Változások várhatók a Yahoo igazgatótanácsában is

Kiss Ádám Zoltán, 2007. június 23. 13:46

Az elemzők szerint Terry Semel elnök távozásával koránt sincs vége az átalakulásnak, a vállalatirányításban legalább ilyen fontos igazgatótanács összetételében is jelentős változások várhatók.

Az évről évre egyre rosszabbul teljesítő Yahoo igazgatótanácsa a folyamatos piacvesztés és a stratégiailag fontos új lehetőségek kihagyása mellett 71 milliós jutalmat szavazott meg Terry Semelnek, úgy téve, mintha minden a legjobb úton haladna. A vállalat múltheti részvényesi közgyűlése ugyan változatlanul hagyta a vezetői struktúrát, de nagy kérdés, hogy az új elnök, Jerry Yang ezt hosszútávon mennyire képes tolerálni. Semel az extra méretű jutalom mellett a vezetői székben majd félmilliárd dollárt keresett. Ennek fényében még érdekesebb távozása, hiszen az ilyen összegek egy vezető tehetségét hivatottak elismerni. Egyes elemzők szerint a vállalat saját magát hitegette ezzel a struktúrával, elhitetve, hogy minden rendben megy, miközben a vállalat leértékelődött. Semel távozásával azonban a vezetői felelősségben osztozók eddigi munkáját is át kell értékelni. A cég ugyan nagy lehetőséget kapott a MySpace 12 milliárd dolláros megvásárlásával, ám ha létrejön az üzlet, a cég nem készpénzzel fizet, hanem részvényekkel, tehát úgy is fogalmazhatunk, hogy nem a Yahoo veszi meg a MySpace-t, hanem annak tulajdonosa, Ruper Murdoch vásárol 25 százalékos részesedést a Yahooban.

Kulcsszavak: Yahoo CIO +céginfo

Céginfó ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megvásárolná az ExtendMediát a Cisco

A Cisco bejelentette felvásárlási szándékát az ExtendMedia nevű cégre. A newtoni (Massachusetts) székhelyű vállalat a szoftveralapú tartalomkezelési rendszerek (CMS) fejlesztésében jár az élen, munkatársai többsége torontói telephelyén dolgozik.

2010. szeptember 2. 21:51

75 éves a Fujitsu

„Az IT a jövőben nem egy befejezett terméket fog jelenteni. Sokkal inkább beszélhetünk majd élő, lélegző IT infrastruktúrákról, amelyek sokkal gyorsabban és kiszámíthatóbban változnak, mint korábban. Azért készülnek, hogy változhassanak. A nagy ugrást az elkövetkezendő néhány évben az informatika szolgáltatásként való igénybevételének modellje fogja jelenteni.” - mondta a Fujitsu globális technológiai igazgatója, Marc Silvester a vállalat megalapításának 75. évfordulóján.

2010. szeptember 2. 14:04

Cikkgyűjtő

További híreink

Olcsóbb Apple TV, frissült iPod Touch, érintőképernyős Nano, kocka Shuffle

2010. szeptember 2. 09:33

Magyarország is nyit a szabad szoftverek felé

2010. szeptember 1. 20:55

Búcsúzunk az ATI névtől

2010. augusztus 31. 16:25

Megelőző digitális csapásokat tervez a Pentagon

2010. augusztus 31. 08:30

A honlapod a holnapod! - idén is kiírták „Az Év Honlapja” pályázatot

2010. augusztus 30. 19:43

Az IE6 a világ legrosszabb böngészője

2010. augusztus 29. 16:13

Maguk a hackerek informálják a Microsoftot vírusaikról

2010. augusztus 28. 17:43

Játékkonzolt fejleszt a Lenovo "eBox" néven

2010. augusztus 28. 11:03

Visszatér a Commodore 64

2010. augusztus 26. 08:36

Nemzetközi konferenciává nőtte ki magát a 2010-es Hacktivity

2010. augusztus 24. 16:53
Számolja ki, milyen járulékokat kell befizetnie...
A három érték közül írjon be egyet, a másik kettőt a Számol gombra kattintva kapja meg.
nettó bér
bruttó bér
munkáltató összes költsége

www.nexon.hu