Közel száz résztvevő a MIK 2008. évi workshopján
A Mobil Innovációs Központ (MIK) harmadik projektévének eredményeiről rendeztek ma konferenciát a Magyar Tudományos Akadémián.
Köszöntőjében Pap László, a MIK elnöke kitért rá: erősödtek a MIK k+f kapcsolatai; felvették az illetékes kkv vállalatokkal a kapcsolatot; a múlt év végéig 14 projekt know-how leírása született meg; nyolc integrált projekt bemutatására és nyolc demonstrációra kerül sor a workshop folyamán. A MIK továbbélésének a támaszai között említette az ipari szerződések erősítését, a projektekben született eredmények értékesítését, dedikált NKTH pályázatokon való indulást. Híreink szerint a MIK harmadik projektévének (2007-2008) támogatási költsége 330 millió forint. További újdonság: az EU teszthálózatába kapcsoltan a MIK részt vett az Anemone projektben.
Bevezető eladásában Papp Dávid, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) képviselője kiemelte: a MIK valamennyi célját sikerült megvalósítania. Az NKTH 2008. évi stratégiai céljai kettősek: az egyik a Nemzeti Technológiai Program (NTP), a másik a Nemzeti Innovációs Versenyközpontok Program (NIVP). Az NTP a technológiai alapú innovációk támogatásáéra, versenyképes termékek és szolgáltatások kifejlesztésére irányul (informatikai megoldások, mobiltechnológiák). Az NIVP végrehajtása során néhány olyan tudásközpont kiválasztásának elősegítése a cél, amelyek képesek betörni egy-két réspiaci területre.
Az integrált MIK-projektek előadói a következő témákra tértek ki:
- mobilhálózatok rádiós forgalmi vizsgálata, erőforrás-menedzselése és az
- átvitel hatékonyságát javító algoritmikus eljárások;
- jövőbe mutató rádiós technológiák;
- intelligens munkahely;
- hálózati erőforrások optimális tervezése;
- a MIK teszthálózat hasznosítási lehetőségei;
- heterogén vezetékes és mobil rendszerek integrálása;
- kohéziós infrastruktúrák kidolgozása 3G és B3G rendszerek számára;
- mobilszolgáltatások és alkalmazások fejlesztése;
- felhasználói viselkedés vizsgálata.
Kapcsolódó cikkek
- Korlátozzák a mobilszolgáltatást a tálibok
- Mobilparkolás Békéscsabán is
- Mobilkonferencia a Szépművészetiben
- Méregdrága lesz az iPhone-reklám
- Sms technológiát vásárol a Twitter
- Ellenséges lépésként értékelte a Flash nélküli iPad-et az Adobe
- Smart Office: mobil + vezetékes internetkapcsolat + telefon
- Megjelent az Opera Mini iPhone változata
- Újabb térképszoftver-céget vett a Nokia
- Önálló mobilmárkaként jelenik meg a djuice
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mobil Iroda szolgáltatás a Telekomtól
Az üzlet nem tart szünetet, a gyorsan átalakuló világ felértékeli a mobilitást, a rugalmasságot, a skálázhatóságot és a biztonságot - olyan új megoldásokra van szükség, amelyek minden körülmények között képessé tesznek a hatékony munkavégzésre. A Telekom Mobil Iroda szoftveres és hardveres technológiái házon kívül, utazás, akár mozgás közben is biztosítják a teljeskörű, irodai munkakörnyezetet mindazoknak, akik szeretnének felkészülni a jövő kihívásaira.
Emlékezetes pillanatok a Samsung Galaxy S21-es csúcsmobilokkal
A Samsung legújabb csúcskészülékei, a Galaxy S21 5G és a Galaxy S21+ 5G elhozzák az önkifejezés szabadságát. A felhasználók életstílusához illeszkedő készülékek számos kiemelkedő újítással érkeznek, amelyekkel különleges pillanatok még emlékezetesebbé válhatnak. Az új széria látványos kialakítással, rendkívüli, Professzionális kamerával és a Galaxy sorozat eddigi legerősebb processzorával biztosít kiemelkedő felhasználói élményt. Mindhárom új Galaxy S21 5G készülék a Samsungtól megszokott egyedülálló teljesítményt és csatlakoztathatóságot biztosítja.
Előrendelhetőek a Telenornál az új Samsung Galaxy S21 széria készülékei
A Samsung Galaxy S21 széria most bejelentett három új készüléke, a Samsung Galaxy S21 5G, a Samsung Galaxy S21+ 5G, valamint a Samsung Galaxy S21 Ultra 5G modellek 2020. január 14-én, 17 órától, január 28-án 23:59-ig rendelhetőek elő a Telenor weboldalán.
A brexit nem feltétlenül jelenti a hazai áron igénybe vehető roaming megszűnését
Már nem vonatkoznak a roaming és nemzetközi hívások díjának maximálására vonatkozó szabályok az Egyesült Királyságra, ami 2020. december 31-e óta nem az Európai Unió része, így harmadik országnak minősül. Ettől függetlenül a szolgáltatók dönthetnek úgy, hogy megtartják az eddigi feltételeket.
Nagyon közkedvelt a MÁV elektronikus bérlete
A MÁV mobilalkalmazásból elérhető elektronikus bérlet népszerűsége messze meghaladja a korábbi, interneten vásárolható bérletét. 2020 második félévében a MÁV appban 2-2,5-szer annyi bérletet vásároltak egy-egy hónapban a vírushelyzetben általánosan csökkenő bérleteladások ellenére, mint 2019-ben az internetes felületen. Az új Elvirával közös felhasználói fiók előnyeinek köszönhetően pedig az applikációra a regisztrálók száma megháromszorozódott, megközelítette a félmilliót.