Papírra nyomtatható vékony Siemens kijelzők
Piaci megjelenésük 2007-ben várható. Ezek a mini kijelzők termékinformációkat, kezelési/felhasználási utasításokat tudnak megjeleníteni élelmiszerek, gyógyszerek kartondobozaira, vagy belépőjegyekre nyomtatva. Az is elképzelhető, hogy a csomagokon ily módon kis számítógépes játékokat lehet működtetni, vagy készülékek dobozán animált összeszerelési információt lépésenként megjeleníteni. A hajlékony mini display eszközök működése olyan, úgynevezett elektrokromatikus anyagok használatán alapul, amelyekben elektromos feszültség hatására töltések mozdulnak el a molekulákban, azaz a molekulák más színeket abszorbeálnak, mint nyugalmi állapotban. A kijelző ilyen elektrokromatrikus anyag vékony rétegéből és az azon elhelyezkedő elektróda-elrendezésből áll. Elektromosan vezető műanyag fóliát használnak a másik elektróda céljára, egyben a mini-display átlátszó „ablakaként”. A készülék vezérlésére eddig szilícium kapcsoló elemeket használtak. Most az a cél, hogy a nyomtatási eljárással a teljes megjelenítőt vezérléssel együtt ki lehessen alakítani, mégpedig vezető és félvezető műanyagokból. A Siemens tudósai és fejlesztő mérnökei azon fáradoznak, hogy a konstrukciós anyagokat optimalizálják annak érdekében, hogy elég gyorsan reagáljanak mozgó képek megjelenítéséhez. A mini-isplay áramellátását ugyancsak nyomtatható elemek (telepek) adják, amelyek ma már rendelkezésre állnak, és amelyek néhány hónapig is működtethetik a kijelzőket. Ennél hosszabb tárolási igények esetére felvetődött nyomtatott antennák alkalmazása, amelyek a raktárpolcokon működő transzmitterek impulzusait konvertálnák energiává.
Kapcsolódó cikkek
- Új vezetés a Siemens Zrt. élén
- ProCurve infrastruktúrán készül a jövő internetének koncepciója
- Kockacukor-méretű üzemanyagcella
- Két új, 16:10-es Eizo LCD
- A Microsoft bemutatta érintőképernyős rendszerét
- Innováció - És lőn világosság, vezeték nélkül
- A Dell cáfolja a kivonulást az LCD TV piacról
- Kilép a Dell az LCD TV üzletágból?
- Elektromos árammá alakítja a processzor-hőt egy új találmány
- DCR: új mérési módszer a monitorok kontrasztarányára
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.
Mire jók a chatbotok?
Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme: