Új, memória alapú SAP alkalmazások
Az SAP AG bemutatta a 2011-es, memória alapú alkalmazásokra vonatkozó termékkibocsátási tervét, mely a szoftvercég szerint átalakítja azt a módot, ahogyan a vállalatok gondolkoznak, terveznek és működnek. Az SAP memória alapú technológiájára alapozva a cég a vállalati alkalmazások új fajtáját fogja előállítani, melyet három dimenzió jellemez. Az első az úttörő jellegű analitikát jelenti, melynek segítségével óriási mennyiségű adattömeget lehet analizálni valós időben. A második új szoftverek létrehozása, és a meglévő megoldások megújítása oly módokon, ahogyan korábban nem voltak lehetségesek. A harmadik az ügyfelek IT-rendszereinek erőteljes leegyszerűsödése.
2010. második felében az SAP teljesen új, illetve meglévő SAP alkalmazások memória alapú számítástechnológiával való ellátását lehetővé tevő megoldásokat fog bemutatni.
Ezen megoldások közé tartozik:
Sales and Operations Planning: értékesítési és marketing szervezetek számára tervezett megoldás, amelynek segítségével a stratégiájuk pénzügyi hatását tudják modellezni.
Intelligent Payment Broker: pénzügyi alkalmazás, mely a nyitott számlák számára kínál jelenlegi és történeti adatok alapján fizetési opciókat.
Smart Meter Analytics: a közműcégek számára kínált megoldás, mely az okos mérőműszerek által biztosított adatokból készít előrejelzéseket, és az egyes ügyfélszegmensek profitabilitását vizsgálja.
SAP Trade Promotion Management: a szoftver segítségével jobban tervezhetővé válnak az ügyfélcsoportokra vonatkozó stratégiák.
SAP Cash and Liquidity Management: megoldás a vállalat cash-flow részletes tervezéséhez.
Kapcsolódó cikkek
- Orosz rakétacégbe csapódott az SAP
- A Fujitsu átfogó IT-infrastruktúra üzemeltetési szolgáltatást indít SAP-hoz
- SAP CRM minden szinten
- Nagyszabású SAP szoftverfrissítés
- Elektronikus hitelesítést biztosító bővítmény SBO számlázó rendszerekhez
- Egy nap alatt SAP vállalatirányítási rendszer kkv-knak
- Új funkcióval gazdagodik az SAP Business One
- Konszignációs raktárkezelés SAP-hoz kapcsolódva
- Az SAP kiadta harmadik ERP bővítőcsomagját
- Közös SAP-Business Objects termékkínálat
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötven Airbus A350-es repülőgépet rendel az Air France-KLM Csoport
A szélestörzsű flotta megújításának felgyorsítása érdekében a korábban leadott megrendelést kiegészítve újabb 50 darab Airbus A350-es repülőgépet rendel az Air France-KLM Csoport. A francia-holland vállalat fogja a legtöbb A350-est üzemeltetni a világon az évtized végére.
Akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását
Digitális épület- és energiagazdálkodási megoldások alkalmazásával, valamint elektrifikációval, illetve megújuló energiaforrások használatával és mikrohálózatok telepítésével akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását a Schneider Electric kutatása szerint. Az alacsony CO2-kibocsátású épületekre történő átállás jelentős mennyiségű új munkahely létrehozását is eredményezheti.
Smart company – 2024. Jövőre még okosabban!
A smart company nem attól okos, mert a legfejlettebb technológiák által vezérelt. Az az okos cég és okos iroda, amit folyamatosan egyre kevesebb költséggel sokkal hatékonyabban, jóval nagyobb árbevétellel, nyereséggel működtetünk. A PP Konferenciaközpont – BKIK „Smart company – 2024” című konferenciáján a cégtulajdonosok megtudhatják, hogy milyen eszközök és módszerek szükségesek az okos céggé váláshoz.
Joule – az irodai munka új mértékegysége
Az SAP walldorfi főhadiszállásán tartott konferencia csúcspontjaként bemutatkozott Joule, a természetes nyelvet használó, generatív mesterséges intelligencia alapú irodai asszisztens, amellyel végérvényesen megváltoznak az üzletviteli folyamatok. A Joule beágyazódik az SAP felhőalapú vállalati portfóliójába, és képes lesz proaktívan betekintést adni a vállalati adatok mélységébe, nem csak az SAP teljes szoftverportfólióján, hanem akár harmadik féltől származó forrásokat is feldolgozva.
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.