A Google a Miramax filmjei körül legyeskedik
A New York Post bennfentes forrásokra hivatkozva szellőztette meg, hogy a keresőóriás a Miramax filmjeivel gazdagítaná a YouTube tartalmát. A Google ugyanis szeretne egészestés filmeket kínálni a felhasználóknak a népszerű közösségi videomegosztó oldalon. Ha a stúdiónak és az internetes cégnek sikerül megegyeznie, több mint hétszáz filmmel indulhat a Google-mozi.
A Post ugyanakkor megemlítette, hogy a Google-nak versenytársa is akadt: a Netflix online videokölcsönzőnek szintén a miramaxos filmekre fáj a foga. A Miramax - ahol olyan közönségsikerek készültek, mint a Trainspotting vagy a Nem vénnek való vidék - júliusban cserélt gazdát: a Walt Disney Co.-tól több mint 660 millió dollárért vásárolta meg a Filmyard Holdings.
A Google szóvivője csupán annyit fűzött a lapértesüléshez, hogy cége folyamatosan tárgyal stúdiókkal különböző témákról, és a Disney továbbra is értékes YouTube-partner maradt, ám a pletykákat és spekulációkat nem óhajtják kommentálni.
Kapcsolódó cikkek
- Körbejárni Stonehenge-t a Google segítségével
- A Google szép csendben az internetre tereli a kultúrát - Működik egyfajta befektetési logika is (2. rész)
- A Google szép csendben az internetre tereli a kultúrát - Működik egyfajta befektetési logika is (1. rész)
- Google+ Oldalak - Kedvenc márkáink, üzleteink, művészeink a Google+ -on!
- A Google megtalálta a tökéletes férfit
- Már a Google is lájkol
- Szabadon megtekinthetők a '40-es évek filmhírei
- Chrome-reklám az orosz TV-ben: Gyorsabb, mint gondolná!
- Megfojtják a Google TV-t
- Húsz német nagyvárosban működik már a Google utcanézegető
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Egyre többen ismerik fel Elon Musk “Starlink” technológiájának előnyeit
A gyenge internetkapcsolat miatti kellemetlenségeket senkinek nem kell bemutatni, és bár az informatika az elmúlt 5 évben robbanásszerű fejlődésen ment keresztül, az említett probléma rengeteg embernek okoz bosszúságot napjainkban is, legyen szó akár magáncélú, akár üzleti felhasználóról. Ennek hamarosan vége lehet: 2023-ban már Magyarországon is elérhető és megfizethető megoldás a Starlink szatellit alapú internet-szolgáltatás, ami hamarosan nagy hatással lehet az egész hazai távközlési piacra.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
A Széchenyi István Egyetem hallgatói ismerkedhettek meg elsőként Elon Musk műholdas rendszerével
Az Elon Musk nevéhez kötődő amerikai SpaceX űrkutatási vállalat több ezer alacsony pályás műhold segítségével létrehozott globális internetszolgáltatása a Starlink, amelynek terminálját és annak tesztelését – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) való együttműködés keretében – a hazai felsőoktatásban elsőként a győri Széchenyi István Egyetemen mutatták be. Ez a program is bizonyította, hogy az intézmény hallgatói a legmodernebb technológiák segítségével naprakész tudást szerezhetnek akár az űrtávközlés területén is.
Internetszolgáltatás: már nem a sebesség, a minőség számít
Új fejlődési szakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca: már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság. A Deloitte 2022-es szélessávú internethasználat fogyasztói felmérése arra kereste a választ, hogy mi alapján döntenek a fogyasztók.
Szolgáltatófüggetlen 5G-s tesztprojekt indul
A tesztek célja annak vizsgálata, hogyan lehet különböző környezetben – például sűrűn lakott belvárosban, vagy agrárterületen – gazdaságosan 5G hálózatot kiépíteni és működtetni, majd ezt a jövőben, amikor az 5G-alapú alkalmazások elterjedése és az adatforgalom növekedése szükségessé teszi, nagy volumenben is környezettudatos módon széles körben megvalósítani. A tapasztalatok alapján a hálózaton később különféle okos szolgáltatások is elérhetővé válnak.