240 millió dollárt fektet az Infineon kínai közösvállalkozásába
A müncheni székhelyű társaság jelenleg a szerződéses chipgyártó Semiconductor Manufacturing International Corporation-nel (SMIC) áll szerződésben a kínai piacon, amelynek keretében az utóbbi társaság memóriachipeket gyárt az Infineon számára Shanghai-ban.
Az Infineon célja, hogy a kínai DRAM memóriapiac mintegy 40 százalékát megszerezze a közeljövőben, derült ki a társaság közleményéből.
Az új közös vállalkozás lehetővé fogja tenni az Infineon számára a memóriachip-magok kínai tokozását, és tesztelését, amely jelentősen növeli a társaság tevékenységének hatékonyságát az ázsiai régióban. A Suzhou-ban (Jiangsu tartomány, Kína) épülő gyár és tesztüzem az Infineon, valamint a China-Singapore Suzhou Industrial Park Venture (CVSC) közös vállalkozása lesz.
A két társaság az elkövetkező tíz évben mintegy 1 milliárd dollárt kíván fektetni a vállalkozásba. A gyár építése októberben kezdődik, a tömegtermelés megkezdése pedig 2005 elejére várható. Az új üzem mintegy ezer munkahelyet teremt.
Kapcsolódó cikkek
- 2,5 milliárd dolláros kínai megrendelést kapott a Nokia
- 20 %-os forgalombővülést vár a Microsoft Kínában
- Infineon: megjött a nyereség
- Az Intel chipüzemet építene Kínában
- Nokia : több mint 2 milliárd eurós kínai üzlet
- Az Infineon csökkentette a Qimonda-kibocsátást, mert nincs kereslet
- Infineon: tovább csökkent a veszteség
- Kínai állami vezető látogatása a Synergonban
- Eladás előtt a Millicom - A legnagyobb kínai befektetés külföldön?
- Tőzsdére viszi memóriaáramkör-gyártását az Infineon
Ahol jelen és jövő találkozik
Októberben második alkalommal szervezi meg a hazai járműipar egyik kiemelkedő eseményét, a TECHTOGETHER+-t az autopro.hu csapata, ahol jelen és jövő találkozik. A rendezvény keretében megtartott járműipari konferencián hazánk meghatározó iparvállalatainak top menedzserei adnak elő, az innovatív ipari trendekre fókuszáló szakmai találkozón pedig az itthon tevékenykedő kulcsszereplőkkel találkozhatnak az érdeklődők. A rendezvény harmadik pillérjeként hazánk legtehetségesebb egyetemistái mérik össze tudásukat a mérnökhallgatói verseny keretében.
A Széchenyi István Egyetem debütált a Times Higher Education világranglistáján is
Története során először került fel az egyik legnagyobb presztízsű világranglistára a győri Széchenyi István Egyetem, ami azt jelenti, hogy a világ egyetemeinek legjobb öt százalékába tartozik. Az eredmény óriási siker, a Times Higher Education rangsorának készítői ugyanis a felsőoktatási intézmények tudományos teljesítményét a legszigorúbb sztenderdek alapján mérik.
E-kereskedelmi útmutató: Hogyan növelhetjük a konverziót és az eladásokat az üzenetküldő alkalmazásokkal?
Bár az üzenetküldést általában hétköznapi, kötetlen beszélgetésekhez társítják, mára a marketing és a kereskedelem szempontjából is nagyszerű csatornává vált.
Tiltólistás időrabló vagy egyre inkább hasznos edukációs eszköz a platform?
A TikTok népszerűsége az oldal 2017-es indulása óta töretlen. Egy friss felmérés szerint a 4 és 18 év közötti gyerekek naponta átlagosan 91 percet töltenek el rajta. A tiktokozó diákok több, mint 60%-a szerint a rövid videók segítenek a tanulásban és a házi feladat elkészítésében is, tehát edukációs céllal is pörgetik a feed-et, nem csak a szórakozás miatt.
Új típusú uniós digitális jelentés
Bár Magyarország nagyot lépett előre az 5G lefedettséget és a digitális közszolgáltatások elérhetőségét tekintve, és uniós átlag felett teljesít a gigabites otthoni internetkapcsolatok lefedettsége vagy éppen az egészségügyi adatok online hozzáférhetősége terén, továbbra is jelentős lemaradással küzd számos olyan területen – a társadalom digitális készségei, vállalkozások és főként a kisvállalkozások digitális felkészültsége kérdésében –, amelyek elengedhetetlenek egy versenyképes gazdaság működéséhez.