Forráskódot tett közzé a Microsoft
A Microsoft elérhetővé tette a Microsoft Research által kifejezetten az AIDS elleni vakcina kutatásának és előállításának támogatására kifejlesztett szoftvereszközök forráskódját.
Négy eszköz forráskódja már most ingyenesen elérhető a CodePlex nevű online portálon, amelyet 2006-ban a Microsoft azért hozott létre, hogy előremozdítsa az együttműködésen alapuló szoftverfejlesztési projekteket, és forráskódokat osszon meg a Microsoft Shared Source Initiative (Microsoft Megosztott Forráskód Kezdeményezés) keretein belül. Az eszközök és a forráskódok megosztása szerves része a Microsoft informatikával támogatott kutatás kezdeményezésének, amely egy, kifejezetten a tudományos közösségekkel való együttműködés elősegítésére létrehozott vállalaton belüli kezdeményezés.
A szoftvereszközöket kifejezetten azért fejlesztették ki, hogy segítsék az AIDS-kutatókat a számítástechnikában rejlő lehetőségek kiaknázásában, és hogy minél gyorsabban kutathassák fel egy hatékony sejtes vakcina legfontosabb alkotóelemeit. A Microsoft kutatói 2005-ben kezdtek el az AIDS kutatással foglalkozni, miután felfedezték, hogy a mesterséges intelligencia gépi tanulás ágához kapcsolható technológia, beleértve a spamszűrés egyes módszereit, a vakcinakutatáshoz is hasznos alkalmazásokat tartalmaz. Ezek az alkalmazások olyan technológiákat ötvöznek, mint a grafikus modellezés és egyéb gépi tanulási technikák, amelyek képesek a HIV - az AIDS-et okozó vírus - több ezer törzsének átvizsgálására, annak érdekében, hogy megtalálják azt a genetikai mintát, amely segítségével a páciensek immunrendszerét erősítik fel, hogy az le tudja győzni a vírust. Az ezen eszközök által generált elemzések extra tudással látják el az AIDS kutatókat, hogy azok hipotéziseket tudjanak felállítani a HIV vírus fejlődéséről, illetve arról, milyen hatással van az emberi immunrendszerre, és hol helyezkedhetnek el a vírus epitópjai. Ezek ismeretében a kutatók képesek lesznek egy hatékony HIV elleni vakcina előállítására.
Az azóta eltelt két év alatt a Microsoft kutatólaborjaiban egy tucat Microsoft kutató, doktorandusz és gyakornok vett részt az AIDS-kutatásban, akik kutatóorvosokkal, tudósokkal és más HIV-kutatókkal dolgoztak együtt világszerte.
Kapcsolódó cikkek
- Telefonos hangfelismerés
- Beteggé tesz a Wii
- Microsoft-LG szabadalom-engedélyezési megállapodás
- 15 rést javít a Microsoft 6 biztonsági frissítése
- A Google a Vista keresőfunkcióját kritizálja
- Az automatikus frissítőrendszeren keresztül terjesztik a Windows Server 2003 SP2
- A Microsoft bemutatta érintőképernyős rendszerét
- A Mail2Web.com a Microsoft Partner Programban
- Négy kritikus javítás kiadására készül a Microsoft
- Emberközpontú üzleti rendszerek dinamikus informatikai környezetben
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Thermaltake bemutatja a Matcha Green termékcsaládot
A Thermaltake, a prémium toronyházak, hűtések, gamer perifériák és nagy teljesítményű memóriák piacán vezető PC-komponens márka bejelentette a Ceres 300 TG ARGB Matcha Green közepes toronyházat és az ARGENT E700 Matcha Green valódi bőr gamer széket.
Az AGON by AOC két új 34 hüvelykes ultraszéles gaming modellt mutat be
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT tartozék márkája – büszkén mutatja be két új 34 hüvelykes (86 cm) gaming monitorát az ultraszéles monitorok rajongóinak: az AOC GAMING CU34G2XE/BK-t és a gyorsabb, nagyteljesítményű testvérét, a CU34G2XP/BK-t. Ezeket a monitorokat úgy tervezték, hogy kiszélesítsék a magával ragadó játék eddigi határait és kiemelkedő értéket is nyújtsanak. Mind a CU34G2XE/BK, mind a CU34G2XP/BK megfizethető műszaki mérnöki látvány, amely a játékosoknak panorámikus játékteret és magas teljesítmény-paramétereket kínál.
Megjelent a legfrissebb, immár 25. Ericsson Mobility Report
Az év végére 5-ből 1 mobilelőfizetés már az 5G technológiát használja majd a világban, vagyis a számos piacon továbbra is érezhető gazdasági és geopolitikai nehézségek ellenére töretlenül terjed a legújabb hálózati generáció – derül ki az Ericsson Mobility Report legfrissebb, 2023 novemberi kiadásából.
Minden, amit a munkavállalóknak tudniuk kell, mielőtt használni kezdik a ChatGPT-t
Az elmúlt hónapok során felerősödtek a mesterséges intelligenciát (AI) alkalmazó eszközökről szóló viták. Mivel segítségükkel növelhető a produktivitás és használatuk időt takaríthat meg, sok munkavállaló beépítette ezen eszközök alkalmazását a mindennapi munkafolyamatokba. Az ESET kiberbiztonsági kutatói szerint azonban mielőtt megpróbáljuk kihasználni az innovatív AI eszközök előnyeit, meg kell tanulnunk biztonságosan, adataink veszélyeztetése nélkül igénybe venni azokat.
5 tipp az adatok fokozott biztonságáért
Az okoseszközök korában a kommunikáció, a munkavégzés és a tartalomfogyasztás minden eddiginél könnyebb és hatékonyabb, ám a technológiai fejlesztések egyúttal új kockázatokkal is járnak mind a személyes, mind a vállalati adatok biztonságára nézve. Ezért mindenkinek a saját érdeke, hogy foglalkozzon az adatai védelmével. A Kingston Technology szakértői a november 30-i számítógépes biztonság napja alkalmából összegyűjtöttek öt egyszerű és praktikus tippet, amelyekkel nagyobb biztonságban tudhatjuk adatainkat.