Nyomkövetésre is alkalmas chipet építenek az amerikai útlevelekbe
A Bush-kormányzat ettől függetlenül a jelek szerint megvalósítja a 64KB-os chipek beépítését, kijelentve, hogy sikerült megoldani a személyes adatok ellopásából adódó esetleges veszélyeket. A probléma megoldása abból áll, hogy az útlevél külső fedőlapja olyan árnyékoló réteget tartalmaz, mely "csillapítja" a lehallgathatóságot. Az nem világos azonban, hogy mennyiben nyújt védelmet ez a megoldás az olyan gyakorlatban bemutatott nagy hatótávolságú RFID olvasók ellen, melyek akár 500 méterről képesek olvasni a jeleket. A nyomkövetéshez pedig feltehetően a nem olvasható, de érzékelhető erősségű jelek is elegendők lehetnek. Az útlevél védelme természetesen csak addig tart, amíg zárva van, így ha egy táskában hordva véletlenül kinyílik, máris megszűnik a csillapítás. Mindeközben a kaliforniai egyetem két kutatója a jelek titkosítási módszerével elégedetlen. Egyes civilszervezetek szerint az RFID chipek bevezetése jogilag megkérdőjelezhető, hiszen olyan mértékben különböznek a ma használatos változatoktól, hogy kongresszusi felhatalmazást igényelnek - írja a Zdnet.
Kapcsolódó cikkek
- Honeywell-Novell személyazonosság-kezelési megoldás
- Biometrikus rendszert tesztelnek a Heathrow-n
- Vásárlás ujjlenyomattal a Citibank szingapúri ügyfeleinek
- Arcfelismerő videóláncot telepít a brit rendőrség
- Arcfelismerésen alapuló jegyrendszert tesztelnek Japánban
- Európai kérdőjelek a biometrikus azonosítás körül
- Új személyazonosság-kezelési megoldás a CA-tól
- A rendszerbiztonság a hatékony személyazonosság-kezeléssel kezdődik
- Chipet ültettek két alkalmazottba
- Személyazonosító rendszer a Borsod megyei rendőrségen
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így óvja a szemét, ha sokat ül kijelző előtt
Tudta, hogy a nyugati emberek naponta átlagosan 6 órát töltenek különböző képernyők előtt? Ha belegondol, egy kicsit furcsa is, hogy a telefonunk kijelzőjére védőfóliát teszünk, a laptop kijelzőjét folyamatosan törölgetjük, portalanítjuk, szóval óvjuk az eszközeinket, miközben a szemünk védelmére nem is gondolunk. Íme pár tipp, ami segíthet megtartani a szeme egészségét, ha sok időt tölt kijelző előtt.
Esztétikus magas teljesítményű asztali számítógép - igenis létezik!
Ebben a cikkben azt szeretnénk hangsúlyozni, hogy igenis reális elképzelésnek számíthat egy olyan asztali számítógép beszerzése, amelyik nemcsak teljesítményben, hanem az esztétikumot tekintve is elsőrendű vételnek számít. Következzenek tehát a részletek!
Hogyan ne válj a hackerek áldozatává másodpercek alatt?
Elképzelhetetlen ma már az élet internet nélkül. Munkához, tanuláshoz, de sokan még a heti bevásárlást is a világhálóra fellépve oldják meg.
Mit kell tudni az okosotthonokban megtalálható szenzorokról és érzékelőkről?
Amikor egy okosotthon kialakítása mellett döntünk, érdemes végiggondolni annak koncepcióját. Mindezt annak érdekében, hogy élhessünk az okosotthon egyik legnagyobb előnyével, a bővíthetőséggel.
6 tipp, hogy ne kelljen idő előtt cserélni a mobiltelefon akkumulátorát
A mobiltelefon akkumulátora egy olyan alkatrész, amin a legtöbbet tudnak aggódni az emberek. Amint kézbe veszik az újonnan vásárolt készüléküket, sokan máris azon kezdenek el agyalni, hogy vajon meddig bírja majd az akksija?