Újabb három szervezet vehette át a Családbarát Hely védjegy tanúsítványt
Négyéves fennállása alatt csaknem 2300 szervezet kapta meg a Családbarát Magyarország Központ által működtetett Családbarát Hely védjegy program elismerését. Legutóbb az Audi Hungaria Zrt., az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és az EXIM Magyarország vezetői vehették át a Családbarát Munkahely védjegy tanúsítványt.
Az elismeréseket Dr. Beneda Attila, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára és dr. Szuromi-Kovács Ágnes, a Családbarát Magyarország Központ ügyvezetője adta át a szervezetek vezetőinek.
– Az elmúlt bő egy évtizedben bizonyítottuk, hogy Magyarország vezetése a családbarát kormányzás mellett kötelezte el magát, és a több mint harminc családtámogatási formának is köszönhetően komoly eredményeket értünk el a gyermeket tervezők és nevelők támogatásában – mondta Dr. Beneda Attila helyettes államtitkár. A kormány komoly erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy a családbarát szemlélet minél szélesebb körben elterjedjen, és a most elismert szervezetek csatlakoztak ehhez a kezdeményezéshez azzal, hogy maguk is különböző intézkedésekkel támogatják munkavállalóikat, hallgatóikat.
Igazi sikertörténet
A Családbarát Magyarország Központ egyik legfontosabb vállalása, hogy segítse az egyensúly megőrzését a családi élet és a munka között. A szervezet négy éve ítéli oda a Családbarát Hely tanúsító védjegyet munkahely, illetve szolgáltatóhely kategóriában. A tanúsításra Magyarország egész területéről jelentkezhetnek a verseny- és közszférából mikro-, kis-, közép vagy nagyvállalatok, valamint a nonprofit szektorból civil szervezetek, egyházi és közintézmények.
– Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy a mai napon újabb három szervezetnek adhattuk át személyesen a Családbarát Munkahely védjegy tanúsítványt – mondta dr. Szuromi-Kovács Ágnes, a Családbarát Magyarország Központ ügyvezetője. – Ez a kollégáimnak és számomra is egy óriási érdem. A családbarát munkahelyek egyre fontosabbak, főleg akkor, amikor a jó és lojális munkaerőt nemcsak megtalálni, hanem megtartani sem könnyű. Büszkék vagyunk arra, hogy már csaknem 2 300 vállalat, intézmény csatlakozott a családbarát munkahelyek példamutató közösségéhez. Biztos vagyok benne, hogy számuk még tovább nő majd ebben az évben. Az olyan munkahelyek, amelyek támogatják a munka és a családi élet harmonikus összhangjának megteremtését, a fejlődési lehetőségeket, az egészséges munkakörülményeket, a tanúsítvány birtokában nemcsak komoly versenyelőnyre tehetnek szert, hanem a munkavállalók lojalitását is erősíteni tudják – tette hozzá az ügyvezető.
A tanúsítványokat Putz Csaba, az Audi Hungaria Zrt. személyügy és management vezetője, dr. Darázs Lénárd, az ELTE általános ügyekért felelős rektorhelyettese és Schubauer Krisztina, az EXIM Magyarország HR, marketing és kommunikációs ügyvezető igazgatója vette át.
Az élen járnak
Putz Csaba, az Audi Hungaria Zrt. személyügy és management vezetője beszédében hangsúlyozta, hogy a cég immár 30 éve a magyar autóipar és a magyar gazdaság kiemelkedő szereplője, és felkészülten várja a következő 30 évet is.
– A járműipari transzformáció egyik elengedhetetlen szegmense, hogy a vállalkozások olyan munkahelyeket nyújtsanak, ahol a munka összeegyeztethető a családdal. Az Audi Hungaria ebben eddig is és ezek után is élen jár – jelentette ki Putz Csaba.
Az egyetemi polgárok jóllétéért
Dr. Darázs Lénárd, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) általános ügyekért felelős rektorhelyettese beszédében elmondta, hogy az Eötvös Loránd Tudományegyetem nemcsak tehetséges hallgatói, oktatói és kutatási eredményei alapján kiemelkedő, hanem munkáltatóként is magas szintű minőséget képvisel.
– Örvendetes, hogy egyetemünk megkapta a Családbarát Munkahely tanúsító védjegyet, ezzel támogatva a családtervezés előtt álló, gyermeket vállaló és nevelő munkatársakat, segítve és erősítve a családbarát munkahelyi, egyetemi légkört – erősítette meg Dr. Darázs Lénárd. Feladatunknak érezzük elősegíteni az ELTE egyetemi polgárai részére a családi, magánéleti és munkahelyi kötelezettségek összehangolását. Az iskolai szünetek idején tábort szervezünk a dolgozók gyermekeinek, az évkezdést beiskolázási támogatással segítjük. Több kampuszon babaszoba segíti a kisgyermekes családokat. Továbbra is azon dolgozunk, hogy az egyetemi polgárok jóllétét, a munka-magánélet egyensúlyát fenntartsuk és támogassuk, lehetőségeiket pedig bővítsük.
