E-szavazás és országos dolgozattár a felsőoktatásban
Horváth Dávid, 23 éves egyetemista hallgató és egyben Magyarország NetMiniszterelnöke két időszerű javaslattal kereste fel Hoffmann Rózsa oktatási- és Nyitrai Zsolt infokommunikációs államtitkárokat.
Horváth Dávid javaslatait mind az infokommunikációs stratégiához, mind a felsőoktatási törvényhez szánja. Egyik elképzelése szerint 2010-ben ideje lenne megteremteni az elektronikus Hallgatói Önkormányzati választások lehetőségét. Ez magasabb részt vételre ösztönözni a hallgatókat ezekben a fontos döntésekben. A vidékiek és kollégisták is online tudnának szavazni, hiszen sokkal gyorsabb és hatékonyabb rendszer, ráadásul állampolgári tudatosságra is nevelne. Természetesen a papíralapú modell mellet, megfelelő biztonságtechnikával működne mindez.
Másik elképzelése megoldást nyújtana a diplomák értékének megőrzésére, esetleg növelésére. A NetMiniszterelnök szerint szükség van egy országos, mindenki számára hozzáférhető elektronikus szak-, záró-, diploma-, tdk-, otdk-, doktori- és egyéb vizsgamunkákat tartalmazó adatbázisra. Bár intézményenként ilyen ma is van, de ehhez másik egyetem hallgatójaként nagyon nehézkes és lassú a hozzáférés. Ehhez viszont bárki hozzáférhetne neten keresztül, sőt saját vizsgamunkáját is fel kell töltenie, amit a rendszer plágiumszűréssel ellenőrizne. Így nem történne meg, hogy egyik hallgató egy másik intézmény dolgozatát adja be saját névvel. Az elképzelés szerint így fokozatosan nőne a diplomák értéke, hiszen a korábbi anyagokra, de frissebb adatokkal épülnének az újabb kutatások.
A két javaslathoz tíz felsőoktatási intézmény Hallgatói Önkormányzata is csatlakozott. Támogató intézmények: Nyugat-Magyarországi Egyetem, Miskolci Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Óbudai Egyetem, Semmelweis Egyetem, Színház- és Filmművészeti Egyetem, Kaposvári Egyetem, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Magyar Képzőművészeti Egyetem.
Kapcsolódó cikkek
- Egyetem és informatikai cég együttműködése Debrecenben
- Díjat nyert a KÜRT H2O programja
- Informatikai fejlesztések tatabányai iskolákban
- Tudományos pályázatot hirdetett a Google tinik számára
- Kecskemét minden oktatási intézményében van már digitális tábla
- Viharsarki iskola-számítógépek pályázatból
- VIDEOTORIUM néven oktatási-tudományos videomegosztó portál indult
- Diploma kell, a jegyek nem számítanak elhelyezkedéskor
- Csúcsinformatika a budapesti Semmelweis Egyetemen
- Szakmák Európa-bajnoksága - magyar siker
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Telekom a legnagyobb online forgalmat bonyolító mobil- és tablet értékesítő hazánkban
Tavaly ismét – immár harmadik éve – a Magyar Telekom volt a legnagyobb forgalmú mobiltelefon- és tablet értékesítő a magyar online kiskereskedelmi piacon – derült ki a GKI Digital legfrissebb piacelemzéséből.* Az elemzőcég mérései alapján az értékesített mobiltelefonok és tabletek 2020-as online forgalmának közel harmadát a Telekom online értékesítési platformja adta.
Nagyon sokan csökkentenék napelemmel az energiaköltségeiket
A megkérdezettek kétharmada szeretne otthonába napelemes rendszert telepíteni, mert környezettudatos és megtérülő beruházásnak tartja - derült ki az E.ON 1500 fős online, nem reprezentatív felméréséből. Az adatok szerint a válaszadók több mint fele támogatással vagy hitelből szeretné megvalósítani a beruházást. Az elmúlt években folyamatosan nőtt a telepített napelemes rendszerek száma, a növekedésnek az otthonfelújítási támogatás további lendületet adhat.
Bemutatkozott a forradalmi AXIUM POS terminál platform
Az európai piac vezető fizetési szolgáltatója, a Worldline és márkája az Ingenico felgyorsítja a kereskedelem digitális átalakulását a most bemutatott AXIUM platformnak, és az arra épülő, piacon egyedülálló Android 10-alapú POS termináloknak köszönhetően.
Sulinetwork-díjat kapott Pluhár Zsuzsa
A 2012-ben alapított Sulinetwork-díj szakmai elismerésben évről évre azok a pedagógusok és oktatási szakemberek részesülnek, akik kiemelkedő tevékenységükkel hozzájárultak a digitális írástudás fejlesztésének pedagógiai-módszertani támogatásához, valamint az info-kommunikációs technológia újszerű oktatási alkalmazásainak elterjesztéséhez.
Minimalista formatervezési megoldások a Samsungtól
A terméktervezés során bizonyos, feleslegesnek tűnő elemek elrejtésével vagy kihagyásával letisztultabb formavilág érhető el. Ehhez elég, ha a dizájnerek meghatározzák, melyek a termék működéshez elengedhetetlen részletek. Legújabb Neo QLED TV modelljeinek megalkotásakor a Samsung mérnökei is olyan látványvilágot hoztak létre, amely a szükségtelen részletek tudatos elhagyásával teremt értéket.