A hazai napelemparkokban is bizonyítanak a Siemens megoldásai
Magyarország Nemzeti Energiastratégiája által kitűzött cél, hogy az ország fotovoltaikus (PV) kapacitása 2030-ra meghaladja a 6000 MW-ot, 2040-re pedig megközelítse a 12000 MW-ot. A stratégiához illeszkedve számos naperőműpark épült az ország különböző pontjain az elmúlt években: Magyarország 2020-ban és 2021-ben is a tíz legnagyobb éves PV kapacitásbővülést produkáló európai uniós tagország között szerepelt a Solar Power Europe felmérése szerint, míg 2022-ben a 11. helyen végzett.
A Siemens 2022-ben három új, jelentős kapacitással rendelkező hazai napelemparkhoz is biztosított berendezéseket partnerein keresztül. A Mezőcsáton, Túrkevén és Sárfimizdón megvalósított, összesen nagyságrendileg 400 MW névleges teljesítményű fotovoltaikus erőművek 132/22kV-os alállomásaihoz NXAIR légszigetelt középfeszültségű kapcsolóberendezések kerültek. Az erőművek középfeszültségű hálózatainak kompakt transzformátorállomásaiban pedig 8DJH kapcsolóberendezések és SENTRON készülékek üzemelnek.
Globális szinten is számos napelemparkban találhatunk Siemens megoldásokat, többek közt Olaszországban, Izraelben, Brazíliában, Vietnámban, Pakisztánban. A Siemens Thaiföldön például a világ legnagyobb úszó naperőműve számára mikrogrid-irányító rendszert és az elosztott energiaforrások optimalizálására szolgáló felhőalapú szoftvermegoldást biztosított.
Kapcsolódó cikkek
- Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás
- A légmegszakítók legújabb generációja Magyarországon
- A Xiaomival együttműködve rendezi a szabadalmakat érintő vitáját több nagyvállalat
- A Siemens megoldásaival lett hatékonyabb, zöldebb és átláthatóbb a kólagyár
- Stratégiai partnerségre lép a Siemens és az Eplan
- Yanu, a bartender, aki soha nem megy szünetre
- A Siemens és a Deutsche Bahn teszteli a hidrogénvonatot és a mobil töltőállomást
- A Nissan a Siemensszel fejleszti az új e-crossover gyártósorait
- Siemens technológiával bővült a Diehl Aviation Hungary nyírbátori gyártóüzeme
- Az ABB megvásárolja a Siemens kisfeszültségű NEMA motorvállalatát
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB E-mobility leszállította az egymilliomodik EV-töltőt
Az ABB E-mobility bejelentette, hogy leszállította az egymilliomodik elektromosjármű-töltőjét, ami a legújabb mérföldköve a vállalat azon távlati céljának, hogy az intelligens és megbízható töltési megoldások folyamatos fejlesztésével lehetővé tegye a kibocsátásmentes jövőt.
Hiszi vagy sem, bárki lehet olajkút-tulajdonos Magyarországról
2022 végén elkezdtek termelni az első részben magyar befektetők által vásárolt olajkutak, melyeknek hozama a múltbéli tapasztalatok alapján akár az évi 25-30 százalékot is elérheti. Glück Róza, a magyar nyelvű ügyfélszolgálattal rendelkező olajkutam.com vezetője elmondta, egy négymillió forint értékű olajkútrészből akkora bevételre lehet szert tenni havonta, mintha egy 40 milliós ingatlant adnánk bérbe. Mivel az utalások dollárban érkeznek, a pénzromlástól sem kell tartani, az értékesítő cég ráadásul visszavásárlási garanciát is kínál a befektetőknek.
A BorsodChem aktívan támogatja a digitális átállást
A Wanhua Cégcsoporton belül elsőként váltott a legmodernebb SAP S/4HANA vállalatirányítási rendszerre a BorsodChem Zrt. Európában. A kazincbarcikai székhelyű vállalat, amely Európa egyik piacvezető műanyag alapanyag és szervetlen vegyianyag gyártója, és az SAP 2022 elején közös projektbe kezdett. Ennek keretében a társaság régi R3-as vállalatirányítási rendszerét a legújabb, mesterséges intelligenciával is támogatott verzióra cseréli. A vállalatirányítási rendszer korszerűsítését azért sem érdemes halogatni, mert a korábbi SAP Business Suite 7 csomag hivatalos, globális támogatását csak 2027. év végéig vállalja az SAP.