42 elektronikus tananyag jutott tovább a nemzetközi tananyagkészítő versenyen
A szervezők örömére 42 csapatnak sikerült értékelhető pályaművet feltöltenie a versenyzők számára biztosított szerverre.
A szervezők által felkért szakmai zsűri - a bírák - 2004. május 3-ig értékelik a beérkezett munkákat. A döntőbe a maximális pontérték 50%-át elért pályázatok kerülnek.
A döntőbe jutott pályamunkákat 2004. május 3-tól 2004. május 24-ig a verseny honlapján keresztül nyilvános tesztelésnek vetik alá. Ebben az időszakban bárki megnézheti és használhatja a legjobb pályamunkákat. A látogatottságra és a valós felhasználásra vonatkozó adatok alapján a pályázatok többletpontokat kapnak és ez alapján születik meg a végeredmény.
A verseny eredményhirdetésére és ünnepélyes díjkiosztójára 2004. június 4-én kerül sor. A díjátadó gálára a kategóriagyőztes csapatok kapnak meghívást, ahol a győztes csapatok minden tagja mp3-as discmannel és különdíjakkal lesz gazdagabb.
A verseny döntőjébe jutott tananyagok ingyenesen hozzáférhetőek lesznek mindenki számára az interneten keresztül 2004 végéig, a verseny honlapján (www.verseny.coedu.hu).
- A 2003-2004-es tanévben meghirdetett Coedu Tudásháló versenyre 145 csapat, közel 900 diák és felnőtt segítő jelentkezett 226 településről határainkon innen és túl. A megmérettetésre a nevezés ingyenes volt. A szervezők meglepetésére az Egyesült Államokból és a környező országokból is nagy számban jelentkeztek csapatok elektronikus erőpróbára. Összesen 198 iskola diákjai és pedagógusai vágtak bele ebbe a versenybe; érdekesség, hogy 3 olyan csapat is indult, amely tagjainak nem azonos az anyanyelve. A verseny fővédnöke Gyurcsány Ferenc Gyermek-, Ifjúsági és Sportminiszter, védnöke Dr. Bakonyi Péter, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság elnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Új kurzusokkal bővül a Cisco Hálózati Akadémia képzési portfóliója
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Három osztállyal indul ősztől az Első Magyar Webgazdasági Szakközépiskola
- SAP: kompetencia-központ a Debreceni Egyetemen
- A hazai cybervilág legszebb leányzói
- Reklámszakmai képzés indul októberben
- Rendhagyó beszámoló egy tehetségkutató programozóversenyről
- Nemzetközi díjat kapott a Csodafa és Sulinet Digitális Tudásbázis
- Kiemelkedően jó Grepton eredmények a Microsoft támogatási pályázatán
- Következő generációs CRM a felsőoktatásnak
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: