Az Intel visszatér a fogyasztói elektronikába
Az Intel elnöke, Paul Otellini jelentette be, hogy Glenda Dorchak vezetésével létrehoznak egy leányvállalatot kifejezetten a háztartásokban megtalálható termékek részegységeinek fejlesztésére. A korábban megszüntetett vállalatrész feladata saját Intel márkanév alatt megjelenő termékek piacra dobása volt, mint amilyenek például webkamerák, és egyéb PC-hez kapcsolódó eszközök. A mostani célkitűzés a szilikon-alapú folyadékkristályos megoldások (LCOS) sorozatgyártásra fejlesztése. A szakértők szerint az LCOS nagy jövő elé néz a nagy méretű tv-projektorok terén. A másik kiemelt cél Pentium-stílusú chipek kidolgozása a digitális kamerák és fényképezőgépek piacára, valamint saját úttörő jellegű fogyasztói elektronikai szabványok, találmányok kifejlesztése és levédetése.
Kapcsolódó cikkek
- Flashcéget alapít az Intel és az STMicro
- Egy negyedév alatt visszanyerte tavaly elvesztett piacrészét az Intel
- Intel: 19 százalékkal bővülő negyedéves adózott eredmény
- 2,5 milliárd dollárért újabb gyárat épít Kínában az Intel
- Az Intel negyedik 45nm-es gyárát építi
- Japánban teszteli újdonságait az Intel
- Az Intel chipüzemet építene Kínában
- Várakozások feletti, de így is alacsony Intel profit
- Az Intel új kínai gyártótelepet tervez
- Pekingben lesz tavasszal az IDF
2030-ra hazánk az EU tíz digitálisan legfejlettebb országa közé tartozna
A digitális gazdaság már ma is a teljes GDP legalább 25 százalékát adja, a fejlett technológiák – úgy mint az 5G, a mesterséges intelligencia, vagy a Big Data – használata pedig a gazdaságok legfontosabb kitörési pontjává vált.
így adóznak a kriptovaluták Európában és a FÁK országaiban
A kriptovaluták iránti fokozódó érdeklődés nyomán a Binance egy új, Binance Tax Watch elnevezésű blogsorozatban foglalja össze a digitális pénzügyi eszközök adózásával kapcsolatos tudnivalókat. Ennek első része az Európában és a Független Államok Szövetségében 2023 első negyedévében foganatosított adózási szabályokat mutatja be. A Binance szerint a jogkövető adózás révén az egész Web3 iparág megítélése javulhat, ami a szektor további bővülését eredményezheti.
A digitalizáció a magyar gazdaság kitörési pontja
A digitális gazdaság már ma is a teljes GDP legalább 25 százalékát adja, a fejlett technológiák – úgy mint az 5G, a mesterséges intelligencia, vagy a Big Data – használata pedig a gazdaságok legfontosabb kitörési pontjává vált.
Együtt alkot különleges digitális világot az Emirates és az AWS
Az Emirates légitársaság az Amazon Web Services-zel (AWS) együtt indul el egy jövőbemutató, magával ragadó digitális utazásra, hogy az iparágban elsők között teljesen átalakítsa a munkavállalói élményt.