Microsoft automatikus problémamegoldó portálja magyarul
A Fix It a szoftveróriás programjaiban előforduló leggyakoribb problémákra nyújt gyógyírt. Segítségével a felhasználók könnyedén kiválaszthatják azon termékeket, illetve témaköröket, amelyekhez javításokat kérnek, az automatikus hibakereső pedig diagnosztizálja a megoldási lehetőségeket és elvégzi a javítást.
A Fix It, amelynek első verziója két éve jelent meg, jelenleg 448 problémára kínál megoldást. Az alkalmazást eddig több mint 150 millió ember használta, akiknek a 90%-a sikerrel is járt. Ezen túlmenően, a Fix It 18 további, a Windows 7 diagnosztikai modelljére épített speciális, automatizált problémamegoldó mechanizmussal is rendelkezik, amelyek nem szorosan a Microsofttal kapcsolatos területekre koncentrálnak, hanem olyan dolgokkal foglalkoznak, mint pl. a nyomtatás vagy a hang. Ezeket immár több mint 260 millióan használták az elmúlt években
Bővebb információk a termék oldalán találhatók: http://support.microsoft.com/fixit/hu
Kapcsolódó cikkek
- A Microsoft beindította Fix It javítószolgáltatását
- Nulladik napi Explorer hibával hackelték meg a Google-t
- Saját fájljainkhoz nem férhettünk hozzá az Office 2003-ban, a hibát javították
- Kellemetlen hiba az Office-ban – nem elérhetők a védett tartalmak
- Restart-probléma Windows 7 Upgrade közben
- Értesítést kap a felhasználó, ha Windows XP-je nem eredeti
- Idő előtt kiadták a WMF Windows hiba javítását
- Eddig 11 ezer felhasználó tesztelte Windows szoftverének eredetiségét
- A Microsoft végre kiadta a javítófoltot az Explorerhez
- Elkészült a Windows XP második összetett javítócsomagja
Internet ROVAT TOVÁBBI HÍREI
LEO-műholdak: zsákutca vagy forradalom a szélessávú internetben?
A LEO-műholdak a világ minden szegletébe elhozhatják a nagy sebességű internetet – ha nem állnak egymás útjába. A Deloitte TMT Predictions 2020-as jelentése így fogalmazott: az alacsony Föld körüli pályán (LEO) működő műholdak konstellációi vagy forradalmat hoznak el a szélessávú szolgáltatásokban, vagy egy nagy rakás űrszemét keletkezik. Három évvel később még mindig nem teljesen egyértelmű, melyik szcenárió jön be, sok vállalat azonban továbbra is az előbbire szavaz.
Egyre többen ismerik fel Elon Musk “Starlink” technológiájának előnyeit
A gyenge internetkapcsolat miatti kellemetlenségeket senkinek nem kell bemutatni, és bár az informatika az elmúlt 5 évben robbanásszerű fejlődésen ment keresztül, az említett probléma rengeteg embernek okoz bosszúságot napjainkban is, legyen szó akár magáncélú, akár üzleti felhasználóról. Ennek hamarosan vége lehet: 2023-ban már Magyarországon is elérhető és megfizethető megoldás a Starlink szatellit alapú internet-szolgáltatás, ami hamarosan nagy hatással lehet az egész hazai távközlési piacra.
Hát persze hogy dráma!
A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...
A Széchenyi István Egyetem hallgatói ismerkedhettek meg elsőként Elon Musk műholdas rendszerével
Az Elon Musk nevéhez kötődő amerikai SpaceX űrkutatási vállalat több ezer alacsony pályás műhold segítségével létrehozott globális internetszolgáltatása a Starlink, amelynek terminálját és annak tesztelését – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) való együttműködés keretében – a hazai felsőoktatásban elsőként a győri Széchenyi István Egyetemen mutatták be. Ez a program is bizonyította, hogy az intézmény hallgatói a legmodernebb technológiák segítségével naprakész tudást szerezhetnek akár az űrtávközlés területén is.
Internetszolgáltatás: már nem a sebesség, a minőség számít
Új fejlődési szakaszba lépett az internet-hozzáférési szolgáltatások piaca: már nem a sebesség a meghatározó tényező egy ajánlatnál, hanem a megbízhatóság. A Deloitte 2022-es szélessávú internethasználat fogyasztói felmérése arra kereste a választ, hogy mi alapján döntenek a fogyasztók.