Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
Infokommunikációs vállalati összefogással megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter - jelentette Kovács Zoltán, a klaszter munkaszervezetének vezetője csütörtökön Debrecenben sajtótájékoztatón.
Tájékoztatása szerint az alulról szerveződő nonprofit konzorcium célja, hogy ösztönözze a régió informatikai vállalati közötti együttgondolkodást és a közös projektek, fejlesztések, pályázatok, valamint ágazati lobbizás révén fokozza a tagvállalatok versenyképességét.
Kovács Zoltán elmondta azt is, hogy a klaszter megalakulását egyéves előkészítő munka előzte meg. Céljuk volt létrehozni egy olyan vállalati hálózatot, amely képes az egyes kis- és középvállalkozások kapacitásának összefogására, s ezáltal komoly megrendelések elnyerésére.
A klaszter létrehozását megelőzően a Baross Gábor regionális innovációs pályázaton 18 millió forintot nyertek információs központ, vállalkozási klub létrehozása. Ennek a sikere vezetett az informatikai klaszter megalakításához - tette hozzá.
Kovács Zoltán elmondta azt is, hogy az észak-alföldi régió 45 informatikai cége az alapító tagja a klaszternek, de miután a térségben 200 ilyen cég működik, számítanak a klaszter gyors bővülésére.
Beszámolt arról, hogy a klaszter első sikere megvan: megszervezték a helyi informatikai állásbörzét, ahol 400 informatikai helyet hirdettek a régióban.
Kovács Zoltán hozzátette: szoros együttműködésre törekednek a Debreceni Egyetemmel, ennek első fontos lépése, hogy szeptembertől az informatikai mesterképzésen részt vevő hallgatók a klaszter cégeinél tölthetik gyakorlatukat.
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ABB szerint minden évben újabb 8,56 milliárd köbméter szennyvíz kezelése szükséges
A globális szennyvíztisztítási kapacitást évente 8,56 milliárd köbméterrel kell növelni, és évente 469* új szennyvíztisztító létesítménybe kell beruházni ahhoz, hogy az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) célkitűzései teljesüljenek**. Ezek az ABB által megrendelt független kutatás eredményei a 2023. március 22-i Víz Világnapja (WWD) kapcsán.
Klímabarát kismegszakítókat dob piacra a Schneider Electric
A Schneider Electric piacra dobja első, újrahasznosított műanyagot tartalmazó kismegszakítóit a Resi9 termékcsalád részeként. Az új termékek több mint 50 százalékban újrahasznosított műanyagból készülnek, gyártásuk során pedig a korábbi modellekhez képest 14 százalékkal alacsonyabb a CO2-kibocsátás.
Megnyílt a regisztráció az idei Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferenciára
Az ipar 4.0 témakörének egyik legjelentősebb hazai eseménye 2023. június 7-8-9. között várja az érdeklődőket Esztergomban.
Robbanás előtt a vállalati automatizáció
Az elmúlt években csúcsra pörgött a vállalati digitalizáció: 2022-ben 1,6 billió dollárt költöttek erre világszerte, 2026-ra pedig várhatóan meg is duplázódik ez az összeg. Ahogy a cégek a gazdasági és piaci kihívások közepette a költség- és erőforrásigények csökkentésének és az üzleti folyamatok optimalizálásának útjait keresik, egyre több területen kerül előtérbe a hiperautomatizáció. Ennek köszönhetően ugyanis az eddig időigényes, több kolléga közreműködését igénylő munkafolyamatok elvégzését a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás és a robotikai eszközeivel automatizálhatják.
Sajtódíjat indít a Siemens
Újraindítja médiadíját a Siemens, amellyel a technológia területén kimagasló minőségű munkát végző újságírókat és tartalomkészítőket kívánja elismerni. A Siemens Media Award 2023 regionális sajtópályázatra Közép- és Kelet-Európa hét országában (Ausztria, Horvátország, Magyarország, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia) nevezhetnek újságírók, valamint a közösségi média- és más felületek tartalomkészítői is.