Raktárautomatizálás felsőfokon

forrás: Prím Online, 2022. július 27. 10:04

A Mobile Industrial Robots (MiR) és az okos raktármegoldások vezető gyártója, a Modula egy teljesen automatizált rendszert fejlesztett ki, amely képes tárolni, komissiózni és mozgatni az árut raktárak, illetve gyárak vagy elosztó központok kijelölt területein, mindezt emberi közbeavatkozással, vagy anélkül is. Az Európában már debütált automata rendszer az Egyesült Államokban 2022 szeptemberén kerül bemutatásra a nyilvánosság előtt.

Az okos raktármegoldások vezető gyártója, a Modula, és az autonóm mobil robotok piacvezetője, a Mobile Industrial Robots (MiR) a közelmúltban bemutatta a közösen kifejlesztett, raktárakban, gyárakban és elosztó központokban történő anyagmozgatásra kialakított automatizált megoldását. 

 

 

A különféle konfigurációktól függően a megoldás teljesen, vagy részben automatizálhatja az anyagmozgatás folyamatait. A konfigurációk a következőket tartalmazzák:

  • Egyes munkadarabok félautomata komissiózása, melynek során az emberi kezelő egyesével kiválasztja a tételeket a Modula tárolóegységéből, és a MiR mobil robotjára helyezi azokat, amely önállóan a kijelölt területre, például a konszolidációs központba szállítja az árut.
  • Kocsikkal történő félautomata komissiózás, ahol a kezelő több tételt is felvehet, amelyeket egy komissiózó állomásra helyez. A komissiózás befejezése után a MiR robot csatlakozik a komissiózó állomáshoz, és a kijelölt területre vontatja azt.
  • A tételek egyesével való, teljesen automatizált komissiózása, mely során egy, a MiR robotokra szerelt robotkar kiveszi az egyes tételeket a Modula tárolóegységből, majd a robot könnyedén és biztonságosan a következő komissiózási zónába vagy konszolidációs területre szállítja az árut.
  • Teljesen automatizált rekesz-komissiózás, mely során a MiR robotok egy testre szabott top modullal vannak felszerelve, amely közvetlenül a Modula függőleges emelő-moduljának (VLM) tálcájáról leemeli, vagy annak tálcájára helyezi a rekeszeket vagy ládákat, megkönnyítve a komissiózást és az újratöltést emberi beavatkozás nélkül.
  • Teljes automatizálás raklapokkal, mely során a MiR robotok úgy vannak felszerelve, hogy nagyméretű és nehéz tételeket emeljenek le a Modula raklapokhoz készült VLM modelljéről.

 

A megoldás jelentős méretű megtakarítást tesz lehetővé mind időben, mind térben, növeli a termelékenységet és emeli az intralogisztika hatékonyságának szintjét. Massimiliano Gigli, a Modula vezérigazgatója szerint a munkahelyi biztonság és a munkavállalók elégedettsége is a Modula és a MiR közös megoldásának legfőbb előnyei közé tartozik.

 

 

„Az ismétlődő, fizikailag megerőltető és alapvetően veszélyes feladatok átvállalásával ez a rendszer jelentősen javítja a munkakörülményeket a raktárakban, gyárakban és elosztó központokban” – mondja Massimiliano Gigli. „A munkaerőhiánnyal szembesülve a raktározást, a komissiózást és az anyagmozgatást automatizálni kívánó vállalkozások amellett, hogy nagyobb termelékenységet érnek el, értékesebb felelősséget és biztonságosabb munkakörnyezetet tudnak kínálni alkalmazottaiknak.” 

 

A moduláris és gyors telepítésre tervezett Modula és MiR rendszere kiválóan alkalmazható szinte bármilyen méretű és elrendezésű raktárban és elosztó központban. Ezzel megkönnyíti a fokozatos automatizálás menetét, lehetővé téve a vállalkozások számára, hogy saját tempójuk szerint alakítsák át folyamataikat.

 

A rendszer a telepítéstől számítva akár már 6-18 hónapon belül megtérítheti a befektetést.

 

A rendszert, amely az idei Németországban, Stuttgartban megrendezett LogiMAT szakmai kiállításon debütált, a Modula szeptemberben fogja bemutatni az amerikai közönségnek a Las Vegas Groceryshop 2022 expón.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megnyílt a regisztráció az idei Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferenciára

Az ipar 4.0 témakörének egyik legjelentősebb hazai eseménye 2023. június 7-8-9. között várja az érdeklődőket Esztergomban.

2023. március 22. 21:23

Robbanás előtt a vállalati automatizáció

Az elmúlt években csúcsra pörgött a vállalati digitalizáció: 2022-ben 1,6 billió dollárt költöttek erre világszerte, 2026-ra pedig várhatóan meg is duplázódik ez az összeg. Ahogy a cégek a gazdasági és piaci kihívások közepette a költség- és erőforrásigények csökkentésének és az üzleti folyamatok optimalizálásának útjait keresik, egyre több területen kerül előtérbe a hiperautomatizáció. Ennek köszönhetően ugyanis az eddig időigényes, több kolléga közreműködését igénylő munkafolyamatok elvégzését a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás és a robotikai eszközeivel automatizálhatják. 

2023. március 22. 18:40

AI megoldás segítheti a vállalatokat dekarbonizációs céljaik megvalósításában

Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok, azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.  

2023. március 22. 10:04

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az Alzánál egyszerűbb lett az áruvisszaküldés és a reklamáció

2023. március 21. 09:59

Töretlennek tűnik a csaló e-mailek és SMS-ek terjedése – van megoldás

2023. március 14. 20:32

IT Akadémiát indított a BME VIK és a Qualysoft

2023. március 9. 14:08

DEUTSCHE TELEKOM innovációk az idei Mobil Világkiállításon

2023. február 28. 12:48