Tudományos pályázatot hirdetett a Google tinik számára

MTI Sajtóadatbank, 2011. január 14. 09:03

Első tudományos pályázatát indította útjára a Google, amely a világ minden pontjáról várja 13-18 éves diákok ötleteit. A legjobbak elutazhatnak a Galápagos-szigetekre, és gazdagabbak lesznek egy 50 ezer dolláros ösztöndíjjal.

"A Google érdekes, kreatív, napjaink világában jelentős projekteket vár a legragyogóbb ifjú tudósoktól" - fogalmazott az internetes óriás. A diákok egyedül, vagy két-háromfős csoportokban jelentkezhetnek. A projekteket április 4-ig lehet benyújtani.

 A jelentkezőknek kétperces videót vagy 20-kockás prezentációt kell beküldeniük, áttekintést adva a projektről, kiegészítve azt egy egyoldalas összefoglalóval. Az ifjú tudósoknak angolul kell dolgozniuk, bár fordítás elérhető azok számára, akiknek szükségük van rá. A projektekről tanárok testülete dönt.

 A legjobb 60 pályázatot májusban hirdetik ki, közülük közönségszavazással választják ki a 15 finalistát. A döntős projektek készítőit a Google kaliforniai központjába utaztatják, ott már elismert - köztük Nobel-díjas - tudósok döntik el, kik lesznek a győztesek. Díjat három kategóriában, 13-14 évesek, 15-16 évesek és 17-18 évesek mezőnyében adnak át. A kategóriák győztesei 25 ezer dolláros ösztöndíjat nyernek, az 50 ezer dolláros csúcsösztöndíjat és a tíznapos galápagosi utazást a verseny fődíjasa kapja.
 

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hajlítható élmény a Try Galaxy segítségével

Már elérhető a Samsung Try Galaxy program frissítése, amellyel a nem androidos okostelefonok  felhasználói már magyar nyelven is kipróbálhatják a One UI 5.1.1 szoftver vonzó lehetőségeit és felfedezhetik az új Galaxy Z Flip5 és Z Fold5 okostelefonok funkcióit. A Galaxy Z Fold5 sokoldalú és magával ragadó kijelzőjének előnyeit újszerűen mutatja be az alkalmazás: két párosított eszközön szemlélteti a hajlítható élményt.

2023. szeptember 23. 10:23

Emeld magasabb szintre az edzésterved a HONOR Watch 4 segítségével

A HONOR bejelentette a HONOR Watch 4-et, a viselhető HONOR készülékek legújabb tagját. Stílusos formatervezés, precíz funkciók, egy nagy, akár 60Hz-es képfrissítésre is képes, 1,75-os színes AMOLED kijelző jellemzik amellett, hogy Bluetooth hívásokra is alkalmas. Mindehhez egy akár 14 napot is bíró akkumulátor társul, amivel tökéletes társ a fittség nyomon követésére bárhol, bármikor.

2023. szeptember 22. 19:33

Az iPhone 15 mostantól hazánkban is megvásárolható

Az ikonikus iPhone sorozat legfrissebb készülékei, az iPhone 15, az iPhone 15 Plus, az iPhone 15 Pro és az iPhone 15 Pro Max mellett az Apple Watch Series 9 és az Apple Watch Ultra 2 is a boltok polcaira kerül szeptember 22-én. Az Apple innovációinak sorában újabb mérföldkövet jelentő termékek mától a tavalyinál jelentősen kedvezőbb áron kaphatóak az iSTYLE hazai, kilenc üzlettel rendelkező Apple Premium viszonteladói hálózatában. 

2023. szeptember 22. 17:31

Nemzetközi nagyágyúk beszélnek Budapesten a legfrissebb mesterséges intelligencia trendekről

Október 5-én és 6-án először jelentkezik a Compass Tech Summit, melyre a világ minden tájáról több mint 1.200 szakembert várnak a szervezők a Magyar Vasúttörténeti Park indusztriális miliőjébe. 

2023. szeptember 22. 15:49

Az AGON by AOC bemutatja a core gamereket célzó legújabb gaming monitorját

Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő-márkája – bemutatja az AOC GAMING CQ27G2S/BK modellt, egy 27 hüvelykes (68,6 cm) QHD ívelt gaming monitort, amely aprólékos tervezésével egyesíti a gaming világ legkeresettebb jellemzőit. 

2023. szeptember 22. 14:20

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak

2023. szeptember 20. 15:17

Diákokat, női vezetőket és roma fiatalokat is támogatnak a Morgan Stanley munkatársai

2023. szeptember 18. 13:16

Hat érmet hoztak haza a magyar diákok a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról

2023. szeptember 4. 15:38

Harminc évre előre tekintenek a 30. MENTA konferencia előadói

2023. augusztus 31. 12:59