Kiszélesíti együttműködését a Microsoft és a Fujitsu

Milkovits Gábor, 2004. június 29. 21:34
A Microsoft és a Fujitsu bejelentették, hogy kiszélesítik együttműködésüket a vállalati, illetve speciális számítógépes rendszerek területén, ezen belül pedig közösen fejlesztenek majd ki szervereket a Windows következő generációs változatához, a Longhorn-hoz.

A két cég, amelyek eddig elsősorban a vállalati rendszerek területén kooperáltak sikeresen, az új Longhorn szerverek és egyéb közösen kifejlesztett megoldások (például a Fujitsu által már régóta forgalmazott repülésirányítási, vagy banki átutalási rendszerek), illetve különféle szolgáltatások révén mintegy 7 és fél milliárd dolláros bevételt remél 2007-ben. A meghibásodás-mentes működést igénylő speciális területeken mostanáig nagyrészt Unix-alapú szerverek, valamint mainframe rendszerek voltak túlsúlyban. A japán gyártó számára az eddigi együttműködés a Microsofttal 2002-ben 2,2, 2003-ban pedig 3,2 milliárd dolláros bevételt hozott.

A Fujitsu jövőre legújabb szervereinek egy részét a Windows jelenlegi változatával ellátva dobja majd piacra, ám emellett egy Linux-alapú verzió forgalmazását is tervezik.

Díjmentes roadshow-konferencia az Közép-Dunántúl Régió kkv-döntéshozóinak

A PP Konferenciaközpont a székesfehérvári Pénz, de honnan? roadshow-konferenciáján most is, mint 22 év óta minden évben összegyűjti a hazai kkv-k számára rendelkezésre álló kedvezményes, támogatott pénzforrásokat és a hatékonyságot növelő új módszereket.

2023. október 1. 14:58

Új tagokkal bővült a G-Shock női karóráinak választéka

A Casio bemutatta a G-Shock márka legújabb ütésálló karóráit. A kompakt, analóg-digitális számlappal rendelkező karórák a nőiességet ünneplik és rózsaarany (ú.n. rose gold) színben tündökölnek. Mint ismeretes ez az árnyalat eredetileg az ékszereknél jelent meg, de ma már a karórákon is hódít. 

2023. október 1. 13:36

Royal RSS Reader 1.69

Telepítést nem igénylő, gyorsan használható RSS olvasó alkalmazás. Jellemzők: új hírcsatornák egyszerű felvétele a listába, keresési műveletek időzítése, betűméret változtatás, aktuális hírcsatorna mentése HTML formátumba stb.

2023. október 1. 12:32

StarCodec Lite 20230926

A StarCodec különböző kategóriák szerint csoportosított kodekcsomag videó és audió kodekekkel, szűrőkkel és egyéb hasznos funkciókkal (XviD, DivX, LAV Filters, ffdshow, x264, WebM, MPEG-1/2, MP3, MP4, MKV, H.264, AVC, OGG, AAC, madVR, MediaInfo, DivFix ++ stb.).

2023. október 1. 12:30

A QNAP bemutatja az új kétportos QXG-10G2T 10 GbE hálózati bővítőkártyát

A QNAP Systems, Inc., a számítási-, hálózatépítési- és tárolási megoldások vezető innovátora bemutatta a QXG-10G2T 10 GbE hálózati bővítőkártyát.

2023. október 1. 12:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Negyvenéves magyar mikroszámítógépre fejlesztenek új játékokat

2023. szeptember 29. 18:51

Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak

2023. szeptember 20. 15:17

Diákokat, női vezetőket és roma fiatalokat is támogatnak a Morgan Stanley munkatársai

2023. szeptember 18. 13:16

Hat érmet hoztak haza a magyar diákok a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról

2023. szeptember 4. 15:38