DE: minden területen új lehetőségeket kínál az informatika

MTI Sajtóadatbank, 2009. június 25. 11:41

Minden kutatási területen új kihívásokat, és ezzel együtt új lehetőségeket jelent az informatika rohamos fejlődése - mondta Fésüs László, a Debreceni Egyetem (DE) rektora a 15. alkalommal megrendezett Multimédia az oktatásban című konferencián szerdán Debrecenben.

A bővülő lehetőségek miatt a DE és a többi hazai egyetem is "izgalmas korszak" előtt áll - hangsúlyozta a rektora, aki fontos területnek nevezte az intézmények közötti távoktatás, távkutatás és
a távvizsgáztatás lehetőségeinek megteremtését.

Ezeken a területeken elsősorban pályázatok révén kívánnak fejleszteni. Ez eszközbeszerzést és szakemberképzést is jelent - fűzte hozzá.

Fábián István, az intézményi tanárképzést felügyelő Tudományegyetemi Karok (DE-TEK) elnöke az MTI-vel közölte: az egyetemnek folyamatosan vannak tananyagfejlesztéssel kapcsolatos beadott pályázatai. Ezek között vannak például elektronikus tankönyvek vagy segédszoftverek létrehozására irányuló anyagok.

Szavai szerint azonban az elektronikus oktatás még gyermekcipőben jár, ezen csak az erre költhető források bővítésével lehetne változtatni.

"A jövőben lehetőséget kívánunk teremteni többek között a távvizsgáztatásra, hogy egy hallgatónak egy vizsga miatt ne kelljen például Pécsről Debrecenbe utaznia. Ugyanígy terveink között
szerepel egy egységes chipkártyás rendszer felállítása, így a hallgatók az elektronikus tananyagokhoz könnyen és jogosultságukat gyorsan ellenőrizve juthatnának hozzá" - mondta el Fábián István.

Nyakóné Juhász Katalin, a konferencia főszervezője, a DE Információ Technológia Tanszékének főmunkatársa az MTI érdeklődésére elmondta: a konferencián illusztrálni kívánják a multimédia távolságokat csökkentő hatásait. Lesznek videokonferenciák, valamint a biológia, a társadalomtudomány és a készségfejlesztés aspektusából is körüljárjuk az elektronikus tanítási folyamatot.

A kétnapos konferencián négy szekcióban mintegy 30 szakember tart előadást saját multimédiás kutatási területéről, tapasztalatairól illetve az informatikában rejlő lehetőségekről.

Kulcsszavak: oktatás konferencia

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megjelentek az első HMD okostelefonok

A Human Mobile Devices (HMD) bemutatta első saját gyártású okostelefonjait: megérkezett a HMD Pulse Pro, HMD Pulse+ és HMD Pulse. A Pulse kollekció már most lefekteti a HMD designalapjait: merész vonalvezetés, egyedi tónusok, modern és letisztult esztétika, elegáns kialakítás, előkelő formatervezés – és mindez elérhető áron.

2024. április 25. 13:15

A Samsung legújabb képernyői az AI TV-k új korszakát hozzák el

A Samsung az Unbox & Discover eseményen mutatta be 2024-es Neo QLED 8K és 4K, valamint OLED televíziókból és hangprojektorokból álló portfólióját. A világ egyik élvonalbeli televíziógyártójaként elismert Samsung idén bevezetett készülékei olyan hatékony, mesterségesintelligencia (AI)-alapú funkciókkal rendelkeznek, amelyek minőségibb otthoni szórakozást kínálhatnak.

2024. április 25. 11:38

Kiderült, hogy állnak a magyarok a robotokhoz

Idén is kitárta kapuit a HVG Állásbörze, ahol több mint száz munkaadóval személyesen és hibrid formában is találkozhattak azok az álláskeresők, akik ellátogattak április 17-19-e között a Papp László Budapest Sportarénába. Mindenki kedvence, a Bastion Group robotkutyája is jelen volt az eseményen, ahol hatalmas volt az érdeklődés a robotika iránt.

2024. április 25. 09:56

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24. 21:07

Innováció a légi szállítmányozásban

A DSV egy hazánkban innovációnak számító, korábban még sosem alkalmazott átvilágítási szolgáltatás elindításával új export légiszállítási lehetőségeknek nyit kaput. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében található raktárukban már 2-8 Celsius-fokos környezetben is átvilágítási szolgáltatás nyújtására lesznek a továbbiakban képesek, ezzel pedig fellendítik a BUD Airport gyógyszerexport tevékenységét. A fejlesztés egy gyógyszeripari üzleti esemény keretein belül debütált 2024. április 23-án, Vecsésen.

2024. április 24. 19:50

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50