85 000 dolláros mobilszámla internetezésért
Egy kanadai olajmunkás 85 000 dolláros (kb. 14,4 millió Ft) mobilszámlát kapott kézhez, miután telefonja segítségével folyamatosan nagyméretű tartalmakat töltött le számítógépére.

Az eset akkor kapott nyilvánosságot, amikor a fiú édesapja, idősebb Piotr Staniaszek a sajtóhoz fordult fia panaszával. „A fiú gyakran kint dolgozik a terepen és ilyenkor egyedül van egy kunyhóban, hát mi a jobb, ha internetezik, vagy ha vodkát iszik?” A Bell Mobility időközben méltányosságból 3400 dollárra (kb. 576 ezer Ft) szállította le a fiú adósságát, ez azonban még mindig túl magas összeg a családnak. A mobilszolgáltató szerint egyértelmű, hogy a 10 dollár havidíjas szerződésben nincsenek benne a számítógépre történő szélessávú letöltések. Az eset ugyanakkor kitűnően megvilágítja, mi a probléma a mobiltelefonos internettel; miközben a készülékek és a hálózat elvileg képesek kiszolgálni a rendes internethasználatot, valójában a technológiai kapacitás véges, az adatforgalom díjai pedig irreálisan magasak.
Kapcsolódó cikkek
- Új távlatok a mobiltelefon használatában
- Reklámok az MSN mobilportálon
- 80 ezerrel több mobil-előfizető októberben
- 15 éves az SMS
- HSDPA technológiával kombinált Oqo Model 2 UMPC
- A mobil-előfizetések száma elérte a 10,5 milliót
- Kihasználatlan csodafegyver a zsebünkben?
- Google- és SAP-alkalmazások az iPhone-hoz
- A BMF hallgatói a Pannon Mobil Internettel is jelentkezhetnek vizsgáikra
- T-Mobile: 7,2 Mbps letöltési és 1,44 Mbps feltöltési sebesség!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hibaanalízis mesterséges intelligenciával
Evidenciának tűnik, hogy kifizetődőbb elvégezni a megelőző karbantartásokat, mint megvárni, amíg beüt a baj és le kell állítani az egész gyártósort. De honnan tudjuk, hogy pontosan hol és milyen karbantartásra van szükség? A választ a mesterséges intelligencia adhatja meg. A karbantartási és szerviztevékenységek valódi igényeknek megfelelő ütemezését célzó Siemens Predictive Service Analyzer megoldással akár 30 százalékkal is növelhető egy gyártóüzem rendelkezésre állása.
5,4 billió dollárt is elérhetik idén a globális e-kereskedelemből származó bevételek
Amíg a nemzetközi kereskedelem 19 százaléka zajlik jelenleg elektronikus csatornákon, addig ez az arány hazánkban csak 10% körül van, így a piaci szereplők számára jelentős potenciál van a fejlődésre. - hangsúlyozta Mészáros Ádám, a DHL Express Magyarország vezérigazgatója a hazai webshopok számára könnyedén elérhető határon túli piacok nyújtotta lehetőségekről tartott nyitó előadásában az idén második alkalommal megrendezésre kerülő Future Trade konferencián.
Négyszer annyian rendelnek házhoz a kedvenceknek
Ha online bevásárlásról van szó, már nemcsak magunkról, hanem a kisállatainkról is minél gyorsabban szeretnénk gondoskodni. Az állateledel-rendelések egyre népszerűbbek a foodpandán: a platformon keresztül egyre több üzleti partnertől lehet rendelni a kedvenceknek, a cég saját élelmiszerüzleteiben, a panda marketekben pedig megnégyszereződött az elmúlt évben az állatoknak vásárlók száma.
Ezentúl a KKV-k is beléphetnek a podcast hirdetési piacra
A DisplayNOW hirdetési webshop egy éve jelent meg a hazai piacon, hogy a KKV-k számára kínáljon hazai hír- és tematikus weboldalakon egyszerűen megvásárolható márkamegjelenést, mely számukra korábban nehezen volt elérhető. A trendekre reagálva a DisplayNOW segítségével a tudatos KKV-k mostantól a podcast hallgatók egyre növekvő táborát is elérhetik, könnyen, akár médiavásárlási tapasztalat nélkül.
Év Gyára díjat nyert a Bridgestone Tatabánya
Év Gyára 2021 díjat nyert a Bridgestone Tatabánya a „Legjobb menedzsment folyamatok” kategóriában. A vállalat az elmúlt években számos elismeréssel gazdagodott, például elnyerte az Év beszállítója címet, a Családbarát Munkahely elismerést, Topolcsik Melinda, ügyvezető igazgató pedig a nagyvállalati szektorban harmadik helyezést ért el „Az év cégvezetője” versenyen.