ipari analitikai céget vett a Siemens
- Célkeresztben a vezeték nélküli autótöltés
- Eszközadatok: A „csináld magad” a múlté
- Hibaanalízis mesterséges intelligenciával
- Újabb megoldás segíti az áramhálózat digitalizációját
- A Siemens Mobility akkumulátoros vonatokat szállít Dániába
- Növénytermesztés a víz alatt
- 3D nyomtatással lép a cipőgyártás a digitális jövőbe
- Űrinfrastruktúra-elemeket terveznek a Siemens szoftverével
- Feltalálók, szabadalmak és innovációs erő nyújt versenyelőnyt a Siemensnek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi kell ahhoz, hogy itthon maradjanak az IT-szakemberek?
A HR Kopó Tanácsadó Csoport által szervezett IT Realitás Mozgalom célja az IT-szakemberek megismerése és párbeszéd elindítása az informatikusok, a munkaadók és a toborzók között.
Véget ért a nagy okoszebra-szavazás
Hamarosan újabb magyar várost tesz biztonságosabbá a Generali a Biztonságért Alapítvány: a Generali alapítványa által indított és a Pearl Enterprises Kft. kivitelezésében megvalósuló SafeCross okoszebra projekt célja az volt, hogy 2022-ben egy olyan magyar város gazdagodjon okoszebrával, ahol eddig még nem volt ilyen berendezés, ám a rendőrség baleseti statisztikái szerint szükség lenne rá.
600 milliós száloptikai fejlesztés az oktatási intézmények számára
Az oktatási intézmények és az adatközpontok között exponenciálisan növekvő adatátviteli igények miatti fejlesztést nyert el a Delta Systems, a Delta Technologies Nyrt. 100 százalékos tulajdonú leányvállalata által vezetett konzorcium. A 637.8 millió forintos megbízás alapján az országos iskolai hálózatokhoz kapcsolódó új gerinchálózati csomópontokat látják el DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) technológiával, annak érdekében, hogy a meglévő optikai kábelek bővítése, avagy újabbak bérlése nélkül tudják kielégíteni az intézmények adatátviteli igényeit.
Az ABB Red Dot-díjat nyert a FlexPacker ipari delta robotjáért
Az ABB ultragyors csomagolásra tervezett IRB 390 FlexPacker delta ipari robotját választották a Red Dot Product Design (Piros Pont terméktervezési) díjra; így az ABB-nek ez lesz a második olyan robotja, amely két egymást követő évben is elnyeri ezt a rangos díjat.
A Siemens Mobility bemutatja a vasút jövőjét
A Siemens Mobility bemutatja az InnoTrans 2022 kiállításon a Siemens Xcelerator nevű új, digitális üzleti platformját. A Siemens Xcelerator egy nyílt, digitális üzleti platform. Célja, hogy olyan partnerekből álló hatékony ökoszisztémát hozzon létre, amelynek tagjai közösen képesek széles körben felgyorsítani a digitális átalakulást és a mobilitás magas fokú fenntarthatóságát. Azáltal, hogy a mobilitási ökoszisztéma minden résztvevője számára interfészeket nyit meg, a Siemens Xcelerator segít összekapcsolni a való világot a digitális világgal. Ezzel, a maga nemében az első ilyen innováció a vasúti ágazatban.