Internetes tartalomszolgáltatók választási kódexe
A kampánycsend betartása érdekében a tartalomszolgáltatók vállalják, hogy ebben az időszakban nem jelenítenek meg olyan új, szerkesztett anyagokat, amelyek közvetlenül vagy közvetve befolyásolhatják a választókat döntésükben.
A korábbi híreket az első két hierarchikus szintről kell elérhetetlenné tenni, de nem szükséges törölni véglegesen.
A kódex tartalmazza azt is: nem lehet megtiltani, hogy a felhasználók a fórumokon a választásról beszélgessenek, ám az egyesület javasolja, hogy a szolgáltatók figyelmeztessék a felhasználókat a kampánycsendre, és amennyire lehetséges, moderálják a fórumokat.
Az egyesülete azt is javasolja, hogy a választás minden szereplőjének ugyanolyan fizetési feltételekkel értékesítsenek hirdetési felületet és a jól látható "politikai hirdetés" felirattal különböztessék meg azokat, továbbá ne kössenek szponzori megállapodást választásokon induló szervezetekkel és ne fogadjanak el negatív kampányüzenetet tartalmazó választási hirdetést.
Az egyesület a pártokat arra szólította fel, hogy kampánycsend idején tartózkodjanak a kampánnyal és választási programmal kapcsolatos információk frissítésétől.
Nem minősül kampánycsend megsértésének, ha a korábban közzétett, a jelöltekkel és a pártokkal kapcsolatos információ elérhető az elektronikus tartalomszolgáltató oldalán a kampánycsend ideje alatt is. Ugyanakkor kampánycsend-sértés, ha ilyen információt tesz közzé vagy frissít a tartalomszolgáltató a kampánycsend idején.
Az Országos Választási Iroda szerint "folyamatosan egyre több területen derül ki jogi szabályozatlanság. Már az előző országgyűlési választások során problémát okoztak a felhasználó által nem kért politikai e-mail üzenetek, sms-ek, telefonhívások, így a választópolgárok magánszférája sérül ezekkel a politikai hirdetésekkel. Valamivel pontosabb, a technikai fejlődést jobban követő szabályozással sikeresebben bonyolíthatnák le az idei választásokat".
Kapcsolódó cikkek
- MTE- kerekasztal az audiovizuális média-szolgáltatási irányelvről
- MMS-cenzúra Iránban
- Gyermekbarát internet éve program
- Az internetszolgáltatásra volt a legtöbb ügyfélnek panasza 2005-ben
- Hálójog - A szolgáltatók felelőssége a túlterheléses támadás?
- A felnövekvő generáció a TV helyett az internetet választja
- A Wikipedia jogvédett tartalmakat kínálna
- Honlap-minősítő programot indított az MTE
- Jogorvoslati lehetőségek az internetes tartalomszolgáltatásban
- Nemzetbiztonsági szoftvert fejlesztenek az USA-ban
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?
Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja
Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:
Okoskarkötővel a finom eleganciáért
Ha egy eszköz neve elé odatesszük, hogy “okos”, rögtön mindenki azt hiszi, hogy egy apró kütyüről van szó, amibe rengeteg hasznos, vagy annak ítélt funkciót sűrítettek bele.
A legnépszerűbb szoftverek kreatív munkához
Ha olyan szoftvert keresünk, amellyel a kreatív munkát végző szakemberek csodálatos dolgokat hozhatnak egyszerűen létre, bizony nem kell sokáig kutakodnunk. Számos nagyszerű szoftver közül válogathatunk a világháló széles palettáján!