Vírusok Androidra

Megjelentek az első kártevők a Google népszerű mobil operációs rendszerére, az Androidra is: habár nem a szó klasszikus értelmében vett „vírusok”, ugyanúgy malware-ként, vagyis kártevőként kategorizálhatók, mint azok.
– Két, kifejezetten erre a platformra készített alkalmazást tart már számon a szakma – mondta Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. – Az egyik a FakePlayer, amely egy sima videolejátszónak tűnik, valójában azonban a háttérből sms-eket küldözget mindenfelé. Olyan ez, mint egy trójai program, ami csendben spameket küld; csakhogy itt ez elég nagy költségekkel járhat. A másik, a TapSnake pedig a készülék GPS-vevőjét használja fel arra, hogy a felhasználó pozícióját mintegy negyedóránként jelentse egy távoli szerver felé.
A Panda Security szakértői ennek kapcsán figyelmeztetnek: a hirtelen fejlődésnek ára van.
– Mindkét kártevő ismert nagyjából másfél hónapja, mégis a hazai sajtóban alig volt visszhangja az esetnek – tette hozzá Sándor Zsolt. – Az alapvető probléma az, hogy a mobileszközök népszerűbbé válásával most már nem csak a „kockák” előjoga az operációs rendszeres telefon: olyan rétegek is hozzáférnek, akik járatlanok az operációs rendszerek, vírusok világában, ezért nincsenek felkészülve ilyen trükkökre.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenesen elérhető a Norton Identity Safe béta verziója
- McAfee Mobile Security 2.0: erős biztonság az okos-telefonok és táblagépek számára
- Új mobilbiztonsági megoldásokkal jelentkezett a McAfee
- Befagyott a toplista - Az ESET javasolja, hogy ellenőrizzük a DNS beállításokat
- Újabb androidos vírusfertőzésről számolt be a Symantec
- Windows 7 alatt is bizonyított a VirusBuster
- Veszélyben a mobilok: az ESET Software vírus-előrejelzése
- Már kapható az EVOLVE Sonix androidos riasztó
- Japán "biológiai" fegyver a számítógépes támadások ellen
- Példátlan módon szaporodnak az okostelefonokat támadó programok
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Díjeső a HONOR-nak Kínában
A HONOR innovációs díjat nyert az okoseszközök kategóriájában a Kantar BrandZ China gálaeseményen.
Megérkezett a nemzetközi piacra szánt Xiaomi 13T telefoncsalád
A Xiaomi bemutatta a legújabb 13T okostelefon sorozatát, a Xiaomi 13T-t és a Xiaomi 13T Pro-t, amely a képalkotást művészi fokon űző felhasználók körében tehet szert majd a legtöbb rajongóra. A Leicával közösen fejlesztett, professzionális optika került a készülékekbe, így a Xiaomi 13T sorozat a Leica kamerák esszenciáját megragadó Authentic Leica Imagery szolgáltatásokkal büszkélkedhet. A telefonok teljesítményét optimalizálták, üzemidejüket még jobban kitolták, a kijelzőjük pedig kristály tisztán, nagy részletgazdagsággal jeleníti meg a tartalmakat – vagyis kivételesen jó képmegjelenítő tulajdonságokkal rendelkeznek és nagyszerű felvételek készülhetnek velük.
Kontakt jelnyelvi tolmácsszolgáltatás a Telekomnál
2023. szeptember 24-étől a Magyar Telekom 29 üzletében és telefonos ügyfélszolgálatán jelnyelvi tolmácsszolgáltatás vehető igénybe a hallássérült ügyfelei akadálymentes kiszolgálása érdekében.
Hajlítható élmény a Try Galaxy segítségével
Már elérhető a Samsung Try Galaxy program frissítése, amellyel a nem androidos okostelefonok felhasználói már magyar nyelven is kipróbálhatják a One UI 5.1.1 szoftver vonzó lehetőségeit és felfedezhetik az új Galaxy Z Flip5 és Z Fold5 okostelefonok funkcióit. A Galaxy Z Fold5 sokoldalú és magával ragadó kijelzőjének előnyeit újszerűen mutatja be az alkalmazás: két párosított eszközön szemlélteti a hajlítható élményt.
Az iPhone 15 mostantól hazánkban is megvásárolható
Az ikonikus iPhone sorozat legfrissebb készülékei, az iPhone 15, az iPhone 15 Plus, az iPhone 15 Pro és az iPhone 15 Pro Max mellett az Apple Watch Series 9 és az Apple Watch Ultra 2 is a boltok polcaira kerül szeptember 22-én. Az Apple innovációinak sorában újabb mérföldkövet jelentő termékek mától a tavalyinál jelentősen kedvezőbb áron kaphatóak az iSTYLE hazai, kilenc üzlettel rendelkező Apple Premium viszonteladói hálózatában.