2023-ban tovább zöldíti gépjárműflottáját a vállalat
A fenntarthatóság és környezettudatosság jegyében idén újabb 122 belsőégésű motorral ellátott autóját cseréli le plug-in hibrid és 100%-ban elektromos gépjárművekre a Vodafone Magyarország. A vállalat 2021 szeptemberében kezdte meg a közel 400 autóból álló járműparkjának cseréjét, ezáltal is közelebb kerülve azon vállalásához, hogy 2025-re teljes gépjárműflottája elektromos autóból álljon. A most bejelentett intézkedéssel a Vodafone gépjárműinek közel 80%-a lesz zöld rendszámos és környezetbarát.
122 új, plug-in hibrid és 100%-ban elektromos autóval zöldíti tovább flottáját a Vodafone Magyarország. A szolgáltató 2021 őszén a vállalat környezetvédelmi stratégiájának részeként kezdte meg gépjárműflottjának cseréjét. A program első lépéseként 106 darab plug-in hibrid járművel gyarapodott a vállalat autóparkja, amit 2022-ben 85 belsőégésű motoros autó cseréje követett. Ezzel tavaly év végére a 400 járműből álló flotta közel 50%-a tette lehetővé a környezettudatos közlekedést a Vodafone Magyarország dolgozói és partnerei számára. A zöld rendszámos járműveknek köszönhetően a program kezdete óta a Vodafone több mint 30%-kal csökkentette üzemanyag-felhasználását a lecserélt autókhoz képest, amivel hozzávetőlegesen évi 50.000 kg szén-dioxid kibocsátásától kímélte meg a bolygót. Idén további plug-in hibrid gépjárművek, valamint elektromos meghajtású autók érkeznek, így a vállalat teljes gépjárműparkjának közel 80%-a válik környezetbaráttá.
„Környezettudatos nagyvállalatként a fenntartható működésünk mellett lehetőséget teremtünk arra, hogy dolgozóink is szerepet vállaljanak környezetünk megóvásában. Az új gépjárműflottáról is kíváncsiak voltunk a véleményükre. A felmérés rámutatott: munkatársaink 95%-a nyilatkozott pozitívan az új modellekről. A környezetbarát gépjárműveknek köszönhetően egyfajta szemléletváltás is bekövetkezett a kollégák körében, aminek következtében körültekintőbben, megfontoltabban és lassabban közlekednek, mint korábban. Jobban figyelnek a kocsik állapotára és töltöttségi szintből eredő teljesítményére, ennek hatására 10-15%-kal csökkent a gyorshajtások és a saját hibából eredő károk száma” – mondta el Berkes Áron, a Vodafone Magyarország HR vezérigazgató-helyettese.
A Vodafone Magyarország szintén a környezetvédelmi stratégiájának részeként 2020 októbere óta kizárólag megújuló energiaforrásokból fedezi működését – beleértve a mobil- és vezetékes hálózatok, az adatközpontok és kiskereskedelmi egységek, valamint az irodák energiaigényét. A szolgáltató új székházában kialakított IoT és műszaki megoldások nagy arányban újrahasznosított anyagokból készültek, a fenntartható működést többek között energiatakarékos épületgépészeti és elektromos funkciók, megújuló energiahasználat (pl. napelem) és a korszerű okosépületekben használt technológiák, például az ablakok nyitásával a klímát lekapcsoló rendszerek támogatják. A vállalat célja, hogy a környezetvédelmi intézkedések segítségével karbonlábnyomát 2030-ra nettó zéróra csökkentse.
Kapcsolódó cikkek
- A Vodafone gyorsabb, stabilabb internettel és digitális megoldásokkal járul hozzá az agrárágazat működtetéséhez
- Legyen a színház mindenkié!
- Tesztelték a hazai szolgáltatók hang- és adatszolgáltatásainak teljesítményét
- 6260 virágot ültet a Vodafone a Föld napja alkalmából
- A megnövekedett adatigényhez igazítja lakossági mobilinternet portfólióját a Vodafone
- Ismét lehet jelentkezni a Vodafone Alapítvány innovációs pályázatára
- Online útmutató, hogy jól segíthessünk
- Idősotthonoknak adományoz tableteket és okostelefonokat a Vodafone
- Idén is a legvonzóbb munkahelyek között a Vodafone
- Tudóspalánták éjszakája
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A diákmunkában elindult a nyári szezon
A Prohuman Diákmunka tapasztalatai alapján az átlagos órabérek 1700 és 2000 forint között alakulnak idén, de a kiemelt területeken akár 4000 forintos órabért is kézhez kaphat egy diákmunkás.
Mesterséges intelligencia ír hirdetéseket egy ingatlanirodának
Az ingatlanpiac olyan szektor, ahol az ügynököknek gyakran szembe kell nézniük a mindennapi teendők mellett nagy mennyiségű adminisztrációs feladatokkal is. Egy forradalmi innováció azonban egészen új távlatokat nyit a szakmában: egy magyarországi ingatlanos hálózatnál már a mesterséges intelligencia (MI) generálja a hirdetési szövegeket.
Irodát nyit Budapesten az Amazon Web Services
Az Amazon Web Services 2023. június 5-én nyitja meg az első budapesti irodáját, ami része az AWS folyamatos közép-kelet-európai bővülésének a növekvő számú régiós ügyfelek, partnerek kiszolgálásához. Az új magyarországi központ révén a munkatársak még több támogatást adhatnak az AWS felhőszolgáltatásaira való átálláshoz a különböző méretű magyarországi szervezetek, köztük induló vállalkozások, startup-ok, vállalatok, valamint a közszféra szervezetei számára.
A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
A győri Széchenyi István Egyetem újabb 32 hallgatója és oktatója nyerte el a Kulturális és Innovációs Minisztérium által meghirdetett Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) ösztöndíját, akik idén is kétnapos konferencián mutatták be az általuk vizsgált témákat. A pilóta nélküli járművektől a kis- és középvállalkozások helyzetén át egészen az egészséges csokoládé előállításáig számos érdekes kutatás hangzott el a rendezvényen.