Intel 802.11n Wi-Fi lapkakészlet a jövő héten

Széll Zoltán, 2007. január 20. 21:48
Az Intel az eredeti tervek szerint a második negyedévben kívánta bevezetni az új, Kedron kódnevű Wi-Fi lapkakészletet. A vállalat azonban módosította ezt a tervet, és már a jövő héten kibocsátja ezt a terméket.
A Kedron vezeték nélküli komponens és a második negyedévben a ’Santa Rosa’ mobil platformhoz kibocsátásra kerülő lapkakészlettel párban működik. A Kedron a 802.11n vezeték nélküli szabványon alapul és az adatokat nagy sávszélességgel mozgatja a vezeték nélküli eszközök között.

Az Intel a Kedron vezeték nélküli lapkakészletet már 2006-ban bemutatta és a jövő héten vezeti be a piacra. A Kedron hivatalos neve: ’Wi-Fi Link 4965 AGN’, de az Intel kibocsátja ezt a terméket „n” képességek nélkül is (’Wi-Fi Link 4965 AG’).

A második negyedévben bevezetésre kerülő Santa Rosa platform a Napa64 utódja és komponense az ICH8 alapú mobil 965 lapkakészlet (kódneve: ’Crestline’), amely támogatja a 800MHz-es frontoldali buszt (FSB800) és az Intel AMT (Active Management Technology = aktív felügyelő technológia) technológiát. A platform komponense még négy új processzor Merom maggal. Ezek tartománya a Core 2 Duo T7100 (1,8GHz) processzortól a Core 2 Duo T7700 (2,4GHz) lapkáig terjed. Az új processzorok ára 209 dollár (T7100 modell 2MB L2 gyorsító-tárral) és 530 dollár (T7700 modell 4MB L2 gyorsító-tárral) között van.

A Santa Rosa platform magába foglalja még az Intel flash gyorsító-tár technológiát is, amely ’Robson’ néven ismert és 512MB vagy 1GB alaplapra integrált NAND flash memória.
Kulcsszavak: Wi-Fi chipkészlet Intel

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Felgyorsítja stratégiai átalakulását a Maersk

Jelentős előrelépést ért el digitális átalakulásában a dán Maersk. A világ legnagyobb tengeri szállítmányozó vállalata az SAP Business Technology Platform segítségével gyorsítja fel stratégiai fejlődését, automatizálja üzleti folyamatait, növeli hatékonyságát, teszi egyszerűbbé a technológia használatát, és növeli a felhasználói élményt.

2023. június 2. 11:20

Szerverhardver frissítés vs. váltás a legújabb platformra – melyik éri meg jobban?

Az elmúlt időszak gazdasági kihívásai az adatközponti IT-infrastruktúrákat sem kímélik. Egy korábbi felmérés adatai szerint 2020-ban még a válaszadók 42 százaléka azt vallotta, hogy két-három évente frissíti adatközponti szervereit, míg 26 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy ezt minden évben megteszi. 

2023. június 1. 11:19

NIS2 és DORA: a kiberbiztonsági felzárkóztatás motorjai vagy újabb felesleges terhek?

Egyre inkább foglalkoztatja a vállalatokat az Európai Unióban, hogy hogyan fogja érinteni őket a NIS2, a felülvizsgált kibervédelmi irányelv, amely a 2016-os hálózat és információbiztonsági irányelv helyébe lép (NIS), illetve a Digital Operational Resilience Act (DORA), a pénzügyi szektor védelmének erősítését célzó rendelet. A NIS2 esetében a részletek még pontosításra várnak és a tagországok csak később ültetik át a nemzeti jogba az irányelveket, de az biztos, hogy az EU-n belül tevékenykedő cégeknek komoly munkát kell fektetniük abba, hogy eleget tegyenek a jogszabályoknak. Ha észszerűen implementálják az előírásokat a helyi jogrendbe, az jelentős előrelépést hozhat a hazai vállalatok kibervédelmi fejlettségében, ám ehhez kulcsfontosságú, hogy már most elkezdjék a felkészülést. A BlueVoyant szakértői áttekintették, hogy várakozásaik szerint mit jelentenek majd a gyakorlatban a jogszabályok.

2023. május 31. 17:00

A QNAP elvitte legújabb termékeit az idei COMPUTEX kiállításra

A QNAP Systems, Inc. (QNAP), a számítási-, hálózatépítési- és tárolási megoldások vezető innovátora is részt vesz a COMPUTEX TAIPEI 2023 kiállításon (Nangang Exhibition Center, 1. csarnok, standazonosító: J0409a).

2023. május 30. 16:55

Éles részletek és tiszta, gyors tempójú mozgás az AGON by AOC új gaming monitorával

Az AGON by AOC – a világ vezető gamer monitor* és IT-kiegészítő márkája büszkén mutatja be a kompakt Q24G2A/BK modellt az AOC GAMING termékpalettájáról. Ez a gaming monitor egy 23,8″-es (60,4 cm) IPS panellel rendelkezik, amely figyelemre méltó QHD felbontást (2560x1440) biztosít 165 Hz frissítési rátával és 1 ms MPRT válaszidővel. Az 1000:1 kontrasztarányt és 108,7% -os sRGB színskála-lefedettséget kínáló AOC GAMING Q24G2A/BK lenyűgöző látványt és reszponzív teljesítményt nyújt helytakarékos formában.

2023. május 28. 13:32

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Hogyan lopják el adatainkat a hackerek és mire figyeljünk jelszókezelő vásárlásakor?

2023. május 31. 15:40

Itt a legnagyobb webáruházak rangsora

2023. május 23. 20:10

Új fizetési kapu magyar e-kereskedőknek

2023. május 18. 12:49

Nem törődünk eléggé online adataink védelmével

2023. május 8. 15:39