4. Digitális Esélyegyenlőség (DE!) konferencia

Túlélőkészlet?! Evolúció?! Közösségi hálózatok?! Térbeli írástudás?!

forrás Prim Online, 2010. november 8. 10:28

Az előző DE! konferenciák sikere egyértelművé tette, hogy valóban nagy szükség van az információs társadalom aktuális eredményeinek, kihívásainak összefoglaló elemzésére. Az idei, konferenciára a Hotel Gellértben, 2010. november 18.-án kerül sor.

A Digitális Esélyegyenlőség (DE!) program célja 2007 óta, hogy a legújabb, 2010 novemberében közzé tett Digitális Magyarország kormányprogrammal összhangban segítse az információs társadalom fejlődését, az évek során kialakult digitális szakadék betemetését az életminőség és az ország versenyképességének javítása érdekében.
Az idei, sorban a negyedik konferencia elsősorban azokat a változásokat mutatja be, amelyek a felhasználók és az informatikai eszközök közötti kapcsolat módjában következnek be, ily módon befolyásolják a digitális esélyegyenlőség alakulását. Kiemelt téma lesz a mobilszolgáltatások, a közösségi hálózatok és a videó kommunikáció szerepe a mindennapokban.

Hagyományaik szerint ekkor kerül sor az NJSZT által alapított Neumann-, Tarján-, Kalmár- és Kemény János- díjak ünnepélyes átadására is.
A konferenciáról az eddigi gyakorlatnak megfelelően élő internetes közvetítést terveznek, amelyet a konferencia után is elérhetővé tesznek a szervezők.

Az NJSZT támogatásával a konferenciára jelenik meg a Scolar Kiadó gondozásában, „Az internet a kockázatok és mellékhatások tekintetében” c. könyv, amelyet a regisztrált résztvevők ajándékba kapnak. A könyv a konferencia után megvásárolható lesz az NJSZT titkárságán.

Részlet a fülszövegből: „Az elmúlt húsz évben kialakult egy új, széles utakat biztosító virtuális világ, az internetes hálózatoké. Hogyan védjük meg az itt közlekedőket? Hogyan hívjuk fel a figyelmet a veszélyekre és a kockázatokra? E könyv szerzői úgy gondolják, hogy ki-ki a maga szakterületén tud valamit, amit ha elmond az internethasználóknak, segít megóvni őket sok későbbi „ütközéstől”, balesettől, problémától, a kockázatoktól és a mellékhatásoktól.”

További információ szakmai kérdésekben: Alföldi István, titkarsag@njszt.hu, 1-472-2730
Szervezéssel kapcsolatban: Aranyosné Varga Gabriella, aranyos@njszt.hu, 1-472-2733

Házigazda: Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT)
Fővédnök: Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke

Tervezett program és online regisztráció: www.njszt.hu
A részvétel ingyenes, DE! regisztrációhoz kötött.

 

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

A Philips Monitors E1 terméksorozat három új, többcélú modellel bővül

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 28. 13:27

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05