Mérföldkövek a számítástechnikában - ismét Budapestre érkezett a kiállítás
A TIT Budapesti Planetáriuma után másodszor, ismét Budapestre érkezett a korábban Sátoraljaújhelyen, Szolnokon, Salgótarjánban és Pécsett is nagy sikerrel bemutatott Mérföldkövek a számítástechnikában kiállítás, amely számos magyarországi gyűjtemény legértékesebb tárgyi emlékeit sorakoztatja fel. A kiállítás augusztus elejétől látogatható volt, s októberig tekinthető meg a HIK (Kempelen Farkas Hallgatói Információs Központ) aulájában. Budapest után a következő állomás: Székesfehérvár.
Az ünnepélyes megnyitóra augusztus 29-én, 13:30-tól került sor. A vendégeket Kovács Kálmán informatikai miniszter köszöntötte, aki köszönetet mondott a szervezőknek és hangsúlyozta, hogy az öntudatos magyar tudományszervezés szempontjából nagy jelentősége van, hogy a HIK-ben, az internetes fiatal nemzedék kedvelt találkozási helyén mutatjuk be a múlt fontos tárgyait, köztük a magyar fejlesztéseket és gyártmányokat, amelyek Neumann János emlékéhez méltón reprezentálják a magyar szellemi alkotás nagyságát.
A megnyitó protokollrészét követően Képes Gábor informatikatörténész, az Országos Műszaki Múzeum munkatársa egy saját tollából származó sci-fi egypercessel szórakoztatta a jelenlévőket, majd Kovács Győző, a kiállítás "szülőatyja" és szakmai vezetője mutatta be a tárlat legérdekesebb tárgyait. Így egy olyan szakember élvezetes előadásában ismerkedhettek a magyar informatika relikviáival a jelenlévők, aki már az első magyar elektronikus számítógép, az M-3 munkálataiban is részt vett, s aki - ahogy az index.hu cikkírója fogalmaz - elsők között kezdte gyűjteni hazánkban "a vasat és a fémet".
A megnyitón nézőként a magyar számítástechnika több nagy öregje, köztük Jánosi Marcell is részt vett, a velük beszélgetni kívánó fiatal látogatók legnagyobb örömére.
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Okoskarkötővel a finom eleganciáért
Ha egy eszköz neve elé odatesszük, hogy “okos”, rögtön mindenki azt hiszi, hogy egy apró kütyüről van szó, amibe rengeteg hasznos, vagy annak ítélt funkciót sűrítettek bele.
A legnépszerűbb szoftverek kreatív munkához
Ha olyan szoftvert keresünk, amellyel a kreatív munkát végző szakemberek csodálatos dolgokat hozhatnak egyszerűen létre, bizony nem kell sokáig kutakodnunk. Számos nagyszerű szoftver közül válogathatunk a világháló széles palettáján!
Propaganda elleni védőoltás: Utazás!
Amerikai tudósítónk, Horváth László, olyan szemmel látogatta meg az év egyik legnagyobb turisztikai rendezvényét, az IPW Orlando 2022-öt, hogy közben szemügyre vette, mely fejlesztések könnyítik meg az ideérkezők utazását, és elfilozófált annak kapcsán, hogy miért érdemes útra kelni, és akár egy konferencia-részvételt is összekötni az adott hely felfedezésével, az ország - Amerika - felfedezésével.
Így óvja a szemét, ha sokat ül kijelző előtt
Tudta, hogy a nyugati emberek naponta átlagosan 6 órát töltenek különböző képernyők előtt? Ha belegondol, egy kicsit furcsa is, hogy a telefonunk kijelzőjére védőfóliát teszünk, a laptop kijelzőjét folyamatosan törölgetjük, portalanítjuk, szóval óvjuk az eszközeinket, miközben a szemünk védelmére nem is gondolunk. Íme pár tipp, ami segíthet megtartani a szeme egészségét, ha sok időt tölt kijelző előtt.
Esztétikus magas teljesítményű asztali számítógép - igenis létezik!
Ebben a cikkben azt szeretnénk hangsúlyozni, hogy igenis reális elképzelésnek számíthat egy olyan asztali számítógép beszerzése, amelyik nemcsak teljesítményben, hanem az esztétikumot tekintve is elsőrendű vételnek számít. Következzenek tehát a részletek!