Digitalizációs részleg alakult hazánk piacvezető könyvelő vállalatánál
Külön digitalizációs szervezeti egységet hoztak létre a Process Solutionsnél (PS), hazánk egyik vezető számviteli, adózási és bérszámfejtési szolgáltatásokat nyújtó vállalatánál.
Az automatizált könyvelési folyamatok, döntéstámogató rendszerek és egyéb informatikai fejlesztések nem csupán megkönnyítik a mindennapi munkát, de egy teljesen új irányt mutatnak a könyvelés és bérszámfejtés szakterületein belül.
Az accounting és a payroll hiába szerepel napjaink legkeresettebb szakmái között, a sztereotípiák sokszor időigényes, ismétlődő, manuális feladatokkal azonosítják a számvitellel foglalkozó szakterületeket. A digitális transzformáció felvirágzásának köszönhetően azonban számos folyamatot már most egyre modernebb technológiákkal helyettesíthetnek, így a jövőben a szakemberek még inkább a kihívásokra és értékteremtésre tudnak koncentrálni. A PS-nél ezt az irányt hivatottak képviselni az új digitalizációs részleg létrehozásával.
A szervezeti egység élére Sólyom Attilát nevezték ki, aki mostantól digitális transzformációs igazgatóként egy 15 fős csapat irányításáért felel. Sólyom Attila öt éve folyamatfejlesztési szakemberként csatlakozott a Process Solutionshoz, azonban a digitális fejlesztéseket mindig is igazi szenvedéllyel figyelte, elemezte és alkalmazta. A bérszámfejtés és a könyvelés világa sosem állt távol tőle, tudása kiterjed az adatfeldolgozás, projekttervezés és szoftverfejlesztés területeire is. A PS előtt olyan cégeknél dolgozott hasonló pozíciókban, mint a Vodafone vagy az IBM Hungary.
Sólyom Attila, a Process Solutions digitális transzformációs igazgatója
„A Process Solutions eddig is foglalkozott K+F tevékenységekkel, azonban a digitalizációs egység megalakulásával határozottan megnyílt a lehetőségek tárháza. Olyan fejlesztésekre tudunk most időt és erőforrást fordítani, amelyekről eddig csak elméleti síkon beszélhettünk” – monda el Sólyom Attila. „Célunk, hogy az innovatív megoldások megkönnyítsék a kollégák mindennapjait, hiszen az ismétlődő számviteli eljárások automatizálásával felszabadult időt hasznos és értékteremtő tevékenységekre szeretnénk inkább fordítani” – tette hozzá.
Habár napjainkban a cégek többségét foglalkoztatja a digitalizáció kérdése, külön szervezeti egységet még kevesen hoztak létre, pedig nemzetközi kutatásokból is kiderült, hogy a vállalatok számára ez kiemelt fontosságú kihívás. Az úgynevezett folyamatos könyvelés (continuous accounting) a számvitel olyan megközelítése, amely digitális technológiákat használ a számviteli információk láthatóságának, valós idejű hozzáférésének és költséghatékonyságának javítására.* A PS-nél az elsők között hivatottak képviselni ezt az irányt.
_______________
*Forrás: MindK
Kapcsolódó cikkek
- 760 milliárd forintos keret a hazai digitalizációs fejlesztésekre
- Véleménykutatás készült az elektronikus fizetési és digitalizációs trendek témájában
- Siemens-technológiával digitalizál magyar gyárában a Poppe + Potthoff
- Ipar 4.0: az energiaválságra is enyhülést hozhat a rohamosan fejlődő ipari digitalizáció
- Megújult weboldallal segíti a szakemberek munkáját a Wienerberger
- Kiterjesztett valósággal segíti az építészeket a Wienerberger
- A német orvosok már applikációkat is felírhatnak a betegeiknek
- A távmunkában dolgozók elkötelezettebbek a munkahelyük mellett
- Kapcsolatépítő rendezvénysorozatot indított a PlanRadar
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival
Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!
Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro
Közel négy hónapja mutatkozott be az Apple Vision Pro, és egyelőre nincs új hír a fejlesztés háza tájáról az akkor megismert paramétereken túl. A kiterjesztett és a virtuális valóság szemünk előtt való keverésére képes, fejen hordható eszköz szórakoztatóipari és irodai környezetben való felhasználásáról már sok szó esett, ugyanakkor az eszközben rejlő üzleti és ipari lehetőségekről egyelőre alig lehetett hallani. A Delta Systems Kft. fejlesztői összegyűjtöttek néhány olyan szemléletes példát, ahol nem csak látványosságként, hanem üzleti előnyt teremtő termelőeszközként is funkcionálhat a jövőben az Apple csodaszemüvege.
Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB
A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.