Hangsúlyos a családbarát szemlélet
Schubauer Krisztina, az EXIM Magyarország HR, marketing és kommunikációs ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy a pénzintézetnél 50 százalék felett van a női munkatársak aránya, 35 százalék a női vezetők aránya, amely az uniós és a hazai iparági benchmark számoknál is magasabb.
– A mai világban az egyedüli állandó, hogy folyamatos változás vesz minket körül – hangsúlyozta Schubauer Krisztina. Ezek mind olyan külső és belső tényezők, amelyek mindennap arra ösztönöznek minket, hogy olyan értékteremtő, emberközpontú szervezeti kultúrát alakítsunk ki, amelyben tudatosan helyezünk hangsúlyt a családbarát szemléletre, ezen belül is a munkavállalói jóllét növelésére, munka és magánélet egyensúlyára, amely a szervezetünk stabilitásának fontos eleme. Mindezen célok eléréséhez számos lehetőséget biztosítunk a munkatársak számára, amelyből akár szabadon is választhatnak, illetve a szervezeten belül dedikált felelősei vannak a munka-magánélet közötti egyensúly megteremtésének, akik folyamatosan keresik az újabb megoldásokat, amely a családközpontú működésünket tovább támogatja. A védjegy elnyerése egy fontos visszajelzés számunkra arról, hogy jó úton haladunk.
A Családbarát Magyarország Központ a Védjegy Program keretében a feltételrendszer teljesítéséhez ingyenes tanácsadói szolgáltatást is kínál, továbbá a Védjegyhez kapcsolódó képzéseket, tréningeket szervez a tanúsításra jelentkező vállalatok, szervezetek számára.
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Cyber Signals: egyre több kibertámadás éri a sporteseményeket és helyszíneiket
A sport– és szórakoztató rendezvények gördülékenyebb és kényelmesebb lebonyolításához egyre több digitális szolgáltatást vesznek igénybe a helyszínt biztosító intézmények és a szervezők. Emiatt megnőtt a háttérinfrastruktúrák sérülékenysége, kedvező célpontot kínálva a kiberbűnözőknek. A Cyber Signals ötödik kiadása arra hívja fel a figyelmet, hogy milyen sokrétű kiberbiztonsági előkészületekre van szükség ahhoz, hogy a rendezést vállaló intézmények infrastruktúrája mellett a sportolók, sportszövetségek és szponzorok, valamint a rendezvényeket látogató közönség adatai védve legyenek a kibertámadásoktól.
Egyszerre sportos és elegáns – mindennapossá vált a rugalmasan alakítható, hibrid viselet
Jelentősen átalakultak az öltözködési szokások a világjárványt követően egy friss felmérés szerint: a munkavállalók háromnegyede 2023-ban már a lazább, "business casual" stílust vagy a hétköznapi, utcai viseletet részesíti előnyben a munkahelyén, a formális üzleti öltözék pedig eltűnőben van. A változó igényeket a divatmárkák is lekövették: előtérbe kerültek a hibrid, az alkalomhoz és öltözethez rugalmasan alakítható darabok és ruházati kiegészítők. Mindez azonban nemcsak a ruházat, hanem a viselhető okoseszközök terén is megjelent, és erre a nagy technológiai gyártók is odafigyelnek, okosóráikban egyesítik a változtatható stílusú, divatos megjelenést a csúcstechnológiával.
A magyar fejlesztőket nem nagyon érdekli, mire és miként használják a mesterséges intelligenciát
Technooptimizmus és a társadalmi, etikai felelősség hárítása, a szolidaritás hiánya jellemezte azokat a magyar szakembereket, akiknek a mesterséges intelligenciával (MI) kapcsolatos jövőképét a Corvinus Egyetem kutatói térképezték fel egy friss kutatásban. Az egyik szerző MI-témában élőben is előad a pénteki Kutatók éjszakáján.
Pénzváltó helyett fintech appokkal spórolnak a magyarok a nyaralás során
Rengeteg pénzt spórolhattak meg a külföldi nyaralás során azok, akik a magyar bankkártyájuk helyett valamelyik fintech cég bankkártyájával fizettek inkább.
A magyar vállalkozások háromnegyede megbukna az adatbiztonsági megfelelésen
Az informatika az életünk alapvető eszköze, amely a mindennapjainkban és az üzleti világban is meghatározó szerepet játszik. Ennek tudatában azt gondolhatnánk, hogy az IT menedzsment jelenleg minden vállalkozás életében az egyik legfontosabb prioritás. Ennek ellenére a legtöbb hazai cégvezető még 2023-ban is figyelmen kívül hagyja azt, hogy cége milyen informatikai megoldásokat használ.