I. Magyarországi Outsourcing Szakmai Konferencia

A MOSZ egyik fontos feladatának tekinti információval, kapcsolatokkal támogatni a mindenkori kormányzat munkahelyteremtő törekvéseit többek között külföldi befektetők Magyarországra csábításával. Miközben együttműködik a hazai és multinacionális cégekkel, megrendelőkkel, valamint a kormányzati és oktatási intézményekkel, határokon túli lobbytevékenységre is készül, hogy megfelelően képviselje az outsourcing szolgáltatásokat kínáló magyar vállalatok érdekeit. A Szövetségnek jelenleg több mint 70 tagja van, akik a legkülönbözőbb ágazatokból (pénzügy, informatika, humán erőforrás szervezés stb.) csatlakoztak. A HOA tagjaként kamatoztathatják a Szövetséghez eljutó információkat, s emellett – amennyiben üzleti érdekeik összeegyeztethetők a HOA-éval – részesei lehetnek a szervezet lobbytevékenységének is.
A HOA első szakmai konferenciája, amely a „Felvirágzás vagy gyarmatosítás?” elnevezést kapta, előadások során keresztül vizsgálta, milyen szerepet tölt be a régió társadalmi és gazdasági fejlődésében a vállalati versenyképességet javító üzleti innovációként is felfogható outsourcing.
„A konferencia szakmai jelzője arra utal, hogy kifejezetten az outsourcing tevékenységről van szó, azaz nem hangzanak el cégreklámok és az egyes cégek szolgáltatásait magasztaló előadások” — tájékoztatott Suhajda Attila, a HOA elnöke, a konferencia szakmai szervezője. „A neves hazai és külföldi előadók inkább arra fókuszálnak, hogy mit is jelent iparági szinten (IT, pénzügyi szolgáltatások, logisztika, K+F) az outsourcing, s milyen megoldások képzelhetők el a különféle szakmai problémákra. Ismertetik a legújabb nemzetközi trendeket, s Magyarország világgazdaságban betöltött szerepéről is szó lesz. Elemzik a versenyhelyzetet a szűkebb régióban, valamint azt, hogy mi a vállalakozások és az állami gazdaságpolitika feladata. Olyan általánosabb témák is terítékre kerülnek, mint például az outsourcing piac munkajogi szabályozásának kérdései.”
Minthogy az outsourcing a gazdasági versenyképesség szempontjából igencsak aktuális téma, a szervezők ezután minden évben szeretnének hasonló szakmai találkozót rendezni.
Kapcsolódó cikkek
- Amerikába mennek a legjobb startup-ok
- Open Source 2012 – Az innováció motorja
- Mobil programfüzet az Evolution résztvevőinek
- HWSW-konferencia annak, aki nemcsak nézi, hanem csinálja is a tévét
- Smartmobil '12 - A mobil az első!
- Evolution: egy új konferencia az online marketing legújabb eszközeiről
- Mobilfejlesztők, figyelem: hamarosan indul a Mobile Developers Day
- ICT Day 2012: Stratégiához a technológiát
- Állami megrendelésekben reménykedik az IT-szakma
- Infotér konferencia - Soltész Miklós: egységes informatikai rendszerre van szükség a szociális ellátásban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Joule – az irodai munka új mértékegysége
Az SAP walldorfi főhadiszállásán tartott konferencia csúcspontjaként bemutatkozott Joule, a természetes nyelvet használó, generatív mesterséges intelligencia alapú irodai asszisztens, amellyel végérvényesen megváltoznak az üzletviteli folyamatok. A Joule beágyazódik az SAP felhőalapú vállalati portfóliójába, és képes lesz proaktívan betekintést adni a vállalati adatok mélységébe, nem csak az SAP teljes szoftverportfólióján, hanem akár harmadik féltől származó forrásokat is feldolgozva.
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.
Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival
Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!