Megjelent a Freedom Fighter 56! internetes játék

A játékot a Lauer Learning készítette a történelmi tisztánlátás elősegítése érdekében. A Lauer Learning megbízásából a Szocio-Gráf Piac- és Közvéleménykutató Intézet még a télen készített közvélemény-kutatást, melynek célja az volt, hogy felmérje a középiskolások és a frissen érettségizettek 1956-ról való tudásszintjét, egy esetleges számítógépes program iránti érdeklődését, valamint hogy a történelemtanárok véleményét is megismerje a forradalom oktatásáról. A kutatásból akkor az derült ki, hogy a tanulók tudása hézagos, pedagógusfüggő. 1956-ról a megkérdezett 705 iskolás 20%-a nem is tanult, a forradalmat mindössze minden 10. diák tartja a magyar nép három legnagyobb nemzeti tette egyikének. A diákok keverik az 1848-as, az 1956-os és az 1990-es eseményeket. A pedagógusok véleményeiből az derült ki, hogy az internetben nagy lehetőséget látnak a tudás gyarapításra, nemcsak játékra, de kutatómunkára, felkészülésre is használható segédeszközként említették a világhálót.
A hároméves fejlesztés eredményeként a forradalom ötvenedik évfordulójára elkészült játék nemcsak a diákok, de a tanárok számára is érdekes segédeszköz lehet a tanításban. A hiteles, interaktív képregény 28 mini-játék és több mint 200 képregényrészletből áll, kétnyelvű audio hanganyagot és eredeti kísérőzenét is tartalmaz. Oktatási segédanyagként való használatát segíti az 1956-os Budapest-térkép, egy kislexikon, valamint történelmi kronográfia. A vizuális megjelenítésért és a szövegért díjnyertes alkotók feleltek.
Kapcsolódó cikkek
- E-petíció dönthetne a társadalmat érintő kérdésekről
- MMS-cenzúra Iránban
- Nigéria: mobiltelefonnal a választási csalás ellen
- Kínai DoS-támadások a Marx archívum ellen
- Klikk-kampány az internetes cenzúrázás ellen
- Október 23-i programok a www.19562006.hu-n
- A politikusok még nem ébredtek rá az internet jelentőségére
- Nemzetbiztonsági szoftvert fejlesztenek az USA-ban
- Csendes választási hétvége az interneten
- Választási hot-line a kampánycsend ideje alatt
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így óvja a szemét, ha sokat ül kijelző előtt
Tudta, hogy a nyugati emberek naponta átlagosan 6 órát töltenek különböző képernyők előtt? Ha belegondol, egy kicsit furcsa is, hogy a telefonunk kijelzőjére védőfóliát teszünk, a laptop kijelzőjét folyamatosan törölgetjük, portalanítjuk, szóval óvjuk az eszközeinket, miközben a szemünk védelmére nem is gondolunk. Íme pár tipp, ami segíthet megtartani a szeme egészségét, ha sok időt tölt kijelző előtt.
Esztétikus magas teljesítményű asztali számítógép - igenis létezik!
Ebben a cikkben azt szeretnénk hangsúlyozni, hogy igenis reális elképzelésnek számíthat egy olyan asztali számítógép beszerzése, amelyik nemcsak teljesítményben, hanem az esztétikumot tekintve is elsőrendű vételnek számít. Következzenek tehát a részletek!
Hogyan ne válj a hackerek áldozatává másodpercek alatt?
Elképzelhetetlen ma már az élet internet nélkül. Munkához, tanuláshoz, de sokan még a heti bevásárlást is a világhálóra fellépve oldják meg.
Mit kell tudni az okosotthonokban megtalálható szenzorokról és érzékelőkről?
Amikor egy okosotthon kialakítása mellett döntünk, érdemes végiggondolni annak koncepcióját. Mindezt annak érdekében, hogy élhessünk az okosotthon egyik legnagyobb előnyével, a bővíthetőséggel.
6 tipp, hogy ne kelljen idő előtt cserélni a mobiltelefon akkumulátorát
A mobiltelefon akkumulátora egy olyan alkatrész, amin a legtöbbet tudnak aggódni az emberek. Amint kézbe veszik az újonnan vásárolt készüléküket, sokan máris azon kezdenek el agyalni, hogy vajon meddig bírja majd az akksija?