Adatvédelmi gondok a Google levelezőjével

A Google azt hangsúlyozza, hogy a maileket csakis számítógépek olvassák. Az adatvédők szerint azonban ez így is sérti a magánszférát, amennyiben a gépek nem csak azokat a maileket olvassák, amelyeket a Gmail-nál bejegyzett, vagyis a szerződés feltételeit elfogadó ügyfelek küldenek, hanem azok levelező partnereinek üzeneteit is.
Aggasztónak találják az adatvédők azt is, hogy a jelek szerint a Google még tárolni akarja a maileket azt követően is, hogy a felhasználó azokat törölte. Tény viszont, hogy mindehhez megerősített spamszűrést ígér a Google.
A Központ a demokráciáért és technológiáért elnevezésű szervezet nevében Ari Schwarz a The new York Times című lap internetes kiadásában úgy vélekedett, hogy az egész Gmail-terv meglehetősen rémítő. Chris Hoofnagle, az Elektronikus magánszféra információs központ elnevezésű szervezet munkatársa a beszélgetéseket lehallgató telefontársasághoz, és az ügyfelek leveleit olvasó postához hasonlította a Google-t. Aggodalmukat fejezték ki a magánszféra védelmezésére létrejött brit és holland szervezetek is.
A keresőprogram képviselője határozottan elutasította a Nagy Testvér típusú forgatókönyvek lehetőségét, s hangsúlyozta: a Gmailre már százezrek jelentkeztek, s a projekt még az idén beindul.
A Google változatlanul az első helyen áll a keresőprogramok között, de népszerűsége csökkent, amióta a Yahoo is bevezette keresőjét.
Kapcsolódó cikkek
- Jelentősen bővült a Google forráskódkeresője
- A Google nem használhatja a Gmail nevet Németországban
- Internettelefonos céget vett a Google
- Megérkezett a Google Desktop Search Linuxra is
- Google Dokumentumok & Táblázatok: elérhető a magyar kiadás
- Bezöldült a Google
- LG Google csokoládé telefon
- Készül a Google-barát Vista SP1
- Kínában is szolgáltathat tartalmat a Google
- Tovább megőrizné az adatokat a Google
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: