Mit hozott a kétezres évek első évtizede?

Vértes Judit, 2010. december 23. 10:27

Egy 1950 fős mintán december 8 és 10 között elvégzett amerikai közvélemény-kutatás szerint az évezred első évtizedében a szélessávú internet megjelenése az, amely a legnagyobb hatást gyakorolta a társadalomra, s amely nélkül az emberek többsége nem tudna élni. Második helyen a Facebook áll, harmadikként a Google fért fel a dobogóra. Természetesen a nem és kor szerint ezek az arányok jelentősen eltértek. A nők és a fiatalabbak többsége jelentősebbnek tartotta a Facebookot, a férfiak és idősebbek a szélessávú internetet.

A Zogby által készített tanulmány kitér arra is, hogy függetlenül az utolsó évtizedtől, mi az, ami nélkül ma már jóformán élni se tudnánk. Itt is a széles sáv győzött, a megkérdezettek 28 százaléka jelölte meg a szélessávú internetet, mint számára leglényegesebbet, a második helyen az e-mail áll, 18 százalékkal. A Facebookot csak 3 százalék tartotta nélkülözhetetlennek, bár a fiatalabbak körében (18-24 év) ez az arány jóval nagyobb, 15 százalékuk mondta, hogy nem tudna nélküle élni.

A közvélemény-kutatásban azt is megkérdezték, milyen jelentős változást várnak az emberek a következő évben illetve évtizedben. A megkérdezettek 24%-a úgy véli, 2011-ben leginkább a házi szórakoztató elektronika fog fejlődni, míg magának a számítástechnikának a fejlődése a második helyre szorult.

Messzebbre nézve a megkérdezettek 43%-a gondolja azt, hogy 2020-ig általánosan elterjed az őssejt használat, és transzplantációhoz emberi szerveket tudnak majd klónozni. 40 százalék véli úgy, hogy a jövő évtized végére az egészségi állapotot feltáró  mikrochipet ültethetnek be az emberekbe. Ugyanennyien gondolják, hogy robotok végzik majd a fizikai munkát. És 36 százalékuk gondolja, hogy a virtuális valóság a házi szórakoztató eszközökben is megjelenik az évtized végére.

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Fényes jövő vár idén az adatközponti szektorra

Saját átalakulási folyamaton megy keresztül az adatközpontok piaca, amely magába foglalja a legmodernebb technológiák használatát a műveletek és az erőforrások elosztásának optimalizálása, valamint a biztonsági protokollok javítása érdekében. 

2024. március 28. 19:05

A Philips Monitors E1 terméksorozat három új, többcélú modellel bővül

A Philips Monitors E1 sorozata ebben a hónapban három új modellel bővül. Az irodai felhasználók és távmunkában dolgozók számára szükséges összes alapvető funkcióval ellátott új modellek segítenek a felhasználóknak a kapcsolattartásban és növelik a termelékenységüket, mindezt versenyképes áron. 

2024. március 28. 13:27

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Még szélesebb körben elérhetők a Galaxy AI funkciók a One UI 6.1 frissítéssel

Még több Galaxy felhasználó léphet be a mobil AI új korszakába: a One UI 6.1 frissítéssel korábbi készülékeken is elérhetővé válnak a Galaxy AI funkciók március 28-tól. A Galaxy S23 széria, az S23 FE, a Z Fold5 és a Z Flip5 készülékek, valamint a Tab S9 termékcsalád tagjain is elérhetők lesznek azok a lehetőségek, melyeket az idén bemutatott Galaxy S24 széria felhasználói már kipróbálhattak.

2024. március 27. 19:13

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05