Az RSF "cenzúraellenes menedékhelyet" hozott létre az interneten

A virtuális "cenzúraellenes menedékhelyen" olyan internetes kapcsolat és felhasználói programok állnak rendelkezésre, amelyek biztosítják a világhálóra feltett információk teljes védelmét és beazonosíthatatlanná teszik azok szerzőit.
"Manapság, amikor a net ellenőrzése és szűrése egyre inkább általánossá válik, az RSF aktívan is elkötelezi magát a szabad és mindenki számára hozzáférhető internet mellett, mégpedig olyan eszközökkel, amelyek a cenzúra áldozatainak biztosítják a világhálóra felkerült információk teljes védelmét" - olvasható az RSF pénteki közleményében.
A programnak köszönhetően nemcsak Párizsban, hanem a világon bárhol felcsatlakozhatnak a védett hálózathoz olyan személyek, akiknek az RSF azt előzetesen engedélyezni. Jean-Francois Julliard, a szervezet főtitkára szerint az a céljuk, hogy a biztonságos internet biztosításával az internetes újságírók és a bloggerek mindenhol nyugodtan folytathassák a munkájukat.
A szervezet ugyanakkor elismeri, hogy az igazán eltökélt kormányok a rejtett internetes címeket is be tudják azonosítani, de az RSF közreműködésével az érintett felhasználók legalább a letartóztatást el tudják elkerülni, amelyek száma a szervezet szerint növekvő tendenciát mutat.
Adataik szerint jelenleg mintegy hatvan ország cenzúrázza valamilyen formában a világhálót, közülük legalább negyvenben szűrőrendszereket is működtetnek egyes oldalak blokkolására. A világon közel 120 blogger, illetve internetes újságíró ül börtönben, elsősorban Kínában, Vietnamban és Iránban.
A kínai hatóságokat a boxun.com hírportálon bíráló írások két szerzője jelenleg is börtönben van. Az oldal egyik Kínán kívül élő szerkesztője üdvözölte az RSF kezdeményezését. Véleménye szerint a kínai népnek nagyon fontos, hogy megkerülhető legyen a cenzúra, de a technológián túl szerinte "a legfontosabb a kínaiak meggyőzése arról, hogy győzzék le félelmüket".
A "cenzúraellenes menedékhely" a párizsi önkormányzat támogatásával jött létre, s előzetes egyeztetést követően reggel 10 óra és délután 6 óra között vehető igénybe.
Kapcsolódó cikkek
- Az internet szabadságáért tüntettek Budapesten
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (2. rész)
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (1. rész)
- Több órára leálltak a lengyel közigazgatási szervek honlapjai
- Határozatlan időre felfüggesztette a kongresszus az internetes kalózkodás elleni törvényalkotást
- Oroszországban nem lesz internet-cenzúra
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Visszakozott az internetes kalózkodás elleni amerikai törvénytervezetek három beterjesztője a tiltakozás hatására
- Max Mosley harcba szállt a Google-val
- Behúzatja a féket a kínai cenzúra - Célkeresztben a szórakoztatás és a mikroblogok (2. rész)
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sikeresen zárult a Vidanet Zrt. infrastruktúrafejlesztése a tabi járásban
A Vidanet Zrt. sikeresen megvalósította és lezárta a tabi járás 20 települését érintő szélessávú internetszolgáltatást biztosító hálózat és központi infrastruktúrafejlesztési projektjét. A fejlesztéshez jelentősen hozzájárult a Széchenyi 2020 program keretében kiírásra került GINOP-3.4.1-15 Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése elnevezésű pályázat keretében a Vidanet Zrt. által elnyert 355,20 millió forint összegű vissza nem térítendő európai uniós támogatás is.
Minden eddiginél több optikai elérést épített tavaly a Telekom
A pandémia ellenére tavaly az eredeti tervek szerint zajlott a Magyar Telekom vezetékes hálózatfejlesztése. Minden korábbi évnél többet, összesen 377 ezer új optikai elérést épített a vállalat egy év leforgása alatt (azt megelőzően 2019-ben 342 ezret). Emellett 117 ezer kábeles elérési pontot is gigabites képességűvé fejlesztett. Így már közel 2,5 millió otthonban és vállalkozásban kínál gigabites sebességet a Telekom, vagyis az általa lefedett pontok 58%-a már képes az elméleti gigabites sebességre.
Szupergyors internetnek örülhetnek Ajkán és környékén is
A 2017-ben indult Szupergyors Internet Program (SZIP) a Nemzeti Infokommunikációs Stratégia Digitális Infrastruktúra pillérének fontos eleme. A SZIP célja volt, hogy az Európai Unió Digitális Menetrendjével összhangban (2020 végéig) az unióban minden háztartás, illetve üzleti és kormányzati végpont számára elérhetővé váljon a legalább 30 Mbit/s sebességű, megbízható internetszolgáltatás.
Megvalósult a szélessávú internet a csornai járásban
Magyarország kormánya az Európai Unió Digitális Menetrendje alapján célul tűzte ki, hogy 2018-ra minden magyar háztartásban elérhető legyen a minimum 30 Mbps sávszélességű internetkapcsolat. A cél elérése érdekében a Széchenyi 2020 program keretében kiírásra került a GINOP-3.4.1-15 Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése elnevezésű pályázat. Az elnyert 440,83 millió forint támogatásból a Vidanet Zrt. a csornai járás 10 településén mintegy 1600 háztartás számára tette elérhetővé a szélessávú internetszolgáltatást.
Újabb előfizetői körnek nyújt segítséget a Telenor
Bár a Telenor szolgáltatásai nem esnek az ingyenes internet-hozzáférést biztosító kormányrendelet hatálya alá, a mobiltársaság november 27-ével díjmentessé tette hálózatán az oktatási oldalak elérését, most újabb kedvezményt nyújt a vészhelyzetben: 100GB ingyenes, szabadon felhasználható adatforgalmat biztosít Magyarországon Hipernet Home+, Hipernet Home, Hipernet és MyHipernet Home, Digitális Jólét 2GB tarifacsaládok tarifáit használó lakossági ügyfeleink számára. Az ingyenes adatkeret igénybevételéhez iskolai igazolás sem szükséges.