Rekord számú pályázat a 32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpián
Rekord számú pályázat érkezett több száz fiataltól a Magyar Innovációs Szövetség által meghirdetett 32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiára.
A Magyar Innovációs Szövetség a Kulturális és Innovációs Minisztériummal, a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkársággal és az M5 Csatornával közösen, a 2022/2023-es tanév időszakára, 32. alkalommal meghirdetett Országos Tudományos és Innovációs Olimpia beadási határideje lezárult. A fő támogató a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával az NKFI Alap.
A 2022. december 1-én lejárt határidőre idén kétszáztizennyolc fiatal tudóspalánta adta be a jelentkezését. A 32. OTIO-ra beküldött 157 pályázati terv értékelését, Jakab László, zsűrielnök, a BME professzora, vezetésével, a 29 tagú bírálóbizottság az alábbi szempontok szerint értékelte:
• a probléma megközelítésének eredetisége és kreativitása,
• a kidolgozás alapossága, ill. tudományos értéke,
• az eredmények ésszerű és világos értelmezése,
• megvalósítható-e 2023. április 3-ig,
• a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra.
A 157 pályázat közül a zsűri 85 kiemelkedő, főként informatikai és műszaki problémák megoldását, valamint környezeti problémákkal foglalkozó pályázatok kidolgozását javasolta a második fordulóra, így összesen 128 fiatal folytatja a tudományos és kutatói munkáját.
A 2022-23 évre meghirdetett OTIO első 3 helyezett (összesen 10 pályázó) 200.000 – 500.000 Ft, míg a további 10-15 kiemelt dicséretes pályázó 100.000 Ft jutalomra lesz jogosult, valamint különdíjat kap majd a legsikeresebb határon túli fiatal. Emellett az 1-3. helyezettek 100 többletpontot kapnak a felvételi eljárás folyamán. Az Olimpián legeredményesebben szereplő 8-10 iskola 800.000 – 1 millió Ft támogatásban, a legeredményesebb tanárok 600 – 800 ezer Ft egyszeri elismerésben részesülnek.
A három I. helyezett részt vehet a kétfordulós EU Fiatal Tudósok Versenyén, mert a hazai verseny része az európai versenysorozatnak. A legjobbak további rangos nemzetközi versenyekre is eljuthatnak pl. az Egyesült Államokban megrendezendő tudományos versenyek olimpiájára (Regeneron ISEF), valamint szakmai utakon, akár a Nobel-díj átadási ünnepségén is részt vehetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Idén is átadták Az év tanárcsapata a digitalizációért díjat
- Ismét lehet indulni a Magyar Innovációs Nagydíj Pályázaton
- Lezárult a 2022-es ’Az Év Honlapja’ pályázat!
- Robotokkal a fenntartható jövőért: kihirdették a Vodafone ötletpályázatának nyerteseit
- December 1. éjfélig lehet nevezni 'Az Év Honlapja’ pályázatra!
- Nyerteseket hirdettek az ESET kiberbiztonsági kreatív pályázatán
- Gyerekeknek szóló kreatív pályázatot hirdet a Magyar Államkincstár
- Az IAB Hungary idén is díjazza a legjobb szakdolgozatokat
- Gyermekek robotötleteit valósítja meg a Vodafone Magyarország Alapítvány
- Netezz biztonságban! – kreatív pályázatot hirdet diákoknak az ESET
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sajtódíjat indít a Siemens
Újraindítja médiadíját a Siemens, amellyel a technológia területén kimagasló minőségű munkát végző újságírókat és tartalomkészítőket kívánja elismerni. A Siemens Media Award 2023 regionális sajtópályázatra Közép- és Kelet-Európa hét országában (Ausztria, Horvátország, Magyarország, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia) nevezhetnek újságírók, valamint a közösségi média- és más felületek tartalomkészítői is.
Médiatanács: továbblépések helyi és körzeti rádiós pályázatokban
Véglegesítette egy veszprémi helyi rádiós pályázat felhívását a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület ugyanezen az ülésen hatósági szerződéskötést kezdeményezett a Debrecen 94,4 MHz körzeti frekvencia pályázatán nyertes szolgáltatóval.
Digitális kalandjátékon keresztül ösztönzi a diákokat a Vodafone Alapítvány
A Vodafone Magyarország Alapítvány idén is különleges programmal készül Magyarország egyik legnagyobb digitális pedagógiai eseményére. Az Alapítvány élen jár a digitális kompetenciák fejlesztésében, ennek megfelelően a kezdeményezés 2016-os indulása óta minden évben tematikus aktivitásokkal és pályázatokkal szerepel a Digitális Témahét programjában. Idén digitális kalandjáték-készítő versenyt hirdettek meg tanárok számára, amely során diákokkal közösen, kreativitásuk és tudásuk felhasználásával saját játékot készíthetnek. A pályázatra a programban részt vevő iskolák pedagógusai április 17-ig nevezhetnek a Digitális Témahét weboldalán keresztül.
Vasárnapig lehet jelentkezni a 600.000 forintos jutalomra
A Mathias Corvinus Collegium a Neumann Technológiai Platformmal együttműködve egy innovatív gondolatokra, azok kidolgozására és megvalósíthatóságára épülő, interdiszciplináris csapatversenyt hirdet meg egyetemisták számára. A jelentkezési határidő 2023. március 05. 23:59.
Határidő-hosszabbítás: március 24-ig lehet jelentkezni a Vodafone Digitális Díjra
A Vodafone Magyarország Alapítvány március 24-ig meghosszabbítja a jelentkezési határidőt a Vodafone Digitális Díjra. A pályázatra magánszemélyek, startupok, non profit szervezetek és vállalkozások jelentkezhetnek a Vodafone Digitális Díj online felületén. A 15 millió forint összdíjazású megmérettetésen három kategóriában hirdetnek győztest. Idén először inkubációs különdíjat is kioszt a zsűri. Az ezt elnyerő pályázó Magyarország legnagyobb nagyvállalati, iparágfüggetlen Start it @K&H elnevezésű inkubációs programjának teljesértékű tagja lesz.