Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
A Neumann Társaság Közoktatási Szakosztálya és az ELTE Informatikai Kar szervezésében zajlott e-Hód idén is rekordot döntött a résztvevők számában: 283 iskola 37 350 diákja mérette meg magát az az informatikai gondolkodáshoz a diákoknak kedvet csináló online versenyen.
November 7-25. között a tizenkettedik alkalommal szervezte meg Magyarországon a BEBRAS (nemzetközi informatikai és számítógép-készség-verseny) nemzetközi versenymozgalom részeként az e-Hód versenyt a Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kara.
Mivel a 45 perces időtartamú, tanórai keretek közt zajló e-Hódon nem klasszikus programozási feladatok vártak a versenyzőkre, a részvételhez informatikai előképzettségre nincs, ám a feladatok megoldásához strukturált és logikus gondolkodásra van szükség. Az online zajló, versenybe öt korcsoportban kapcsolódhattak be az érdeklődő diákok a 3-4. osztályos „kishód”-októl a 11-13. osztályos seniorokig.
A tizenegy évvel előbbi hazai bevezetésekor, mindössze mintegy kétezer diák vett részt az e-Hódon, 2018 óta azonban már folyamatosan 20 ezer fölött van a versenyzők száma, és sorra dőlnek meg a részvételi rekordok: idén 283 iskola összesen 37 350 diákja vett részt a megmérettetésen, vagyis 3883-mal többen, mint 2021-ben.
Így nőtt az évek során az e-Hód versenyen részt vevő diákok száma
“A verseny sikeressége azoknak a lelkes tanároknak is köszönhető, akik benevezik diákjaikat és akár a versenyen kívül is felhasználják az e-Hód-feladatokat arra, hogy sokszínűvé, motiválóvá tegyék vele az informatikatanulást. Köszönjük nekik, hogy idén is csatlakoztak a kezdeményezéshez” – mondta Pluhár Zsuzsa, a Neumann Társaság Közoktatási Szakosztályának elnöke, az ELTE IK kutatója és a verseny főszervezője.
2022-ben az életkori csoportok közül a 9-10. osztályos tanulók körében volt a legnépszerűbb az e-Hód, az ebbe a korcsoportba tartozó juniorok közül a több, mint 13 ezren oldották meg a feladatokat.
„Jövőre Neumann János születésének 120-adik évfordulóját ünnepli majd a Neumann Társaság: 2023-ban is nagyon fontos lesz, hogy az informatikai gondolkodáshoz való általános kedvcsinálással ne csak a csúcstehetségeket találjuk meg, de szélesebb társadalmi közösség tagjai számára is biztosítsuk, hogy alkotó részesei lehessenek annak az informatikai világnak, melynek alapjait Neumann és kortársai fektették le” – kommentálta az e-Hód idei részvételi rekordját dr. Beck György, a Neumann Társaság elnöke.
További információk a versenyről az e-hod.elte.hu hivatalos honlapon találhatók.
Ezen az interaktív térképen az e-Hódon résztvevő iskolákat lehet megtekinteni.
Kapcsolódó cikkek
- Nekem 8(bit) – új helyszínen a legendás retrógépek tárlata
- Tizenhat szakember vehette át a Neumann Társaság idei díjait
- A Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról is elhoztak két érmet a magyar diákok
- A magyar csapat minden versenyzője érmet hozott a Diákolimpiáról
- MI és mi: a mesterséges intelligencia hatása a mindennapi életünkre
- Mindkét magyar csapat bronzérmes lett a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián
- Témanapot tart a Neumann Társaság az úttörő magyar számítógépépítőről
- A Neumann-géptől az MI-ig: a magyar informatika mérföldkövei az Álmok Álmodói 20 kiállításon
- Ma van a Magyar Informatika Napja
- Újranézhetők a Neumann Társaság DEEP IT konferenciájának előadásai
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megtorpanó IT iparág: vége a korlátlan növekedésnek?
Az elmúlt bő egy évtizedben a techcégeket a befektetők elsősorban növekedési potenciáljuk alapján értékelték, tekintet nélkül tényleges teljesítményükre. Most azonban megtorpant az iparág, és egyre gyorsulnak a leépítések az informatikában. Eyal Zucker, az Exadel budapesti irodájának vezetője szerint bizonyos szempontból új korszak kezdődik, amelynek során a növekedés hajszolása helyett a tényleges bevétel- és profittermelésre, valamint felhasználói elégedettségre kerül a hangsúly a tech-iparban. Ez a szemléletváltás szükséges és természetes folyamat, és bár sokaknak nehéz lesz, a szektor egésze jól jön ki belőle.
Magyarország első szuperszonikus kutatórakétáját bocsátották fel magyar diákok
Sikeresen startolt a BME Aerospace Team által – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) főtámogatásával – megépített megépített 3 méter hosszú, szilárd hajtóanyagú, oktatási célú kutatórakéta, amely repülés közben két tudományos kísérletet végzett: egy élő csontsejtekkel végzett orvosbiológiai, valamit egy, a Föld mágnesességét mérő légkörfizikai kísérlet kapott helyet az eszközön. A felbocsátást január 26-án tartották meg.
Az AOC bemutatja a nagy teljesítményű P3 üzleti monitorcsaládot
A kijelzőspecialista AOC bejelenti a professzionális P3 termékcsaládot, amely hét új monitort tartalmaz három különböző méretben (a 24 hüvelyk/60,4 cm képátlójú 24P3CW, 24P3CV és 24P3QW modelleket, a 27 hüvelyk/68,6 cm képátlójú Q27P3CW, Q27P3CV és Q27P3QW modelleket, valamint a 34 hüvelyk/86,4 cm képátlójú ultraszéles CU34P3CV modellt).
Ezek most Magyarország legjobb munkahelyei a munkavállalók véleménye alapján
A Munkahelyeink.hu Magyarországon második alkalommal készítette el Top Employers listáját, amely kizárólag a cégek korábbi és jelenlegi alkalmazottainak véleménye alapján állapítja meg a legjobb munkahelyek rangsorát. Az egyedi módszertani kritériumrendszert alkalmazó lista szerint jelenleg a legmagasabbra értékelt munkáltatók sorrendben az Audi Hungaria, a Bosch Magyarország, és a Penny Magyarország.
Az Atmedia értékesíti a Network4 új csatornájának reklámidejét
A januári tesztadás után februárban indul a Network4 Csoport legújabb, földfelszíni terjesztésű csatornája, a MAX4. A vadonatúj szórakoztató csatornán európai és amerikai sorozatok, filmek és saját gyártású tartalmak gondoskodnak arról, hogy mindenki megtalálja az ízlésének megfelelő műsort.