Internetes szerzőijog-védelmi szolgáltatást vesz igénybe az AP hírügynökség

Az Attributor Corp. olyan eszközök kidolgozásán fáradozik, amellyel a médiumok jobban ellenőrizni tudják az általuk szolgáltatott digitális tartalom felhasználását. Az AP és a cég csütörtökön bejelentendő megállapodása keretében a hírügynökség előfizet egy olyan szolgáltatásra, amely nyomon követi hírkiadásának megjelenését több ezer internetes oldalon. A figyelést később kiterjesztik a fotó- és videoanyagok internetes megjelenésének ellenőrzésére is. Noha a szerződés pontos feltételeit nem hozzák nyilvánosságra, annyit lehet tudni, hogy a fizetendő díj nagyban függ attól, milyen mértékben tud az AP támaszkodni a szolgáltatásra.
A megállapodással az AP az Attributor első nagyobb ügyfelévé válik. A Redwood Cityben működő cég - amelynek vezetője Jim Brock, a Yahoo volt első embere - 18 hónappal ezelőtt kezdte el egy olyan rendszer kifejlesztését , amellyel megállapítható, hogy valamely tartalom világhálón való megjelenését engedélyezte-e szerzője vagy sem.
Az Attributor az eredetiség szempontjából eddig 13 milliárd weboldalt látott el címkével, ami jelzi, hogy a hírügynökség meglehetősen hatékony eszközt kapott anyagai internetes sorsának ellenőrzésére, s kiszűrheti szerzői jogának megsértőit - közölte Srinandan Kasi, az AP főtanácsadója. "Ha valaki használni akarja híreinket, akkor fizetnie kell értük, erről van szó" - szögezte le
egy vele készített interjúban.
Az Attributor kezdetben csak néhány száz olyan AP-anyag terjedését figyeli, amelyet feltehetőleg sokan olvasnak, és intenzíven figyeli a gyakran frissített weboldalakat, majd fokozatosan terjeszti ki az ellenőrzést.
Kapcsolódó cikkek
- Az internetes cenzúra terjedésére figyelmeztet az Amnesty International
- Szeptember 17-én dől el a Microsoft-EU per
- Új internetes hírportál indult Békésben
- Őrizetben a spamkirály - akár 65 évet is kaphat!
- A Nokia beperelte a Qualcommot
- Spártai büntetés Wi-Fi-lopásért
- Növekvő netcenzúra világszerte
- Életfogytiglan a kalóz-Windows használatáért
- Románia - 114 millió eurós kárt okozott a szoftver-kalózkodás
- A Microsoft mondja a Linux-tábornak, hogy nagyfejű...
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
LEO-műholdak: zsákutca vagy forradalom a szélessávú internetben?
A LEO-műholdak a világ minden szegletébe elhozhatják a nagy sebességű internetet – ha nem állnak egymás útjába. A Deloitte TMT Predictions 2020-as jelentése így fogalmazott: az alacsony Föld körüli pályán (LEO) működő műholdak konstellációi vagy forradalmat hoznak el a szélessávú szolgáltatásokban, vagy egy nagy rakás űrszemét keletkezik. Három évvel később még mindig nem teljesen egyértelmű, melyik szcenárió jön be, sok vállalat azonban továbbra is az előbbire szavaz.
Egyre többen ismerik fel Elon Musk “Starlink” technológiájának előnyeit
A gyenge internetkapcsolat miatti kellemetlenségeket senkinek nem kell bemutatni, és bár az informatika az elmúlt 5 évben robbanásszerű fejlődésen ment keresztül, az említett probléma rengeteg embernek okoz bosszúságot napjainkban is, legyen szó akár magáncélú, akár üzleti felhasználóról. Ennek hamarosan vége lehet: 2023-ban már Magyarországon is elérhető és megfizethető megoldás a Starlink szatellit alapú internet-szolgáltatás, ami hamarosan nagy hatással lehet az egész hazai távközlési piacra.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
A Széchenyi István Egyetem hallgatói ismerkedhettek meg elsőként Elon Musk műholdas rendszerével
Az Elon Musk nevéhez kötődő amerikai SpaceX űrkutatási vállalat több ezer alacsony pályás műhold segítségével létrehozott globális internetszolgáltatása a Starlink, amelynek terminálját és annak tesztelését – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) való együttműködés keretében – a hazai felsőoktatásban elsőként a győri Széchenyi István Egyetemen mutatták be. Ez a program is bizonyította, hogy az intézmény hallgatói a legmodernebb technológiák segítségével naprakész tudást szerezhetnek akár az űrtávközlés területén is.
Internetszolgáltatás: már nem a sebesség, a minőség számít
Új fejlődési szakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca: már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság. A Deloitte 2022-es szélessávú internethasználat fogyasztói felmérése arra kereste a választ, hogy mi alapján döntenek a fogyasztók.