Egyesülnek a magyarországi Siemens vállalatok
A komplex integrációs folyamat zökkenőmentes lebonyolítása érdekében a Siemens Transzformátor Kft. 2011. április 1-jével, a Siemens Erőműtechnika Kft. pedig 2011. október 1-jével egyesül a Siemens Zrt.-vel. Jogi értelemben a két társaság beolvad a Siemens Zrt.-be, ami garantálja a jogfolytonosságot a munkavállalók és a partnerek számára. A belső és külső felekkel jelenleg érvényben lévő szerződések hatályban maradnak.
A vezérigazgató kiemelte, hogy három egyenrangú fél integrációjáról van szó, amelynek során figyelembe veszik az egyedi sajátosságokat és a szakmai kompetenciákat, a gyártó tevékenységek pedig a jelenlegi telephelyeken folytatódnak. „A folyamatok egységesítése és a szinergiák kihasználása erősíti a vállalatcsoportot, s lokálisan is számos pozitív hatása van: hosszabb távon stabilizálja a társaságot, hatékonyabb piaci fellépést tesz lehetővé, így összességében növeli a munkahelyek biztonságát” – mondta a vezérigazgató. A magyarországi Siemens számára külön előny, hogy az egyesülés eredményeként nő a vállalat súlya a közép- és kelet-európai régión belül.
Siemens – több mint 120 éve Magyarországon
A Siemens magyarországi jelenléte az első budapesti villamosvonal megépítésével 1887-ben kezdődött. Az első hazai Siemens vállalat (Siemens & Halske Budapest) 1890-ben történt megalapítása óta – a II. világháborút követő kényszerszünettől eltekintve – a Siemens vezető szerepet játszik az ország modernizációjában, az infrastruktúra fejlesztésében, az elektrotechnikai és elektronikai iparban.
A Siemens AG általános magyarországi képviseletét a hazai Siemens csoport vezető vállalata, a budapesti székhelyű Siemens Zrt. látja el. Kereskedelmi és szolgáltató profilja magában foglalja a Siemens termékek, rendszerek és technológiai megoldások hazai értékesítését, valamint a kapcsolódó szolgáltatásokat (tanácsadás, tervezés, engineering, telepítés, üzembe állítás, műszaki üzemeltetés, szerviz) a következő fő területeken: energia- és környezetmenedzsment, egészségügy; automatizálás és irányítás, közlekedés, ipari és közületi infrastruktúrák, IT-megoldások és -szolgáltatások.
A Siemens Zrt., valamint a csoporthoz tartozó termelő, szolgáltató és kereskedelmi tevékenységet végző további Siemens leányvállalatok a 2009–2010-es üzleti évben együttesen 1857 munkatársat foglalkoztattak, és 89,7 milliárd forintos összforgalommal járultak hozzá az ország gazdaságához.
Siemens Transzformátor Kft.
A Siemens Transzformátor Kft. 2010-ben alapításának 50. évfordulóját ünnepelte. A Csepeli Transzformátorgyárat mint állami vállalatot 1960-ban alapították, és a Duna szigetének dél-pesti ipari területén alakították ki. A vállalat 1996 óta fontos ága a Siemens AG transzformátorgyártásának. A vállalat 1999 óta Siemens Transzformátor Kft. néven működik. Ugyanebben az évben vették át a német termelési központtól a 400 kVA-es „Geafol” márkanevű műgyanta transzformátorok gyártását, majd 2001-ben a 250 kVA-es olajtranszformátorok termelése is ide került a portugál társgyártól. 2009-ben a gyár termelőüzeme a GEAFOL transzformátorok gyártására felépített csarnokkal bővült. A Siemens Transzformátor Kft.-nél 524-en dolgoznak. A gyár éves gyártási kapacitása 1996-ban 800 trafó volt, ez mára 20 ezerre növekedett.
Kapcsolódó cikkek
- Befejeződött a magyarországi Siemens vállalatok integrációja
- A Siemens ismét első a fenntarthatóságban
- Rendkívüli fizetésemelés a Google-nál
- GmBH-vá alakul a Siemens IT Solutions and Services (SIS)
- A Siemens munkahelyeket teremt magyarországi zöldberuházással
- Sikeres akvizíció: a hazai Young csoporté a Siemens Enterprise Communications magyar leányvállalata
- Magyar tulajdonban a Siemens Enterprise Communications
- Új elnök-vezérigazgató a Siemens Zrt. élén
- Távozik a Siemens vezér
- Eric Spiegel a Siemens USA új vezérigazgatója
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Continental nyerte „Az év K+F beruházója” díjat a HIPA-tól
A technológiai cégcsoport magyarországi leányvállalatának, a Continental Automotive Hungary Kft-nek tavaly megvalósult beruházásait, vidéki bővülését, valamint a K+F területen nyújtott, folyamatosan kimagasló teljesítményét díjazta a Nemzeti Befektetési Ügynökség.
Magyar makettező cég innovatív 3D-s megoldásai a gyártás területén
Az utóbbi években a 3D nyomtatás és a hozzá kapcsolódó modell előállítási folyamatok a mindennapok részei lettek. A technológiával már városrészt, orvostechnikai eszközöket és ékszereket is készítenek, de van, ahol az általános iskolai oktatásban és a háztartásokban is használják. Nem létező, vagy sérült elemeket alkotnak virtuálisan újra, majd állítják elő ismét, hogy azok az eredetivel azonos módon működhessenek felhasználási területükön. Egy magyar cég a makettezés mellett úttörőnek számító területeken is használja a file to factory és a reverse engineering megoldásokat.
Az autóipar megmutatja, hogyan kell a gyártást digitalizálni
A gyártási folyamatok digitalizációjának sikerességét négy tényező befolyásolja – ez derült ki a Roland Berger „Az Ipar 4.0 jelenlegi helyzete” című tanulmányából. A kutatás autóipari OEM-ek és top beszállítók tapasztalataira támaszkodva mutatja be a digitális gyártás sikertényezőit. A német hátterű tanácsadócég szerint a folyamatos priorizálás, a dedikált csapatok, az összehangolt céltérképek és a munkavállalók folyamatos képzése a legfontosabb.
Kis és közepes méretű épületek intelligensebb és egyszerűbb kezelése
A most bejelentett Connect Box nyílt és könnyen kezelhető IoT-megoldást ad kis- és középméretű épületek felügyeletéhez. A teljesítmény felhasználóbarát monitorozásával és optimalizálásával lehetővé teszi az energiahatékonyság akár 30 százalékos növelését, valamint a beltéri levegőminőség jelentős javítását olyan létesítményekben, mint az iskolák, kiskereskedelmi üzletek, lakások és kis irodák.
A VISZ tisztújító közgyűlése bizalmat szavazott az eddigi vezetésének
Megtartotta idei tisztújító közgyűlését a Magyarországi Vezető Informatikus Szövetsége. A szervezet vezetésébe egy új ember érkezett Pocsai Zsolt személyében.